לימודי פיזיקה ומדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - פיזיקה ומדעי המוח.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי פיזיקה ומדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון - לימודי פיזיקה במגמת מדעי המוח


בשנים האחרונות הגיעו חוקרים להישגים יוצאי דופן במחקר המוח, אולם המעד טרם פיצח את רזי המוח האנושי במלואם. חוקרים במדעי המוח נדרשים לשלוט בסל נרחב של כישורים מדעיים, כגון ידע מתמטי נרחב והבנה מעמיקה בפיזיקה. הידע הפיזיקלי יכול לתרום בין היתר להבנתה של הפעילות החשמלית של תאי העצב ושל העקרונות הפיזיקליים שעומדים בבסיס הפעילות שלהם.


המעוניינים לחקור את הקשר שבין המוח האנושי לתופעות פיזיקליות יכולים ללמוד בתכנית לימודי פיזיקה ומדעי המוח המתקיימת באוניברסיטת בן גוריון. זוהי מגמה הנלמדת במסגרת לימודי פיזיקה. הסטודנטים בתכנית לומדים על מגוון תהליכים פיזיקליים מרמת תאי עצב בודדים ועד למוח השלם תוך היכרות עם כלים פיזיקליים מתקדמים. בעזרת הידע הרב תחומי שברשות הבוגרים, הם יכולים להשתלב במגוון תפקידים בתעשייה עתירת הידע, כגון בפיתוח, בפיזיקה רפואית, במחקר בתחומים שונים בביולוגיה מולקולרית וענפי מחקר נוספים. כמו כן, באפשרות בוגרים המעוניינים בכך להמשיך לתואר שני בפיזיקה ולפנות בהמשך הדרך לקריירה אקדמית מחקרית.

 

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים במגמת מדעי המוח לומדים במגוון של קורסים מדעיים שבהם הם יכולים לבחון מקרוב סוגיות במחקר העכשווי ובענפים משיקים ממדעי הטבע. הם מתחילים בהיכרות עם מדעי בסיס בענף הפיזיקה ובהמשך מתוודעים להיבטים מורכבים ומתקדמים יותר במחקר הפיזיקלי. כמו כן, הם בוחנים מקרוב תהליכים פסיכולוגיים, נוירולוגיים ופרמקולוגיים ולומדים על המרכיבים מתחום הפיזיקה שבאים לידי ביטוי במסגרתם. מגוון הכישורים הנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע למעוניינים להשתלב במחקר ובפיתוח בתחום המוח, שכן תעשייה זו כוללת מחקרים אינטר דיסציפלינריים שבהם פועלים יחד מדענים מתחומים שונים במדעים.

 

מתכונת הלימוד


זהו מסלול תלת שנתי וחד מחלקתי, שבו נלמדים מגוון של קורסי חובה ובחירה. הסטודנטים גם מתנסים מעשית במעבדות השונות שפועלות באוניברסיטה. במחלקה לפיזיקה מסייעים סטודנטים חדשים במהלך שנה א' על ידי הפעלה של מערכי חונכות אישיים, שבהם סטודנטים משנים מתקדמות מדריכים את הסטודנטים בשנה הראשונה ומסייעים להם מבחינה לימודית במקרה הצורך.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים הלומדים במסלול זה לוקחים חלק במגוון של קורסים, בנושאים כגון:

 

 

  • פיזיקה קלסית
  • תורת הקוונטים
  • מכניקה אנליטית
  • פסיכו פרמקולוגיה
  • מבוא לנוירוביולוגיה
  • נוירואנטומיה תפקודית
  • פסיכולוגיה קוגניטיבית
  • זיכרון, למידה ורשתות נוירונים
  • ועוד


על מוסד הלימוד


סטודנטים במחלקה לפיזיקה יכולים ללמוד במספר מגמות נוספות, כגון פיזיקה ומחשבים, פיזיקה ופסיכולוגיה, פיזיקה כללית, ננו פיזיקה, פיזיקה ואלקטרואופטיקה ועוד. בכל אחת מן המגמות הללו הסטודנטים שמים דגש על ההשפעות של ענפי מדעים שונים על המחקר והעשייה בפיזיקה. סטודנטים מצטיינים יכולים לקחת חלק במספר תכניות ייעודיות למצטיינים כגון תכנית אשלים, תכנית דקלים או במסלולים מהירים לתואר שני. קיים גם מסלול לתואר כפול לסטודנטים מצטיינים שבו משלבים תואר מתחום מדעי הטבע ותואר מתחום ההנדסה שנלמדים במקביל.


המעוניינים להמשיך את הלימודים יכולים להתקדם לתואר שני במגוון מחלקות המדעים של האוניברסיטה. במסגרת התואר השני בפיזיקה ניתן להתמקד בענפים שונים בפיזיקה הניסויית או בפיזיקה העיונית. במחלקה פועלים מגוון חוקרים שעוסקים בסוגיות מעשיות מתקדמות ואקטואליות, שיכולים לשמש מדריכים במחקר עבור תלמידים במסלולי התזה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי הפיזיקה באוניברסיטת בן גוריון יש צורך בציון גבוה בפסיכומטרי וכן בסכם כמותי גבוה. כמו כן, על המעמדים להציג ציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמה של 5 או 4 יחידות לימוד, ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה. באוניברסיטה מביאים בחשבון גם את סכם ההנדסה של המועמדים. מועמדים שברשותם תנאי קבלה גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות לימודים מטעם האוניברסיטה, בכפוף לעמידה בתנאים הנדרשים. חשוב לציין כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 


תעודה


תואר ראשון B.Sc. בפיזיקה מוענק לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל דרישות התכנית, מטעם אוניברסיטת בן גוריון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום לימודי מדעים

לימודי המשך לתואר שני במדעי המוח
אסתר מקסים
1 תגובות
מה ההבדל בין ביואינפורמטיקה לבין ביוטכנולוגיה?
ריקי
1 תגובות
ביוטכנולוגיה וגנטיקה ומדעי המח
רבקה
1 תגובות
PhD in physical education for Olim Hadashim
Shoshana
1 תגובות
התלבטות הפסקת תואר או המשך תואר שני
נטלי
1 תגובות
לימודי תואר ראשון לקראת תואר שני בגנטיקה
נועם
1 תגובות
לימודי תואר במדעי החיים או בביולוגיה
אריאלה
1 תגובות
איזה מקצוע במדעי הטבע אפשר ללמוד עם ציון 74 ב-5 יחידות במתמטיקה?
אלין
1 תגובות
תואר ראשון בכימיה או באופטומטריה
דניאל
1 תגובות
קבלה לתואר שני בפיזיותרפיה ובריאות הציבור
Kayla Revivo
1 תגובות
מוסדות אפשריים ללימודי מדעי המוח
שיר
1 תגובות
אפשר להתקבל לקורס פיזיקה לפני סיום תיכון?
רמזיה גדבאן
1 תגובות
תואר שני במתמטיקה פיננסית
סלאם
1 תגובות
קבלה ללימודי מדעי הטבע
רותי
1 תגובות
התלבטות בין תארים שונים בתחום המדעים
שקד
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,554 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון 1,074 חוות דעת

  • 4.2

    מכללת תל חי 544 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים