לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות נוער באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות נוער באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי עבודה סוציאלית עם דגש נוער B.S.W באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

נוער שוליים

 

לעבודת העובד הסוציאלי יש פנים רבות, מצד אחד הוא הנציג של המדינה או של הממסד, והוא יכול להיתפס כנציג הבירוקרטיה האפורה, אך מצד שני הוא הגורם הטיפולי אשר מטרתו לעזור לשקם ולטפח יחידים וקהילות והוא האוזן הקשבת לבעיות שלהם ולו הכלים לסייע להם מול המערכות הממסדיות.

 

עבודה סוציאלית בדגש על בני נוער באה לסייע לילדים בגיל ההתבגרות במצבי מצוקה שונים, כמו ילדים שבאו ממשפחות הרוסות או נערים שחווים מצוקה פיזית, נפשית, כלכלית וחברתית. הלומדים תחום זה יכולים לשנות את החיים של בני הנוער שאיתם הם עובדים ולהפוך כל אחד מהם לסיפור סינדרלה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי עבודה סוציאלית בדגש נוער באוניברסיטת בן-גוריון מכשירה את הסטודנטים להיות עובדים סוציאליים מקצועיים ורגישים עם המיומנויות הנדרשות לעבודה עם יחידים, משפחות, קהילות וקבוצות. הסטודנטים לעבודה סוציאלית במסלול זה מקבלים ידע עיוני ותיאורטי על בסיס מקרי בוחן וסיטואציות אמיתיות אשר השילוב של השניים מאפשר להם לשפר את הרווחה של האנשים שאיתם הם עובדים ולעמוד כמתווכים בינם לבין המדינה והרשויות.

 

הדגש על נוער מקנה לסטודנטים את הכלים לעבוד עם צעירים בשלב הקריטי של החיים שלהם, שבו הם יכולים לקבל תפנית ולשפר את החיים שלהם. הסטודנטים לומדים על האוכלוסייה הייחודית של בני הנוער ועל היבטים חברתיים ופסיכולוגים של גיל ההתבגרות. כמו כן, הם רוכשים את המיומנויות לעסוק בנושאים רגישים כמו מגדר ומיניות, פגיעות מיניות, סמים והתעללות בבית ומחוצה לו.

 

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות נוער, קורסי בחירה והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • טכניקות למטפל הצעיר
 • זכויות הילד
 • יסודות הטיפול הקבוצתי
 • פגיעה מינית
 • משפחה בשנות האלפיים
 • משפט ואתיקה
 • עבודה קהילתית
 • תקשורת בעבודה סוציאלית
 • פסיכולוגיה אבנורמלית    
 • פסיכולוגיה התפתחותית בגיל הנעורים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד אקדמי מחקרי רב־תחומי אשר בא לקדם חדשנות מדעית יישומית שמשפיעה על חיי היום־יום. האוניברסיטה שמה דגש על מחויבות חברתית וחברתית והיא פועלת לקידום פיתוח הנגב וישראל. באוניברסיטה פועלות הפקולטה למדעי החברה והרוח, הפקולטה למדעי הבריאות, הפקולטה למדעי ההנדסה והפקולטה למדעי הטבע ובית ספר לניהול. בין התארים שאפשר ללמוד בה הם לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי המוח וקוגניציה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ולימודי חינוך.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי עבודה סוציאלית בדגש נוער צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון 550 לפחות בפסיכומטרי, כאשר השכלול בין השניים הוא 640 לפחות. כמו כן, עליהם להוכיח ניסיון בעבודה עם בני נוער, להגיש קורות חיים והצהרת כוונות ולהנפיק המלצה אחת לפחות מהשדה. הקבלה ללימודים נעשית על סמך ריאיון אישי.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר בוגר B.S.W בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בן-גוריון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון