לימודי גיאולוגיה ומדעי החיים לתואר כפול למצטיינים באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - גיאולוגיה ומדעי החיים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי גיאולוגיה ומדעי החיים למצטיינים באוניברסיטת בן גוריון בנגב - תואר כפול למצטיינים


לימודים שנוגעים בכל העולמות


על היבשה, באוויר ובעומק הימים והאוקיאנוסים, כדור הארץ שלנו הוא כר פורה למיליארדים של זני בעלי חיים. תחום מדעי החיים בוחן את מערכות יצורים אלה, את יחסי הגומלין בינן לבין האדם ואת שימושיהם לקידום תעשיות וענפי מחקר חדשניים. ענף הגיאולוגיה מתמקד בחקר של כדור הארץ, את צורות הנוף, המחצבים ומשאבי הטבע שקיימים בעולמנו. שני ענפים אלה מקיימים ביניהם קשר מובהק, שכן יצורים חיים לוקחים חלק חשוב בתהליכים סביבתיים שמתקיימים בים וביבשה. היצורים החיים גם מושפעים באופן ניכר משינויים סביבתיים שמתקיימים באופן טבעי וגם משינויים מעשה ידי האדם. כך ניתן לראות בין היתר את ההשפעות ההרסניות של התחממות הגלובלית על מיני בעלי חיים וצמחים שונים, שאף מביאים להכחדה של מינים מסוימים מן העולם.


באוניברסיטת בן גוריון בנגב מתקיימת תכנית לתואר כפול בלימודי גיאולוגיה ומדעי החיים, אשר מאפשרת לסטודנטים מצטיינים במיוחד לשלב בין לימודי מדעי החיים לבין לימודי גיאולוגיה ולרכוש ידע וכלים משני העולמות. דרך הכלים שנלמדים בתכנית זו שואפים להכשיר את הסטודנטים להוביל את המחקר העתידי בשני ענפים אלה, שמהווים תחומי יסוד מרכזיים במדעי הטבע, ובנקודות ההשקה ביניהם. הסטודנטים לומדים על תהליכים סביבתיים וביולוגיים וגן מכירים אותם מקרוב דרך יציאה לשטח ועבודה במעבדה. מסלול זה מפתח בסטודנטים הבנה רב תחומית בנוגע לסביבה, מה שיכול להעניק יתרון לבוגרים לאחר סיום לימודיהם. הם יכולים להשתלב במגוון של אפשרויות תעסוקה, כגון במוסדות מחקריים ואקדמיים, בחברות ייעוץ בתחומי הסביבה, ברשות הטבע והגנים ובמשרדי ממשלה.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית התואר הכפול לומדים בהרחבה על תהליכים גיאולוגיים ומדעיים ומתוודעים לנושאים אקטואליים בחקר הסביבה ובשימורה. הם רוכשים כלים מענפים כגון אוקיאנוגרפיה, ביולוגיה וביוכימיה ולומדים בהרחבה על מערכות יבשתיות וימיות ועל האקולוגיה שלהן. הם סוקרים גם דרכים להתמודדות עם זיהון במקורות מים ובמשאבי קרקע ולטיפול ביולוגי במקורות מים מזוהמים כגון מי תהום. נוסף על כך, הם מתוודעים לסביבות חיים קיצוניות על כדור הארת וליצורים החיים אשר מאכלסים אותן. בהמשך, הם דנים גם בתהליכי ההיווצרות של מצבורי גז טבעי ונפט ולומדים על הדרכים בהן משאבים אלה משרתים את התעשייה היום.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא ארבע שנים. במהלך התואר הכפול, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה של שני החוגים. באופן כללי, מדובר במסלול לימודים לסטודנטים מצטיינים שמאופיין בעומס לימודי גדול מן הרגיל.


התכנית כוללת גם עבודה מעשית במסגרת מעבדות שונות ופרויקטים יישומיים בהם ניתן לחקור היבטים גיאולוגיים, סביבתיים ומדעיים מגוונים. כמו כן, הסטודנטים יוצאים לסיורים לימודיים באזורים שונים בארץ במהלכם נחשפים באופן מעשי לעקרונות הנלמדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית זו נכללים:

 

 • גיאולוגיה של נפט וגז
 • מדעי הצמח
 • פיזיולוגיה של בעלי חיים
 • הנדסה גנטית
 • קריסטלוגרפיה גיאומטרית
 • סלעים ומינרלים
 • הגיאולוגיה של ארץ ישראל
 • טקטוניקת לוחות
 • שיטות אנליטיות בגיאוכימיה
 • אוקיאנוגרפיה כימית
 • הידרו גיאולוגיה של מי התהום
 • סטרטיגרפיה עולמית   
 • דינמיקה של הים והאטמוספרה   
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בן גוריון מציעה תכניות נוספות למצטיינים בתחומי הגיאולוגיה והמדעים. אלה כוללים לימודים לתואר כפול בהנדסת בניין וגיאולוגיה, לימודי גיאולוגיה ומדעי המחשב, לימודי פסיכוביולוגיה וכן מסלולים ישירים לדוקטורט לסטודנטים בעלי פוטנציאל מחקרי. במסגרת לימודי מדעי החיים באוניברסיטה, ניתן ללמוד גם בתכניות כגון לימודי ביוטכנולוגיה ימית, לימודי ביולוגיה חישובית, לימודי מדעי המוח, לימודי מדעי החיים במסלול סביבתי ותכניות נוספות. ניתן להמשיך לתואר שני ולתואר שלישי במחלקות השונות ולהרחיב את כישורי המחקר.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית זו, על המועמדים להציג ציון סכם כמותי של לפחות 600 וכן ציון פסיכומטרי רב תחומי של לפחות 600. כמו כן, עליהם להיות בעלי ציון של לפחות 70 בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד, או ציון 60 ומעלה ברמת 5 יחידות וכן עליהם להציג רמת "מתקדמים א'" בשפה האנגלית. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה ללימודים.


תעודה


בוגרי התכנית שעומדים בכל חובותיהם בהצלחה זכאים לקבל שני תארים, האחד תואר ראשון במדעי החיים והשני תואר ראשון בגיאולוגיה, אשר מוענקים מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום לימודי מדעים

לימודי המשך לתואר שני במדעי המוח
אסתר מקסים
1 תגובות
מה ההבדל בין ביואינפורמטיקה לבין ביוטכנולוגיה?
ריקי
1 תגובות
ביוטכנולוגיה וגנטיקה ומדעי המח
רבקה
1 תגובות
PhD in physical education for Olim Hadashim
Shoshana
1 תגובות
התלבטות הפסקת תואר או המשך תואר שני
נטלי
1 תגובות
לימודי תואר ראשון לקראת תואר שני בגנטיקה
נועם
1 תגובות
לימודי תואר במדעי החיים או בביולוגיה
אריאלה
1 תגובות
איזה מקצוע במדעי הטבע אפשר ללמוד עם ציון 74 ב-5 יחידות במתמטיקה?
אלין
1 תגובות
תואר ראשון בכימיה או באופטומטריה
דניאל
1 תגובות
קבלה לתואר שני בפיזיותרפיה ובריאות הציבור
Kayla Revivo
1 תגובות
מוסדות אפשריים ללימודי מדעי המוח
שיר
1 תגובות
אפשר להתקבל לקורס פיזיקה לפני סיום תיכון?
רמזיה גדבאן
1 תגובות
תואר שני במתמטיקה פיננסית
סלאם
1 תגובות
קבלה ללימודי מדעי הטבע
רותי
1 תגובות
התלבטות בין תארים שונים בתחום המדעים
שקד
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה 1,554 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים 913 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים