לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה בהתמחות סביבה באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה בהתמחות סביבה ואנרגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב


הנדסה למען הסביבה


תחום הביוטכנולוגיה מתמקד בשימוש במערכות ביולוגיות וביצורים חיים לטובת האדם. היישומים של התחום ניכרים בענפים כמו חקלאות, רפואה, פארמה והייטק והוא נמנה בין התחומים המתפתחים ביותר בעולם ההנדסה. בין המשימות שעומדות בפני מהנדסי ביוטכנולוגיה אפשר לכלול גם טיפול במפגעים סביבתיים, כמו למשל זיהום אוויר או בעיות במקורות המים. הם צריכים לשלוט במגוון של כישורים כדי לפתח טכנולוגיות חדשניות שיכולות להעלות את איכות החיים שלנו ובאותה עת גם לשמור על הכדור.


במסגרת לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד בתכנית הנדסת ביוטכנולוגיה במגמת סביבה ואנרגיה. המסלול בא להקנות לסטודנטים כלים כדי להתמודד עם האתגרים האקולוגיים וההנדסיים של העתיד. הבוגרים יכולים להשתלב במגוון של תפקידים בפיתוח ובמחקר בתעשיית המים, בענפי התכנון הסביבתי ובתחומים כמו תרופות ומזון.


תכנית הלימודים


מגמה זו בלימודי הנדסת ביוטכנולוגיה מתמקדת ביישומים של עולם ההנדסה לפיתוח ולמחקר סביבתי ואקולוגי. הסטודנטים מכירים מודלים במתמטיקה, בכימיה ובביולוגיה ולומדים במקביל על מערכות אקולוגיות כמו משאבי מים ואוויר. בהמשך הם בוחנים לעומק שיטות לתכנון של תרופות ממקור ביולוגי וכן לפיתוח של טכנולוגיות למניעת זיהומים סביבתיים ולייעול של דרכי העברת האנרגיה בתעשייה.


מתכונת הלימוד


זוהי אחת המגמות שמוצעות במסגרת לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה שאורכם כארבע שנות לימוד. הסטודנטים במגמה משתתפים בקורסי חובה ובחירה בנוסף על כך לוקחים חלק בסדנאות מעשיות ובעבודה יישומית במעבדות ההנדסיות של האוניברסיטה. בשנה האחרונה ללימודים הם מבצעים פרויקט גמר יישומי, שכולל מחקר עצמאי בליווי סגל ההוראה ומשלב התנסות בתעשיית הביוטכנולוגיה.

 


נושאי הלימוד


הנה כמה מהנושאים שנלמדים במסגרת התכנית:

 

 • ביופילמים מיקרוביאליים
 • בקרת זיהום מים
 • אנרגיית ביו מסה ודלקים
 • תעשיית האנרגיה
 • הפקת תרופות ממקור ימי
 • אקולוגיה מיקרוביאלית
 • ביוטכנולוגיה מיקרוביאלית
 • כימיה בהעברת אנרגיה
 • מודלים מתמטיים למערכות אוויר
 • מיקרוביולוגיה של המים    
 • מודלים מתמטיים למערכות מוצק    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה מציעים באוניברסיטה מספר מגמות לימוד נוספות ובהן מגמה רפואית ומגמה לננו ביוטכנולוגיה. בפקולטה להנדסה נלמדים מגוון של מסלולי לימוד, ובהם לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת מחשבים, לימודי הנדסת מכונות, לימודי הנדסה ביורפואית ולימודי הנדסת חומרים. הבוגרים יכולים להמשיך לשלל תכניות לתואר שני בענפי ההנדסה.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי הנדסת ביוטכנולוגיה, המועמדים צריכים להציג ציון סכם הנדסה של לפחות 505 וכן פסיכומטרי רב תחומי של מעל 550. לבעלי נתונים גבוהים במיוחד במקצועות הריאליים בתעודת הבגרות, כגון בבגרות בפיזיקה ובבגרות במתמטיקה, יש יתרון בתהליך הקבלה. מי שממוצע הבגרויות שלהם מעל 109 יכולים להתקבל גם בלי צורך בפסיכומטרי, בתנאי שברשותם בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון של מעל 90 וכן בגרות בכימיה או בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון לפחות 90.


תעודה


סטודנטים שמסיימים את התכנית בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc. בהנדסת ביוטכנולוגיה שניתן על ידי אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp