לימודי מתמטיקה והנדסת חשמל ומחשבים לתואר כפול באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

תואר כפול בלימודי מתמטיקה והנדסת חשמל ומחשבים באוניברסיטת בן גוריון

 

באוניברסיטת בן גוריון פועלת תכנית לתואר כפול בלימודי מתמטיקה והנדסת חשמל ומחשבים. זהו מסלול לסטודנטים מצטיינים שבו הם יכולים לרכוש ידע נרחב בהנדסה ובמתמטיקה גם יחד.


סטודנטים בתכנית התואר הכפול מקבלים סל מגוון של כלים מדעיים והנדסיים שיכול לשרת אותם אחרי סיום הלימודים. בחברות וארגונים רבים בתעשייה רואים יתרון ברב תחומיות של הבוגרים, בין היתר בתהליכי מחקר ופיתוח. ידע משולב במתמטיקה ובהנדסת חשמל ומחשבים יכול לסייע לבוגרים בהשתלבות בתפקידים שונים בהייטק, שם הם מבוקשים בין היתר כמפתחי אלגוריתמים.

 

 

תכנית הלימודים


זוהי תכנית לסטודנטים מצטיינים שבה משלבים כלים פרקטיים ותיאורטיים משני ענפי הידע. הסטודנטים רוכשים כלים מתמטיים ויכולות מדעיות והנדסיות ומפתחים מיומנויות חשיבה עצמאית החיוניות בתעשייה של היום.


בלימודי המתמטיקה מתוודעים הסטודנטים לשלל גישות במתמטיקה הטהורה והיישומית, הם מפתחים מיומנויות ניתוח וחשיבה כמותית ואנליטית החשובות למתמטיקאים ולמדענים. הידע הנלמד יכול לשרת את הסטודנטים גם לצורך המשך לתארים מתקדמים במתמטיקה, הנדסה או ענפים משיקים נוספים, דרך פיתוח הכישורים המחקריים שברשותם.


לימודי הנדסת חשמל ומחשבים עוסקים בשלל היבטים תיאורטיים ומעשיים של ענף הנדסת החשמל תוך היכרות עם סוגיות בתחומים כגון הנדסת תקשורת, מערכות בקרה, עיבוד אותות, מערכות הספק, ננו טכנולוגיה ועוד.

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים תשעה סמסטרים. במהלכם הסטודנטים לומדים קורסים משתי המחלקות - מן המחלקה למתמטיקה ומהמחלקה להנדסת חשמל ומחשבים. הם לוקחים חלק גם במעבדות ובפרויקטים מעשיים בשני ענפי הידע. את הסטודנטים מלווה מנחה אישי במהלך התכנית, החל מקבלתם אליה ועד לסיומה, המנחה מסייע בהתמודדות עם קשיים לימודיים שונים. סטודנטים מצטיינים יכולים גם להיעזר במלגות שונות, בהן מלגות מטעם האוניברסיטה ומלגות מטעם גופים חיצוניים.

 

נושאי הלימוד

 

במהלך הלימודים בתכנית זו הסטודנטים לומדים קורסים משתי המחלקות, בין מגוון הנושאים הנלמדים במסגרת התואר הכפול:

 

  • תורת הקירובים
  • מבנים אלגבריים
  • מתמטיקה בדידה
  • תהליכים אקראיים
  • שדות אלקטרומגנטיים
  • תורת הפונקציות המרוכבות
  • מעגלים אלקטרוניים ספרתיים
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים מצטיינים המעוניינים בתכניות תואר כפול המשלבות לימודי מתמטיקה באוניברסיטת בן גוריון יכולים למצוא מסלולים כגון תואר כפול במתמטיקה והנדסת מכונות או תואר כפול במתמטיקה והנדסת תעשייה וניהול. במסלולים אלה מאפשרים להם לפתח כלים הנדסיים ומתמטיים במקביל ולרכוש כישורי חשיבה אנליטית וטכנולוגית. השילובים הללו יכולים לסייע לסטודנטים לפתח כישורים רב תחומיים ולרכוש מיומנויות בענפים משיקים וכך לצבור יתרון שיכול לשרת אותם בהמשך דרכם בשוק העבודה, שבו קיים היום ביקוש למהנדסים ומדענים בעלי ידע בכמה תחומים.

 

כמו כן, במחלקה למתמטיקה קיימות תכניות דו מחלקתיות, כגון לימודי מתמטיקה ופיזיקה. נערכים גם לימודי מתמטיקה בשילוב חטיבות ממחלקות אחרות באוניברסיטה, כגון לימודי מתמטיקה עם חטיבה בעיבוד אותות המשותפת למחלקה להנדסת חשמל, חטיבה בסטטיסטיקה בשילוב המחלקה להנדסת תעשייה וניהול ועוד. בחטיבה לומדים כמה קורסים מתוך המחלקה הנוספת וכך מקבלים נקודת מבט ייחודית על סוגיות מתמטיות.

 

 

תנאי קבלה


זוהי תכנית לסטודנטים מצטיינים, אשר מיועדת למי שעומדים בתנאי הקבלה של שתי המחלקות, הן של הנדסת חשמל ומחשבים והן של לימודי המתמטיקה. במסגרת תנאי הקבלה, עליהם להציג ציון 650 ומעלה בפסיכומטרי וסכם הנדסה של לפחות 550. כמו כן, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 90 ומעלה, בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 82 ומעלה ובציון 135 בחשיבה הכמותית בפסיכומטרי. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


סטודנטים המשלימים את כל החובות בתכנית זכאים לתואר כפול - תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל ומחשבים ובוגר במתמטיקה B.Sc.. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני במחלקה למתמטיקה או לתואר שני במחלקה להנדסת חשמל ומחשבים ללא צורך בהשלמות.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp