תואר שני במנהל עסקים בהתמחות רב תחומית באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים בהתמחות רב תחומית באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני במנהל עסקים במגמה רב תחומית אינטגרטיבית באוניברסיטת בן-גוריון


העולם העסקי בימינו הוא זירה דינמית, שכדי להשתלב בה בצורה מוצלחת, יש להחזיק בהבנה של הפוליטיקה והכלכלה המקומיות והעולמיות, להכיר תרבויות שונות ולהכיר תחומים שונים של עסקים, יזמות והשקעות.


על כן, מי שרוצים להתחיל את הקריירה בעולם העסקים צריכים להבין לעומק את ההיבטים העסקיים, המשפטיים, הטכנולוגיים והיזמיים, של הסביבה העסקית כיום. כדי לקבל את הידע המקיף הנחוץ לאנשי עסקים, ניתן להשתתף בתכניות הלימוד השונות של התואר השני במנהל עסקים.


בעלי עסקים, יזמים ומשקיעים שמעוניינים להעמיק את ידיעותיהם ולקבל השכלה רב תחומית שיכולה לתת יתרון בעולם העסקים התחרותי, יכולים ללמוד בתואר שני במנהל עסקים בהתמחות הרב תחומית האינטגרטיבית. תכנית לימודים זו מוצעת, בין היתר, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.


תכנית הלימודים


ההתמחות הרב תחומית מעניקה לסטודנטים הזדמנות לבחור קורסים ונושאים ללמידה על פי תחומי העניין שלהם, מתוך מגוון ההתמחויות האחרות בתואר השני במנהל עסקים: מימון, שיווק, יזמות וחדשנות, התנהגות ארגונית, מימון וביטוח, ואסטרטגיה וניהול בינלאומי.


בתחילת הלימודים, הסטודנטים רוכשים את הידע והתיאוריה הנחוצים לפיתוח ההבנה במנהל עסקים; כך למשל, הם סוקרים סוגיות מרכזיות בחשבונאות, מקבלים בסיס בסטטיסטיקה ובמתמטיקה, ולומדים על אסטרטגיות שונות ועל סוגי מדיניות במנהל עסקים.


לאחר מכן, הם יכולים לבחור מתוך מגוון רחב של קורסים המוצעים במחלקה: ללמוד לעומק אסטרטגיות שיווקיות, להעמיק בתחומי היזמות, ההשקעות והסטארט אפ, לרכוש ידע לגבי התנהגות ארגונית וניהול נכון של המשאב האנושי, להרחיב את ידיעותיהם בתחומי הניהול והעסקים הבינלאומיים, ועוד.


מתכונת הלימודים


תכנית הלימודים פרושה על פני 4 סמסטרים, או שנתיים אקדמיות. עבור סטודנטים שנדרשים להשתתף בקורסי השלמה בסמסטר הקודם לתחילת הלימודים בתואר השני, תכנית הלימודים נפרשת על פני סמסטר אחד נוסף.


קיימת אפשרות לבחור בין נתיב עיוני לבין נתיב מחקרי, שההבדל ביניהם הוא שבנתיב המחקרי הסטודנטים עורכים עבודת תזה.


היקף תכנית הלימודים במסלול העיוני הוא 42 נקודות זכות, אותן משלימים תוך השתתפות בקורסי בסיס, קורסי חובה, וקורסי בחירה בתחומי העניין של הסטודנטים, בהתאם להתמחויות אותם הם בוחרים. סטודנטים בנתיב העיוני נדרשים לבחור קורסי בחירה גם מחוץ להתמחות הנבחרת.


היקף תכנית הלימודים במסלול המחקרי הוא 48 נקודות זכות, כאשר משקלה של עבודת התזה הוא 12 נקודות זכות. כדי להתקבל לנתיב המחקרי יש להציג אישור מאחד מחברי הסגל במחלקה או בפקולטה על הסכמתם לשמש כמנחים לתזה, ועמידה במוצע ציונים של 85 לפחות.


מעבר לקורסים שבהם משתתפים הסטודנטים, קיימת אפשרות גם לקחת חלק בסדנאות מרוכזות שנפרשות על פני מספר ימים מלאים.


נושאי הלימוד

 

 

  • דיני עבודה
  • שכר ומסים
  • מבוא לחשבונאות
  • ניהול התפעול בעסקים
  • ניהול הומניסטי: בחינה ויישום
  • אסטרטגיה ומדיניות מנהל עסקים
  • סטטיסטיקה והסתברות למנהל עסקים
  • ניהול עסקי בתחום הפנסיה הישראלית
  • ועוד


על סגל ההוראה


המרצים בקורסים השונים בתואר השני במנהל עסקים הם אקדמאים וחוקרים בעלי היכרות נרחבת עם התעשייה ועם עולם העסקים. ראש ההתמחות הרב תחומית הוא פרופסור לכלכלה, שתחומי המחקר שלו כוללים, בין היתר, כלכלה התנהגותית וניסויית, אסטרטגיה עסקית, ומיקרוכלכלה יישומית.

 


על מוסד הלימודים


באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ניתן להשתתף במגוון תכניות לימוד לתארים ראשונים ומתקדמים. באוניברסיטה מתקיימים הוראה ובמחקר בתחומים כמו פיזיקה, מתמטיקה, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, רפואה, הנדסה, ועוד.


במחלקה למנהל עסקים, שפועלת תחת הפקולטה לניהול, ניתן להשתתף בתארים שניים במנהל עסקים במגוון התמחויות, וביניהן: תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות התנהגות ארגונית, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות יזמות וחדשנות, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע, וכן הלאה.

 


תעודה


המסיימים בהצלחה את לימודיהם, ועומדים בהצלחה בחובות ובדרישות האקדמיות, זכאים לתואר שני במנהל עסקים במגמה רב תחומית אינטגרטיבית, מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.
 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון