תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ומדעי הנתונים באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ומדעי הנתונים באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול עם מיקוד במדעי הנתונים ואנליטיקה עסקית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב


להוביל בעידן הנתונים


המחשבים הפכו לחלק בלתי נפרד מהעולם המערבי. יכולתם של מחשבים לאגור כמות אינסופית של נתונים הפכו אותם למשאב חיוני ולמאגר ידע חשוב בכל חברה עסקית. בהתאם לכך, פותח תחום מדעי הנתונים, המתמקד בייעול העבודה עם מאגרי נתונים וניצולם למינוף הארגונים בעולם העסקים.


תחום מדעי הנתונים מאפשר לחברות לאסוף מידע רב ולנתחו לעומק. לאחר ניתוח מעמיק של הנתונים שנאספו, יכול הארגון לצבור ידע, לקבל החלטות ולייעל תהליכים פנים וחוץ ארגוניים בקלות. התכנית לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון מציעה מסלול לתואר שני מגיסטר למדעים, עם מיקוד במדעי הנתונים ואנליטיקה עסקית.

 


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים כלים מקצועיים המאפשרים להם להתמחות בתחום מאגרי הנתונים. הם דנים בהיבטים שונים הנוגעים לאיסוף נתונים וניתוחם, לרבות מערכות לכריית נתונים, סטטיסטיקה, אנליטיקה עסקית, טכניקות ניהול ידע ועוד. בנוסף, הם לומדים על מערכות שירות וכן בטכניקות לעיצוב ממשקי משתמש ידידותיים לשימוש. כמו כן, הם מתעמקים בדרכים השונות לשימוש במאגרי נתונים כדי לקדם ארגון במרחב העסקי.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים משתנה באם מדובר בתואר שני כולל תזה או ללא תזה. מסלול ללא תזה נמשך כשלוש שנים. לסטודנטים הבוחרים במסלול עם תזה ומקבלים מלגת קיום, הלימודים נמשכים כשנתיים. תלמידים שאינם על מלגה לומדים במסלול זה 3 שנים.


כמו כן, התכנית לתואר שני במדעי הנתונים כוללת שני מסלולי התמחות, לבחירת הסטודנטים. האחת היא התמחות בהנדסת תעשייה במגמת סטטיסטיקה שימושית, עם מיקוד במדעי הנתונים ואנליטיקה עסקית. התמחות שנייה היא במערכות מידע עם מיקוד במדעי הנתונים ואנליטיקה עסקית. המסלולים משלבים לימודים עיוניים עם תרגול מעשי, הכולל בין היתר מעבדות בסטטיסטיקה.

 


נושאי הלימוד

 

 • ויזואליזציה של מידע
 • עיבוד תמונה
 • שיטות מחקר אמפירי
 • ניהול סיכונים
 • מערכות כריית נתונים
 • מערכות שירות
 • עיצוב ממשקי משתמש
 • מערכות לומדות
 • אנליטיקה עסקית
 • סטטיסטיקה רב משתנית
 • מערכות טכנולוגיות מתקדמות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן גוריון מציעה שלל התמחויות ומסלולים במסגרת התואר השני בהנדסת תעשייה וניהול. ביניהן מסלול במגמת מערכות תפעול וייצור, מגמת סטטיסטיקה שימושית, מגמת הנדסת גורמי אנוש, מגמת מערכות נבונות ומגמת בטיחות בדרכים.


תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים בעלי תואר מוסמך למדעים בהנדסה, אשר הוענק מטעם מוסד אקדמי מוכר. בנוסף, ממוצע ציוניהם בתואר נדרש לעמוד על 80 ומעלה. כמו כן, עליהם להציג אישור מדרג רשמי, המאשר כי הם השלימו את לימודיהם במחצית העליונה של מחזור לימודיהם. מועמדים בעלי תואר שני במדעים מדויקים או במדעי הטבע ממוסד אקדמי מוכר נדרשים בממוצע ציונים של 80 לפחות. בנוסף, עליהם להציג אישור על כך שהם היו בשליש העליון של מחזורם בעת סיום לימודיהם.


תעודה


סטודנטים העומדים בכל דרישות התכנית זכאים לתואר שני M.Sc במדעים בהנדסת תעשייה וניהול, בהתאם להתמחות הסטודנט. בנוסף, הבוגרים מקבלים מכתב המאשר את השתתפותם בתכנית מיקוד.


אפשרויות עבודה


בוגרי המסלול יכולים להשתלב בשלל ארגונים השייכים לענפים שונים משק הישראלי, לרבות תעשייה, היי טק, מסחר ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון