תואר שני בעבודה סוציאלית בתחום המשפחה והילד באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית בתחום המשפחה והילד באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בעבודה סוציאלית בתחום המשפחה והילד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

דיני משפחה

 

תפקידו של העובד הסוציאלי חולש על תחומים רבים, הוא עוסק בטיפול פרטני ובטיפול מערכתי וחברתי בבעיות שונות, כמו שיקום אוכלוסיות במצבי מצוקה, מענה פרקטי לסוגיות חברתיות ומחקר למען שיפור החברה הן מבחינת הפרטים שבה והן מבחינת שירותי הרווחה ואסטרטגיה מדינית. עבודתו של העובד הסוציאלית אינה פוסחת על הטיפול המשפחתי, מתוך ידיעה שהתא המשפחתי אמור לספק את הצרכים הרגשיים והכלכליים והוא משפיע על התפתחות כל אחד ואחד מן הפרטים שבה.

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות הילד והמשפחה מקנה ללומדים תחום זה את הכלים לטיפול ולשיקום משפחות במצבי סיכון ובמשברים. יש להם את היכולות לסייע למשפחה כיחידה אחת וכפרטים נפרדים הן באינטגרציה חברתית כללית והן בדינמיקה בין האנשים המרכיבים אותה.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בתחום המשפחה באוניברסיטת בן-גוריון מקנה לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות לטפל בילדים ובמשפחות. הם לומדים על המודלים השונים של התערבות במשפחות על פרטיהם השונים, לרבות ילדים וזוגות. הסטודנטים מקבלים את הכלים לתת סיוע למשפחות במצבים מורכבים, כמו משפחות במצבי עוני והתמכרויות.

 

תכנית התואר השני בעבודה סוציאלית מורכבת משלוש חטיבות עיקריות – טיפול משפחתי בראיה מערכתית, טיפול מעשי במשפחות וטיפול מעשי בילדים. הסטודנטים מקבלים את הכלים ההכרחיים ואת ההכשרה לקראת ההסמכה לעבודה כמטפלים משפחתיים וכמטפלים זוגיים.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני הוא כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין מסלול עיוני לבין מסלול מחקרי שבסיומו עליהם להגיש עבודת תזה. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי חובה, מקורסי בחירה ומהכשרה מעשית אשר מקנה לסטודנטים את הניסיון המעשי בטיפול.

 

 

נושאי לימוד

 

  • טיפול זוגי
  • אקטיביזם ושינוי חברתי
  • הורות מיטבית
  • טיפול בחולה ובמשפחתו
  • היבטים חברתיים של אימהות
  • המשפחה המהגרת
  • עבודה סוציאלית במגזר הערבי
  • אפידמולוגיה חברתית    
  • ניאו־ליברליזם, גלובליזציה ומדיניות רווחה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד להשכלה גבוהה אשר מטרתו לקדם את החדשנות המחקרית והמדעית למען שיפור וקידום איכות החיים. האוניברסיטה מדגישה את הפן החברתי ואת פיתוח ישראל בכלל והנגב בפרט. בבית הספר לעבודה סוציאלית אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, ובהם תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות קהילה ושינוי חברתי, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות קידום צדק חברתי, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות בריאות הנפש ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טיפול באמצעות אמנות.

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני בעבודה סוציאלית מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית שיש להם ניסיון מעשי של שנה לפחות. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי פטור מאנגלית אקדמית ועליהם להגיש מסמך הצהרת כוונות, קורות חיים והמלצה אקדמית.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המשימות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית והגשת עבודת הגמר, מקבלים תואר מוסמך בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון