לימודי מתמטיקה ומדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - מתמטיקה ומדעי המוח.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי מתמטיקה ומדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון בנגב - לימודי מתמטיקה וחטיבה במדעי המוח


מתמטיקה נחשבת לאחד מענפי הבסיס של המדע והיא דומיננטית במגוון ענפי מחקר ופיתוח טכנולוגי ומדעי. מדענים שעובדים על מחקרים חדשים במדעים השונים נדרשים לשליטה גבוהה גם במתמטיקה, ובהם גם מדענים בענף מדעי המוח. מאחורי הפיתוחים החדשניים ביותר בענף זה, החל מתוכנות לניתוח דפוסי התנהגות ולמידה ועד למחקרים אודות התנהגות תאים, נמצא שימוש ביישומים מתמטיים מתקדמים לצד ההבנה במדעי החיים.


באוניברסיטת בן גוריון בנגב יכולים הסטודנטים בתכנית הכללית ללימודי מתמטיקה לתואר ראשון לקחת חלק בחטיבת לימוד מצומצמת מחוץ למחלקה בתחום מדעי המוח. החטיבה במדעי המוח היא פרי שיתוף פעולה עם המחלקות למדעי המחשב ולמדעי החיים ובמסגרתה ניתן ללמוד בקורסים שונים ודרכם להכיר סוגיות בסיסיות בחקר המוח. בוגרי לימודים במסלול זה יכולים לפתוח דלת לשלל תפקידים במחקר ופיתוח, כגון בתעשייה עתירת הידע או בתחום הפיתוח במדעי החיים והטבע. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתארים מתקדמים ולפנות לאחר השלמתם לקריירה מחקרית באקדמיה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים הסטודנטים רוכשים ידע במתמטיקה וגם לומדים על יישומיה בתחום מדעי המוח. בלימודי המתמטיקה לתואר ראשון הם נחשפים לסוגיות במתמטיקה יישומית ובמתמטיקה טהורה תוך היכרות עם מגוון ענפים במתמטיקה. בתכנית הם יכולים לפתח מיומנויות חשיבה כמותית ומחקרית, שיכולות לשרת אותם גם בהמשך ללימודים מתקדמים.


במסגרת החטיבה במדעי המוח, הסטודנטים בוחנים את מבנה המוח ברמה התאית והכוללת וכן דנים בתהליכי עיבוד המידע המתרחשים בו. הם מתוודעים לשלל תיאוריות ומחקרים מן השנים האחרונות בתחום זה.


מתכונת הלימוד


אורכם של לימודי המתמטיקה הוא כשלוש שנים, כאמור הלימודים בתחום מדעי המוח מתקיימים כחטיבה שאותה לומדים במסגרת הלימודים במתמטיקה חד חוגית. בחטיבה למדעי המוח נלמדים קורסים עיוניים שונים מתחום זה, נוסף על הקורסים שאותם לומדים במסגרת התואר במתמטיקה, הכוללים קורסי בחירה וקורסי חובה.


על מוסד הלימוד


חטיבות נוספות שאותן יכולים לשלב סטודנטים ללימודי מתמטיקה כוללות חטיבה בסטטיסטיקה, שנערכת בשיתוף המחלקה ללימודי הנדסת תעשייה וניהול; חטיבה בעיבוד אות שמתקיימת בשיתוף עם המחלקה ללימודי הנדסת חשמל וחטיבה בחינוך שמתקיימת יחד עם היחידה לקידום המקצועיות בחינוך וכוללת לימודים שיכולים לשמש בהמשך הדרך להשלמת תעודת הוראה במתמטיקה. בכל אחת מן החטיבות הללו הסטודנטים יכולים ללמוד בכמה קורסים ממחלקה אחרת שאינה המחלקה למתמטיקה וכך להעשיר את הידע שברשותם.


במחלקה קיימים גם מסלולים דו מחלקתיים כגון לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב או לימודי מתמטיקה ופיזיקה. במחלקה למתמטיקה פועלת גם תכנית לתואר שני במתמטיקה שאליה יכולים להמשיך בוגרים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הידע המתמטי ואת הכישורים המחקריים. סטודנטים עם הישגים גבוהים במיוחד יכולים לקחת חלק בתכניות מצטיינים בתחומי המדעים הפועלות באוניברסיטה ובמקרים מסוימים גם לקבל מלגות הצטיינות.


תנאי קבלה


סטודנטים יכולים להגיש את מועמדותם ללימודים בחטיבת הקורסים במדעי המוח אחרי הקבלה למסלול המתמטיקה הכללית. יש צורך באישור של יועצי הלימודים כדי להתקבל לחטיבה זו.


כדי להתקבל ללימודי המתמטיקה לתואר ראשון על המועמדים להיות בעלי ציון כמותי של לפחות 137 בפסיכומטרי וכן בגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות בציון גבוה. ישנה אפשרות לקבלה גם על סמך ציון 127 ומעלה בחלק הכמותי של הפסיכומטרי, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון עובר ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד בציון 82 ומעלה. יש לציין כי תנאי הקבלה למסלול יכולים להשתנות מעת לעת, מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד ישירות לצורך קבלת הפרטים העדכניים אודות תנאי הקבלה ללימודים.


תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים בתכנית זו ועומדים בכל הדרישות הלימודיות מוענק תואר ראשון בוגר במתמטיקה B.Sc. מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום לימודי מדעים

לימודי המשך לתואר שני במדעי המוח
אסתר מקסים
1 תגובות
מה ההבדל בין ביואינפורמטיקה לבין ביוטכנולוגיה?
ריקי
1 תגובות
ביוטכנולוגיה וגנטיקה ומדעי המח
רבקה
1 תגובות
PhD in physical education for Olim Hadashim
Shoshana
1 תגובות
התלבטות הפסקת תואר או המשך תואר שני
נטלי
1 תגובות
לימודי תואר ראשון לקראת תואר שני בגנטיקה
נועם
1 תגובות
לימודי תואר במדעי החיים או בביולוגיה
אריאלה
1 תגובות
איזה מקצוע במדעי הטבע אפשר ללמוד עם ציון 74 ב-5 יחידות במתמטיקה?
אלין
1 תגובות
תואר ראשון בכימיה או באופטומטריה
דניאל
1 תגובות
קבלה לתואר שני בפיזיותרפיה ובריאות הציבור
Kayla Revivo
1 תגובות
מוסדות אפשריים ללימודי מדעי המוח
שיר
1 תגובות
אפשר להתקבל לקורס פיזיקה לפני סיום תיכון?
רמזיה גדבאן
1 תגובות
תואר שני במתמטיקה פיננסית
סלאם
1 תגובות
קבלה ללימודי מדעי הטבע
רותי
1 תגובות
התלבטות בין תארים שונים בתחום המדעים
שקד
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה 438 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים