תואר ראשון בניהול בהתמחות מימון באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול בהתמחות מימון באוניברסיטת בן-גוריון

תואר ראשון בניהול בהתמחות מימון באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

הדינמיות הרבה המאפיינת את המשק של היום מחייבת מנהלים לשלוט במגוון כלים פיננסיים כדי לקבל החלטות נבונות. עליהם להתמצא במתרחש בשוק ההון, ברגולציה ובחקיקה ובמצבם של השווקים אם ברצונם לבחור השקעות כדאיות או לתכנן את האסטרטגיה הפיננסית העתידית של הארגונים שלהם. מכלול השיקולים הללו נכללים בענף המימון, אשר עוסק במגוון היבטים כספיים ופיננסיים הבאים לידי ביטוי בעולם העסקים.


במסגרת התואר הראשון בניהול המתקיים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב יכולים הסטודנטים לבחור מבין כמה מגמות. אחת מן המגמות הללו היא מגמת מימון, שבה נלמדים מגוון תהליכים וכלים פיננסיים. הלימודים לתואר ראשון בניהול בהתמחות מימון מאפשרים היכרות עם מגמות עכשוויות במשק תוך פיתוח יכולות ניתוח והבנת השוק.


הכלים הנלמדים בתואר הראשון בניהול במגמה זו מכינים את הסטודנטים להשתלבות בשלל תפקידים בתעשייה הפיננסית. באפשרותם להשתלב בגופי גמל ופנסיה, בבנקים, בחברות ביטוח ובמסגרות נוספות. בין התפקידים אותם הם יכולים למלא במסגרות אלה נכללים יועצי השקעות, מנתחי נכסים פיננסיים, אנליסטים עבור חסרות עסקיות ותעשייתיות ועוד. נוסף על כך, באפשרותם להשתלב בחברות שאינן בסקטור הפיננסי כגון בחברות שירותים ותעשייה בתפקידים כגון מנהלי תקציב, מנהלי כספים ואנשי השקעות.

 

תכנית הלימודים

 

סטודנטים במגמת מימון מכירים שלל סוגיות פיננסיות, כאשר מטרת התכנית היא הכשרתם להתמודדות עם שלל אתגרים פיננסיים עדכניים. הם דנים הן ברמת החברה הבודדות, או הפירמה והן ברמת המשק והשווקים הפיננסיים באופן כולל במסגרת תורת ההשקעות. דרך שלל קורסים הנכללים במגמה זו, הם דנים בשלל דפוסים פסיכולוגיים אשר באים לידי ביטוי בעת ניהול סיכונים פיננסיים ובעת קבלת החלטות פיננסיות.


במהלך התכנית הם מתוודעים לשלל תיאוריות ניהוליות ובמקביל מפתחים מיומנויות פרקטיות היכולות לשמש לניתוח פיננסי ולהבנה של מבנה שוק ההון, לצורך קבלת החלטות מושכלות. הידע הנרכש במהלך הלימודים מתמקד בשלל תחומים עדכניים בפעילות העסקית בארץ ובעולם, תוך היכרות עם מגמות מקומיות. כמו כן, הסטודנטים מפתחים מיומנויות ניהול מקצועיות דרך היחשפות לגישות ניהול מגוונות ולמקרי בוחן מן המשק.

 

מתכונת הלימוד


אורכו של התואר הראשון בניהול הוא כשלוש שנים. מגמת מימון היא אחת ממגמות ההתמחות שאותן יכולים סטודנטים לבחור במהלך לימודיהם. בלימודים במגמה נכללים קורסים, סמינרים ופרויקטים יישומיים.

 

בשנה השלישית ללימודים הסטודנטים יכולים לקחת חלק בפרויקט גמר, שבו הם יכולים להתנסות בתכנון של פתרונות לתעשייה תוך יישום העקרונות התיאורטיים הנלמדים. את הפרויקט מבצעים תוך הנחייה של מנחים מנוסים.


סטודנטים מצטיינים במיוחד יכולים לקחת חלק בתכנית מצטיינים למחקר, מסלול ישיר לתואר שני. בתכנית, סטודנטים בשנה ג' שלהם פוטנציאל למחקר יכולים להמשיך ישירות לתואר שני מחקרי ולהשלים את שני התארים תוך ארבע שנים. במסלול זה מקבלים הסטודנטים מלגות שונות.


נושאי הלימוד


במהלך הלימודים במגמת מימון לומדים הסטודנטים מגוון של נושאים, ביניהם גם:

 

 

  • מימון חברות
  • אופציות וחוזים
  • מימון התנהגותי
  • תורת ההשקעות
  • משברים פיננסיים
  • יישומי מחשב במימון
  • ועוד


על מוסד הלימוד

 

במחלקה לניהול של אוניברסיטת בן-גוריון מתמקדים בהכשרת דור המנהלים של העתיד תוך הקניית ידע וכלים להשתלבות במגוון תפקידים ניהוליים במשק. מחלקה זו מקדמת פעילות מחקר בענפי מנהל העסקים והניהול והחוקרים הרבים בה מקדמים את ענפי מחקרם דרך פרסום מאמרים בשלל כתבי עת והשתתפות בכנסים.


באפשרות הסטודנטים במחלקה לבחור במגמות נוספות, בהם מגמת שיווק, מגמת יזמות וחדשנות, מגמת התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש ומגמת מערכות מידע. בכל אחת מן המגמות הללו נלמדים קורסים ייעודיים שבהם מכירים מקרוב היבטים פרקטיים בניהול החיוניים במשק של היום. בתחום הניהול פועלות תכניות נוספות לתואר ראשון כגון לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי ניהול מלונאות ותיירות ולימודי ניהול מערכות בריאות.

תעודה

 

אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מעניקה תואר ראשון BA במימון לסטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם ועודים בלימודים בהצלחה. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך להעמיק את השכלתם במסגרת תואר שני במנהל עסקים או מסלולים משיקים אחרים לתואר שני.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון