לימודי מתמטיקה והנדסת תעשייה וניהול לתואר כפול באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי מתמטיקה והנדסת תעשייה וניהול לתואר כפול באוניברסיטת בן-גוריון

תואר כפול בלימודי מתמטיקה והנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון

 

באוניברסיטת בן-גוריון יכולים סטודנטים מצטיינים לקחת חלק בתכנית לימודים לתואר כפול במתמטיקה והנדסת תעשייה וניהול. בתכנית מתמקדים בשילוב של הכשרה טכנולוגית ומדעית, כדי להכשיר את הבוגרים להשתלבות במחקר ופיתוח ובאקדמיה במגוון רחב של תפקידים משמעותיים.


תכנית זו כוללת לימודים עיוניים ופרקטיים כאחד ובמהלכה יכולים הסטודנטים לרכוש בסיס מתמטי נרחב ומתקדם ולפתח חשיבה מופשטת וכמותית. בעזרת שילוב הידע ההנדסי, הם יכולים לפתוח דלת לשלל תפקידי פיתוח ומחקר בתעשייה וכן למגוון אפיקים באקדמיה, באפשרותם להשתלב בתפקידים מגוונים בהייטק, במגזר העסקי ובגופים ציבוריים שונים. בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני במקצועות המתמטיקה וההנדסה ולהמשיך לפתח את כישורי המחקר.

 

 

תכנית הלימודים

 

סטודנטים בתכנית זו לתואר כפול משלבים בין לימודי מתמטיקה לתואר ראשון לבין לימודי הנדסת תעשייה וניהול. דרך שילוב הקורסים יכולים הסטודנטים ללמוד על יישומיה של המתמטיקה בתעשייה ובענף הייצור ועל האפשרויות של שימוש בה לצורך פיתוח של פתרונות ושיטות טכנולוגיות מתקדמות.


בלימודי מתמטיקה הסטודנטים מעמיקים הן במתמטיקה טהורה והן במתמטיקה יישומית. הם מפתחים כישורי חשיבה כמותית תוך היכרות עם ענפים מגוונים במתמטיקה.


במהלך לימודי הנדסת תעשייה וניהול הם רוכשים בסיס נרחב במדעים המדויקים ומתוודעים לשלל שיטות בייצור. בעזרת הכלים הנלמדים הסטודנטים יכולים לתכנן מערכות ארגוניות ולשפר מערכי שירות וייצור.

 

מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני תשעה סמסטרים. במהלכה הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה משני המחלקות וכן בקורסים בתכנות ובפרויקטים מעשיים בשני הענפים. בפרויקטים אלה מתנסים בתכנון של פתרונות טכנולוגיים ומדעיים עבור התעשייה, תוך הדרכה של סגל המרצים ויישום של החומר הנלמד.


כדי לסייע לסטודנטים במהלך הלימודים, מציעים באוניברסיטה מלגות לימודים שונות. חלקן הן מלגות מצטיינים המוענקות מטעם גופים שונים, אחרות הן מלגות על סמך פעילות חברתית וקריטריונים נוספים.

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית התואר הכפול לומדים קורסים הן מהמחלקה למתמטיקה והן מהמחלקה להנדסת תעשייה וניהול. בין הקורסים הנלמדים:

 

 

  • הנדסת גורמי אנוש
  • יסודות במערכות מידע
  • תכנון ופיקוח על הייצור
  • אוטומציה וייצור ממוחשב
  • פיתוח תוכנה מונחה עצמים
  • תורת הפונקציות המרוכבות
  • חשבון אינפיטסימלי גיאומטרי
  • משוואות דיפרנציאליות רגילות
  • יסודות האלגוריתמים והסיבוכיות
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים מצטיינים במחלקה למתמטיקה של אוניברסיטת בן-גוריון יכולים ללמוד בתכניות נוספות לתואר כפול, בהן תואר כפול במתמטיקה והנדסת מכונות ותואר כפול בהנדסת חשמל ומחשבים ומתמטיקה. תכניות אלה מתקיימות במסגרת שיתופי פעולה של המחלקה למתמטיקה עם מחלקות ההנדסה השונות הפועלות באוניברסיטה.


כמו כן, מתקיימים במחלקה למתמטיקה מסלולים דו מחלקתיים ללימודי מתמטיקה ומדעי המחשב וללימודי מתמטיקה ופיזיקה. הסטודנטים יכולים גם לקחת חלק בתכנית ללימודי מתמטיקה כמחלקה אשית בתוספת מחלקה נוספת כחטיבה.


במחלקה למתמטיקה פועלים מסלולים לתארים מתקדמים, אליהם יכולים להמשיך בוגרי התואר הראשון המעוניינים בהעמקה של הכלים המחקריים שבידיהם. המחלקה פועלת לעידוד וטיפוח החשיבה האנליטית ויכולות המחקר של הסטודנטים, כדי לסייע בהכשרתם כמתמטיקאים ומדענים שביכולתם להתמודד עם שלל אתגרים בתעשייה ובמשק.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו נעשית על פי סכם ההנדסה של המועמדים וכן עמידה בתנאי הקבלה הנדרשים בשתי המחלקות - המחלקה למתמטיקה והמחלקה להנדסת תעשייה וניהול. יש צורך בפסיכומטרי 650 ומעלה וציון 135 בחשיבה הכמותית, בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ומעלה ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 לפחות. כמו כן, יש צורך בציון סכם הנדסה של 530 ומעלה. מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים העדכניים ביותר לגבי הקבלה ללימודים.

 

תעודה


סטודנטים המשלימים בהצלחה את כל חובותיהם בתואר הכפול זכאים לקבל שתי תארים ראשונים מטעם אוניברסיטת בן-גוריון - תואר בוגר במתמטיקה B.Sc. ותואר מהנדס B.Sc.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון