תואר שלישי בפילוסופיה באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - תואר שלישי בפילוסופיה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בפילוסופיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב


למחקר הפילוסופי יש נגיעה במגוון ענפים אחרים בתרבות ובחברה, חוקרים עוסקים בהיבטים בפוליטיקה, בהיסטוריה, באמנות ואף במדעים ובכלכלה. באוניברסיטת בן גוריון ניתן לקחת חלק בתכנית תואר שלישי בפילוסופיה, שמתאים לחוקרים מצטיינים שמעוניינים להעמיק בסוגיות בחקר התודעה, המוסר, קבלת ההחלטות וענפים פילוסופיים רבים נוספים.


המחלקה לפילוסופיה של אוניברסיטת בן גוריון מתמקדת הן במסורת הפילוסופית והן בקיום של דיונים חדשניים שנמצאים בחזית המחקר של היום. שילוב זה יכול לסייע לתלמידי המחקר לעסוק בקשת רחבה של נושאים במסגרת מחקרם לתואר השלישי, ולהגיע לתובנות בעלות תרומה משמעותית למחקר הפילוסופי המקומי והעולמי.


תכנית הלימודים


התכנית לתואר שלישי בפילוסופיה מתמקדת בפיתוח מיומנויות המחקר של החוקרים כדי להוליד מחקרים פילוסופיים מעמיקים, איכותיים ומקוריים בשלל התמחויות וזרמים בפילוסופיה. כמו כן, המחלקה שמה לה למטרה להכשיר את הדור הבא של החוקרים והמרצים בתחום הפילוסופיה.


בין תחומי המחקר והעניין העיקריים במחלקה נכללים פילוסופיה של הנפש, פילוסופיה של הלשון, מטפיזיקה, פילוסופיה של מוסר ופילוסופיה של המתמטיקה והמדעים. כמו כן, עוסקים במחלקה בהיסטוריה של הפילוסופיה ובשלל זרמים פילוסופיים כגון פילוסופיה יוונית, פילוסופיה של המאה ה - 19 ועד לפילוסופיה חדשה והוגים בני זמננו.


מתכונת הלימוד


את תכנית הדוקטורט יש להשלים תוך פרק זמן של כארבע שנים. סטודנטים באוניברסיטה יכולים ללמוד במסלול רגיל, שמיועד לבעלי תואר שני מחקרי; במסלול ישיר לתואר שלישי שמתאים לבוגרים מצטיינים של לימודי פילוסופיה; או מסלול משולב שמתאים לסטודנטים במהלך התואר השני במחלקה לפילוסופיה שבידיהם מיומנויות מחקר מתקדמות במיוחד ומוכיחים יכולת לערוך מחקר חדשני ופורץ דרך ברמת דוקטורט.


במהלך התכנית, תלמידי המחקר מבצעים מחקר עצמאי ואינטנסיבי בליווי של מנחה וכן לוקחים חלק בלימוד בקורסים עיוניים במחלקה בתחום מחקרם. נוסף על כך, הם משתתפים בפעילויות שונות של המחלקה, כגון סמינרים מחלקתיים, ימי עיון וכנסים שדרכם הם יכולים לקדם את המחקר שלהם.


נושאי המחקר


הנה כמה מן הנושאים שבהם מתמקדים תלמידי המחקר במחלקה לפילוסופיה בשנים האחרונות:

 

 • החובה המוסרית בקשר בין אישי
 • ריאליזם בדת ובמוסר
 • שפינוזה והיחס בין המיסטי לרציונלי
 • פילוסופיה של חינוך לערכים   
 • אפיסטמולוגיה ואירוניה בתורתו של ניטשה
 • ועוד
 • חקירה פילוסופית של אימפרוביזציה בתנועה   
 

 

סגל מחקר


בין החוקרים במחלקה לפילוסופיה נכללים: פרופסור שמחקריו מתמקדים באסתטיקה ובאידיאליזם גרמני; חוקר שעוסק בפילוסופיה של מוסק ובגבולות חובות פוליטיות ומוסריות באמירת האמת; דוקטור שעוסק במחקריו בפילוסופיה פוליטית ובפילוסופיה יוונית; חוקרת בעלת תואר פרופסור שבוחנת במחקריה היבטים בפילוסופיה של הנפש ובתפיסה החושית; חוקר במחקריו מתמקדים באתיקה ופילוסופיה של המדעים; וחוקרים רבים נוספים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה מתקיימות תכניות מחקריות במגוון של תחומים, כגון מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הבריאות, הנדסה, ניהול, לימודי מדבר וענפים נוספים. הגוף האחראי על תכניות הלימודים המתקדמים של האוניברסיטה הוא בית הספר קרייטמן. בית הספר פועל לקדם את תלמידי המחקר והוא מפעיל שלל מכוני מחקר וקבוצות מחקר. הוא עוסק בתהליכי ההרשמה לתכניות המחקר, במלגות הלימוד לתלמידי הדוקטורט ובליווי הסטודנטים לאורך תהליך לימודיהם. בין התכניות המחקריות שפועלות באוניברסיטה אפשר למצוא תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שלישי בתקשורת, תואר שלישי בגיאוגרפיה, תואר שלישי במנהל עסקים ועוד.

 

תנאי קבלה


סטודנטים שמעוניינים להתקבל למסלול הרגיל צריכים להיות בעלי תואר שני בפילוסופיה, במסלול מחקרי, שממוצע הציונים בו 85 ומעלה. נדרש ציון של לפחות 85 בעבודת התזה בתואר השני. תהליך הקבלה כולל גם דרישה להצגה של המלצות אקדמיות מתאימות מטעם חוקרים בדרגת מרצה בכיר, שיכולים להעיד על כישורי המחקר של המועמדים. כמו כן, הם צריכים להגיש הצעת מחקר מאושרת על ידי מנחה ולהסביר את מתודולוגיית המחקר ואופן ביצועו. יש צורך לעבור גם ראיון בפני וועדה מחלקתית, שבוחנת את הרקע המחקרי ואת ההישגים של המועמדים.


תעודה


אוניברסיטת בן גוריון בנגב מעניקה תואר שלישי PhD דוקטור לפילוסופיה לתלמידי מחקר שעומדים בכל חובותיהם בתכנית זו.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום ייעוץ לימודים

שמירה על נבחנים/מבחנים
משה אגזאן
ללא תגובה
חינוך סביבתי לתואר שני
גאל
ללא תגובה
לאיזה מוסדות אני יכולה להתקבל עם הציונים שלי?
איה חילאילה
1 תגובות
שעות לימוד בקורס אלומיניום
מוכתאר אבו חמאד
1 תגובות
שכר מינימום למהנדס תוכנה
כארמ
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד תרגום לתואר בצפון?
יסמין
1 תגובות
תואר ראשון וקבלת נקודות זכות על לימודי תעודה קודמים
אנהפרנקפורט
1 תגובות
איך בוחרים מסלול לימודים מתאים
אלנבויים עליזה
1 תגובות
גיל אפשרי להתחלת לימודים לתואר
שחר דיין
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה לאוניברסיטה העברית
גינון מחארמה
1 תגובות
איך בוחרים מה כדאי ללמוד
הודא שלבי
1 תגובות
סיעוד, סוציולוגיה או רב תחומי
היא טרביה
1 תגובות
אפשר לעסוק בניהול השקעות בלי תואר?
דנה
1 תגובות
האם אפשר לממש את הפיקדון ללימודי קעקועים
אוריאן ממן
1 תגובות
תוצאת בחינת פסיכומטרי 4.07.19
ליאנא אגבאריה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 584 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים