לימודי אמנות לתואר ראשון בהתמחות רנסנס באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי אמנות לתואר ראשון בהתמחות רנסנס בארוק ורוקוקו באוניברסיטת בן גוריון

 

בשלהי ימי הביניים חלה מהפכה אמנותית ותרבותית באירופה, תקופה זו ידועה בשם רנסנס והיא נפרשת על המאות 14 – 18. תקופת הבארוק חופפת בחלקה לסיום הרנסנס, גם בתקופה זו חלו תמורות משמעותיות באמנות והיצירות באותה עת מאופיינות בריאליזם רב יותר מקודמותיה וכן בשינויים בנושאי היצירות ובטכניקות שבהן השתמשו באמנים. השינויים המהותיים באמנות תקופות אלה מביאים לידי ביטוי מהפכות חברתיות, דתיות ופוליטיות שהתחוללו באותן מדינות וששינו את כל אורח החיים.


במסגרת לימודי אמנות לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון יכולים הסטודנטים לבחור בהתמחות רנסנס, בארוק ורוקוקו. בהתמחות זו ניתן להכיר מגוון של יוצרים ויצירות מאותן שנים וכן ללמוד על ההקשרים החברתיים והתרבותיים של יצירות אלה.


בוגרי לימודי אמנות יכולים לפנות לאחר סיום הלימודים לתפקידי הדרכה, אוצרות וניהול במוזיאונים, גלריות ומסגרות נוספות בתחום התרבות. כמו כן, באפשרותם להמשיך לתואר שני ולרכוש ידע וכלים מחקריים בעזרתם ניתן לפנות לקריירה אקדמית כחוקרי תולדות האמנות.

 

תכנית הלימודים


סטודנטים לתואר ראשון באמנות בהתמחות זו מתמקדים באמנות בעת החדשה המוקדמת, מהמאה ה – 14 ועד המאה ה – 18, וסוקרים צורות מדיה כגון ציור, תבליט, פיסול ואדריכלות. הם מכירים את יצירתם של אמנים ידועים באותן שנים, כגון רפאל, בוטיצ'לי, מיכאלאנג'לו וטיציאן.


במהלך הלימודים הם נחשפים לתיאוריות אמנותיות המאפיינות את תקופת הרנסנס ועוסקים בהקשרים שבין האמנות לתרבות, לפוליטיקה ולחיי החברה. הם גם בוחנים כיצד מסעות ותהליכים חברתיים באו לידי ביטוי ביצירות שאותה עת, לרבות היבטים בגילוי העולם החדש והקשרים שנוצרו בין המערב למזרח.


הסטודנטים שמים דגש על הסגנון המייחד את תקופת הרנסנס ועל איקונוגרפיה ייחודית לאותן שנים. לשם כך הם מתבססים על גישות מתודולוגיות עכשוויות אשר מקובלות היום במקר ההיסטורי של האמנות.


מתכונת הלימוד


לימודי אמנות נפרשים על פני שלוש שנים. נכללים בהם קורסים עיוניים לצד קורסים מעשיים בתחומי היצירה השונים. כמו כן, מתקיים קורס אוצרות. הסטודנטים יכולים לקחת חלק גם בסיורים לימודיים ובמפגשים עם אמנים ויוצרים.

 

על מוסד הלימוד


במחלקה לאמנויות של אוניברסיטת בן גוריון מתמקדים בפעילות אקדמית בתחומי היצירה, תולדות האמנות, האוצרות והמוזיקה. התכניות השונות כוללות חשיפה לסוגיות בתרבות חזותית, תרבות וכן קשרים שבין הנפש ליצירה. כמו כן, במסלולים ניתן להיחשף לביקורת ותיאוריה של אמנותית חזותית לאורך הדורות מהעת העתיקה ועד ימינו. במחלקה מעודדים את הסטודנטים להיחשף להיבטים עיוניים ומעשיים של עולם האמנות ולפתח מיומנויות החיוניות לחוקרים וליוצרים.


במסגרת התואר הראשון ניתן לבחור בין התמחויות נוספות בהן אמנות בימי הביניים, אמנות יהודית, אמנות ישראלית, אמנות עכשווית ועוד. בוגרי התואר הראשון יכולים להמשיך לתארים מתקדמים – תואר שני באמנות ותואר שלישי באמנות, ובהם להרחיב את הידע המחקרי ואת כישורי הניתוח של יצירות.


בפקולטה למדעי הרוח והחברה נערכים שלל מסלולי לימוד נוספים. בין התכניות הללו נכללים לימודי פילוסופיה, לימודי מחשבת ישראל, לימודי ארכיאולוגיה, לימודי בלשנות, לימודי היסטוריה של עם ישראל ועוד מבחר תכניות. קיימים שילובים דו חוגיים וכן מסלולים ללימודים רב תחומיים שבהם משלבים מספר תחומי לימוד יחד.

 

תנאי קבלה


הקבלה ללימודי אמנות דו מחלקתי – תולדות האמנות היא למועמדים שברשותם ציו רב תחומי 450 ומעלה בפסיכומטרי, או לבעלי ציון התאמה 450 לפחות. כמו כן, מועמדים שלהם ממוצע בגרות 90 ומעלה יכולים להתקבל ללא צורך בפסיכומטרי. יש להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת, מומלץ לפנות אל מוסד הלימודים לצורך קבלת המידע המדויק אודות תנאי הקבלה.

 

תעודה

 

אוניברסיטת בן גוריון בנגב מעניקה תואר ראשון BA לסטודנטים העומדים בכל חובות הלימודים בהצלחה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp