תואר שני בהנדסת חשמל ומחשבים במגמת בקרה באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בהנדסת חשמל ומחשבים במגמת מערכות בקרה באוניברסיטת בן גוריון

 

תחום הבקרה מתמקד בפיתוח, ניתוח ותכנון של מערכות בקרה בעזרתן ניתן לשלוט על מכונות באופן יעיל ולכוון את פעילותן בעזרת משובים שונים. לצורך שיפור הביצועים של אותן מכונות משתמשים החוקרים במגוון של אלגוריתמי בקרה מתקדמים.


חוקרים בתחום הבקרה מיישמים את מחקריהם ופיתוחיהם בשלל תחומים הנדסיים כגון פיתוח מערכות טייס אוטומטי, פיתוח מערכות ייצור לתעשייה, תכנון של רובוטים מתקדמים וייצור של מנועים לכלי רכב. בשנים האחרונות עולה העניין בתחום הבקרה וכן עולה הדרישה ליישום רעיונות מתוכו גם בענפים שאינם הנדסיים, כגון בנקאות, פיננסים ורפואה. הערכות הן כי עם התקדמות התעשייה גם הדרישה למהנדסים המומחים בתחום הבקרה תעלה.


המעוניינים להעמיק במחקר בתחום הבקרה ולהכיר טכנולוגיות חדות בענף יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני בהנדסת חשמל ומחשבים במגמת מערכות בקרה המתקיימת באוניברסיטת בן גוריון. זהו אחד מתחומי המחקר שבהם יכולים לבחור הסטודנטים לתואר שני בהנדסת חשמל במסגרת לימודיהם.

 

 

תכנית הלימודים

 

במסגרת התואר השני בהנדסת חשמל ומחשבים במגמה זו, הסטודנטים עוסקים בשלל שיטות הנדסיות מתקדמות לתכנון ולפיתוח מערכות בקרה בתעשייה. תחילה נלמדים קורסים מתמטיים שונים שבהם הסטודנטים מפתחים מיומנויות כמותיות ומכירים שיטות חישוב הרלבנטיות לענף הבקרה. לאחר מכן הם לומדים שיטות אופטימיזציה ושערוך מגוונות.


במהלך התואר השני יכולים מהנדסי חשמל ומהנדסי מחשבים לפתח ולשכלל את המיומנויות המקצועיות שברשותם וכך להתמודד עם אתגרים בפיתוח ובמחקר. כמו כן, בבית הספר שואפים לפתח את המחקר והידע האקדמי לפיתוח של טכנולוגיות הנדסיות.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית לתואר שני הוא שנתיים. הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול עם תזה (מסלול מחקרי) או בתכנית ללא תזה שבה כותבים סמינר מסכם. בשתי התכניות, הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה, קורסי בחירה וסמינריונים. במסלול המחקרי, הם גם עורכים עבודה מחקרית בהנחיית חוקר מסגל המחלקה. הם גם יכולים לקחת חלק במחקרים שונים במעבדות במחלקה, שבהן מתמקדים בענפים המשיקים לתחום מחקרם.

 

 

נושאי הלימוד


במהלך הלימודים במגמה זו הסטודנטים עוסקים במגוון רחב של נושאים, הנה כמה מהם:

 

  • תורת השערוך
  • שערוך ספקטרום
  • שיטות אופטימיזציה
  • יסודות תורת המידה
  • אנליזה להנדסת חשמל
  • אלגברה ליניארית חישובית
  • שערוך לינארי במערכות דינמיות
  • ועוד

 

סגל הוראה


סגל המגמה למערכות בקרה במחלקה להנדסת חשמל ומחשבים מורכב ממומחים ותיקים שתחומי מחקרם כוללים בין היתר: תיאור גיאומטרי של מערכות בקרה; יציבות מערכות לא לינאריות; סינון לא לינארי; ועוד. כמו כן, החוקרים עוסקים בענפים מתמטיים הנוגעים לתחום הבקרה כגון תורת המטריצות, תהליכים אקראיים ותורת ההסתברות.

 

על מוסד הלימוד


במחלקה להנדסת חשמל ומחשבים של אוניברסיטת בן גוריון חוקרים מגוון של ענפים שיש להם חשיבות הן באקדמיה והן בהייטק הישראלי, בין הענפים הללו נכללים עיבוד אות, מיקרואלקטרוניקה, מעגלים, מערכות לחישה מרחוק ועוד. במחלקה פועלים חוקרים רבים וותיקים בענפים אלה, המפרסמים מאמרים בכתבי עת מדעיים והנדסיים שונים.


במחלקה מתקיימות תכניות מגוונות לתואר שני שבהן מעודדים את הסטודנטים למצוינות אקדמית ולכתיבת שלל עבודות מחקר ניסיוניות ועיוניות בשטחי המחקר של המחלקה. כמו כן, מאפשרים לסטודנטים להשתלם אצל מומחים ולקבל סיוע באמצעות מלגות ופרסי מחקר מיוחדים המיועדים למצטיינים במחקרם. בין ענפי המחקר הנוספים שניתן לקחת בהם חלק במסגרת התמחויות ניתן למנות מגמה במחשבים, מגמה בתקשורת, מגמת מיקרוגלים ואלקטרומגנטיות, מגמת מערכות הספק, מגמת עיבוד אותות ותמונות, מגמת למידת מכונה וסייבר ומגמות נוספות.

 

תעודה


מוסמכי תכנית זו אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני מגיסטר בהנדסת חשמל ומחשבים M.Sc. מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב. מוסמכי המסלול המחקרי יכולים להגיש מועמדות לתואר שלישי בהנדסת חשמל, בכפוף לתנאי הקבלה לתכניות אלה.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על בן גוריון - תואר שני בהנדסת חשמל ובקרה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

HackerU - לימודי מחשבים
15/07/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

היחס הטוב והתמיכה

טיפים

לפתוח את הראש ולהשקיע


לכל חוות הדעת

סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

מה חושבים הסטודנטים על אוניברסיטת בן-גוריון

באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?

דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול

באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?

באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?

האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?

באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?

באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?

באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על אוניברסיטת בן-גוריון

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
במידה רבה מאד 100
במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
במידה מועטה 100
האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
במידה מועטה מאד 100
מהי רמת הקושי של הלימודים?
במידה רבה 100
עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
במידה רבה מאד 100
עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
במידה רבה מאד 100

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp