תואר שלישי בחינוך באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - דוקטורט בחינוך.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בחינוך PhD באוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

המחלקה לחינוך של אוניברסיטת בן גוריון בנגב מאפשרת לחוקרים מצטיינים לחקור שלל היבטים ותהליכים בעולם ההוראה. במסגרת התכנית לתואר שלישי בחינוך במחלקה יכולים הדוקטורנטים לבחון שלל סוגיות אקטואליות במערכת החינוך הישראלית וכן לעסוק בנושאים שמעסיקים את קהילת מחקר החינוך הגלובלית.


תכנית הלימודים


התואר השלישי בחינוך שמתקיים באוניברסיטת בן גוריון מאפשר לתלמידי המחקר להעמיק במגוון סוגיות מחקריות בעולם ההוראה. במחלקה לחינוך בוחנים באופן מערכתי ותרבותי מגוון צורכים של יחידים וקבוצות במערכת החינוך ועוסקים במחקרים רב תחומיים בחינוך.


במחלקה פועלות כמה מעבדות מחקר שבהן יכולים תלמידי המחקר לקחת חלק במסגרת עבודת הדוקטורט. ביניהן נכללות מעבדה לחקר רגש ומוטיבציה, קבוצה לחקר המוטיבציה בחינוך ובהורות, מעבדה החוקרת סוגיות בפדגוגיה ומרכז מחקר של מוסדות בחינוך.


מתכונת הלימוד


אורך הדוקטורט כארבע שנים. בתום השנה הראשונה במסלול זה יש להגיש את הצעת המחקר, לאחריה ממשיכים לכתיבת העבודה המחקרית לפרק זמן של עד ארבע שנים. מדי שנה תלמידי המחקר נדרשים להגיש דוחות התקדמות לוועדה, דוח זה מפרט את התרמה שנעשתה באותה שנה לקידום עבודת המחקר.


במסגרת התכנית הם לוקחים חלק במחקר עצמאי ואינטנסיבי וגם משתתפים בקורסים עיוניים של המחלקה לחינוך שמתאימים לתחום מחקרם ובקורסים לפיתוח מיומנויות מחקריות. המחלקה מסייעת לדוקטורנטים בהשתתפות בכנסים חיצוניים במתקיימים בארץ ובחו"ל, שבהם הם יכולים להציג את המאמרים שלהם ולקבל חשיפה נרחבת למחקרם.


תלמידי המחקר יכולים להיעזר במגוון מלגות לתואר שלישי. המלגות ניתנות על סמך ההישגים האקדמיים של הדוקטורנטים והן מוענקות מדי שנה. מלגות אלה מסייעות לתלמידי המחקר להתמקד בביצוע המחקר ובכתיבה של מאמרים והגשת בקשות למענקים שונים. דוקטורנטים שמקבלים מלגה ועוסקים בהוראה במסגרת המחלקה כחלק מתרגולים נקראים דוקטורנטים "פנימיים". תלמידי מחקר שמשלבים את הדוקטור עם עבודה מחוץ לכתלי האוניברסיטה לא מקבלים מלגות מטעם האוניברסיטה במרבית המקרים.


סגל מחקר


סגל החוקרים של המחלקה כולל בין היתר: חוקר שבוחן סוגיות בהשכלה גבוהה בקרב מיעוטים; דוקטור שמחקריה מתמקדים בין היתר בנושאים בחקר נשים ומגדר והיבטים בגזענות ואפליה; פרופסור שמתמקד במחקריו בתחום החינוך להגשמה והעצמה אישית; חוקר שעוסק במחקריו במיומנויות חינוכיות במאה ה - 21 ובשילוב משחקים בחינוך; דוקטור שעוסקת בפיתוח של שיטות מחקר וטכנולוגיות למידה חדשניות; פרופסור שמתמקדת בין היתר בחדשנות בחינוך ובגורמים להצלחה של מנהלי בתי ספר; ועוד מגוון חוקרים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע ניתן למצוא עוד שלל תכניות לתואר שלישי, אשר מתקיימות במסגרת בית הספר "קרייטמן". בית ספר זה מטפל בכל הנוגע לתהליך הקבלה והלימודים של דוקטורנטים. בין המסלולים הללו נכללים תואר שלישי בעבודה סוציאלית, תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שלישי בסוציולוגיה, תואר שלישי בתקשורת, תואר שלישי במנהל עסקים ועוד מגוון רחב של מסלולים לתואר מתקדם. באוניברסיטה פועלים שלל מרכזי מחקר ומעבדות שמאפשרים לחוקרים לקדם את המחקרים שלהם, מחקרים רבים של דוקטורנטים פורסמו בכתבי עת מקומיים ובין לאומיים והגיעו להישגים מחקריים בעולם.


תנאי קבלה


מועמדים לתכנית לתואר שלישי נדרשים להיות בעלי תואר שני בחינוך במסלול מחקרי. הציון הנדרש הוא לפחות 85. תהליך הקבלה למסלול כולל הגשת מסמכים המעידים על הישגים אקדמיים והמלצות מגורמים אקדמיים מחקריים, וכן קבלת אישור ממרצה בכיר במחלקה שמסכימים להנחות את עבודת הדוקטורט. נוסף על כך, על המועמדים להגיש הצעת מחקר טרומית שמעידה על כוונות המחקר שלהם להמשך.


מועמדים שהם בעלי תואר שני לא מחקרי יכולים להתקבל לאחר השלמת תכנית השלמה לתזה. מסלול זה מאפשר לכתוב עבודה מחקרית ששקולה לתזה שלפיה מתקבלת ההחלטה על קבלתם לתכנית התואר השלישי.


תעודה


אוניברסיטת בן גוריון בנגב מעניקה תואר שלישי PhD לדוקטורנטים שמשלימים בהצלחה את התכנית ועומדים בכל הדרישות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום ייעוץ לימודים

שינוי שם בתעודות השכלה
אוריאל ג'.
ללא תגובה
ייעוץ לימודים לחרדים בירושלים
מיכאל
ללא תגובה
המרת תעודה ממכלת דרבי למוסד לימודי מוכר
איריס
ללא תגובה
תואר שני בתכנון ערים
עדן
ללא תגובה
לימודי תואר באימון אישי
נטלי
ללא תגובה
מקצוע עם אופק קידום בסביבה טכנולוגית
תהילה
ללא תגובה
השלמת תואר ראשון מהנדסאי תוכנה
נירני
1 תגובות
אפשר לעבוד בתחום הביבליותרפיה בשנה ג של הלימודים?
אילה יבגי
1 תגובות
לימודי הערכת אמנות במרכז
עירית
1 תגובות
תואר שני בשפת סימנים
רוואן
1 תגובות
לימודי מדע המדינה באוניברסיטה
יהודה
1 תגובות
איפה לומדים תואר בממשל?
טאי
1 תגובות
השלמת שעות לימודי תאטרון
ניקי מאירסון
1 תגובות
מה אפשר ללמוד ללא בגרות?
גבריאל
1 תגובות
גיאוגרפיה סביבת האדם ותכנון עירוני
אורי רותם
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

  • 4.0

    המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 684 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים