רוצה פרטים על תואר שני מחקרי בחינוך?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בחינוך במסלול מחקרי עם כתיבת תזה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני מחקרי בחינוך? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך עם תזה - תואר שני בחינוך והוראה במסלול המחקרי


חוקרים את החינוך


תיאוריות וגישות רבות התהוו לאורך השנים בתחום החינוך. החוקרים השונים שואפים להבין לעומק כיצד התפתחה מערכת החינוך לאורך השנים, מהם התהליכים שמתחוללים בכיתה, מה הערכים שנדרשים ממנהלים וממורים ושאלות רבות נוספות.


מי שמצאו עצמם תוהים על קנקנו של החינוך יכולים לקבל כלים רבים בתכניות לתואר שני בחינוך עם תזה, הידועות גם בשם תכניות מחקריות. זהו מסלול אותו ניתן לבחור במהלך תואר שני בחינוך בהתמחויות השונות. עבודת התזה מאפשרת לבחון בצורה תיאורטית ומדעית שאלות מהותיות בעולם ההוראה והיא כוללת כתיבה של עבודה בהיקף גדול למדיי אשר נבחנת בסטנדרטיים אקדמיים מחמירים. חשוב לציין שעבור מי שמעוניינים להמשיך לתואר שלישי, תואר שני מחקרי הוא מרכיב הכרחי.


למי מיועדים הלימודים


תואר שני מחקרי בחינוך מתאים לאנשי הוראה שמעוניינים להמשיך לדוקטורט בחינוך ולעסוק במחקר אקדמי של עולם ההוראה. גם אנשי הוראה שאינם מעוניינים להמשיך לתואר השלישי יכולים ללמוד במסלול המחקרי, למטרת הרחבת הכלים המחקריים שבידיהם ולמטרות קידום מקצועי.

 


תכנית הלימודים


מסלולים מחקריים לתואר שני בחינוך באים להקנות כלים לניתוח ולחקר של תהליכים, תופעות ושינויים בתחום ההוראה. הסטודנטים מתוודעים לגישות תיאורטיות מגוונות בתחום החינוך ובתחומים משיקים כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה ופילוסופיה. דרך צבירת הכלים המחקריים הם יכולים לבחון פתרונות אפשריים וחדשניים לבעיות במערכת החינוך של היום, כגון תכניות לימודים או תמורות חברתיות.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית המחקרית הוא כשנתיים כאשר לרוב התזה נכתבת במהלך שנה שלישית. ישנם מוסדות שמאפשרים לבחור בנתיב המחקרי בסיום השנה הראשונה ואילו באחרים ניתן לבחור בו בעת ההרשמה לתכנית. לעיתים המסלול מחקרי כולל מספר שעות שבועיות קטן מאשר מסלולים יישומיים, אך הוא מצריך הקדשת שעות עבודה רבות יותר למחקר עצמאי לצורך כתיבת התזה. הסטודנטים משתתפים גם בסדנאות והדרכות לקראת כתיבתה של התזה בליווי של המנחה שהם בוחרים.

 


תנאי קבלה


הקבלה למסלול מחקרי בתואר השני מותנית לרוב בהצגת ממוצע ציונים גבוה יותר מאשר בקבלה למסלול העיוני, לרוב נדרש ממוצע של 85 ומעלה. על המועמדים להיות בוגרי לימודי חינוך, אך גם בוגרי מקצועות קרובים (כגון פסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות) יכולים להתקבל לאחר ביצוע ההשלמות המתאימות. במקרים רבים תהליך הקבלה כולל גם הגשה של המלצות אקדמיות ומקצועיות או כתיבה של נייר עמדה, וכן מעבר של ראיונות בפני ועדת קבלה.

 


תעודה


סוג התואר משתנה בין המוסדות, בחלקם ניתן תואר שני M.Ed. ובאחרים תואר שני MA.


מוסדות


ניתן לבחור במסלול המחקרי לתואר שני בחינוך בכל האוניברסיטאות וברבות מבין המכללות המציעות תואר שני בחינוך. יש לשים לב כי גם במוסדות המציעים תואר שני עם תזה, לא תמיד כל התכניות לתואר השני כוללות מסלול מחקרי.

 

 

 

 

  • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע): בין המסלולים שניתן ללמוד בתכנית המחקרית בבן גוריון אפשר למנות תואר שני בהתמחות ייעוץ חינוכי, תואר שני בהתמחות פסיכולוגיה במערכת החינוך ותואר שני במנהל מדיניות וחברה בחינוך.

 

  • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): אוניברסיטת בר אילן מאפשרת ללמוד במסלול מחקרי במגמות ההתמחות השונות, שכוללות תואר שני בהוראת מדעים, תואר שני בלקויות למידה, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בהתפתחות הילד ותואר שני בתכניות לימודים והוראה.

 

  • המכללה האקדמית אחוה (סמוך לגדרה): המכללה מציעה תואר שני במינהל מערכות חינוך שניתן ללמוד במסלול מחקרי או עיוני. בתכנית שואפים להכשיר מנהלים איכותיים שיהיו ערים לתהליכים חברתיים וארגוניים במערכת החינוך.

 

  • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא): בין התארים המתקדמים בבית ברל, בתואר השני בתכנון לימודים והערכה ניתן ללמוד גם במסלול עם תזה. תכנית זו מקנה גם תעודת רכזי הערכה נוסף על התואר השני.

 

  • המכללה האקדמית אורנים (טבעון): המכללה מציעה כמה תכניות מחקריות לתואר שני, תואר שני בהוראת שפות, תואר שני בהתמחות ייעוץ חינוכי ותכנית להוראת מדעי הרוח בגישה הרב תחומית.

 

  • מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב): במכללה ניתן ללמוד לתואר שני מחקרי בתחומים שונים: חינוך מוזיקלי, חינוך לגיל הרך, הוראה ולמידה וכן חינוך לשוני בחברה רב תרבותית.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני מחקרי בחינוך?

רוצה לדעת יותר על תואר שני מחקרי בחינוך?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני מחקרי בחינוך
Whatsapp Whatsapp