תואר ראשון בניהול בהתמחות משאבי אנוש באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בניהול בהתמחות משאבי אנוש באוניברסיטת בן-גוריון

תואר ראשון בניהול בהתמחות התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש - אוניברסיטת בן-גוריון בנגב


ההון האנושי הוא המשאב החשוב ביותר שעומד לרשותם של ארגונים וחברות, בכל תחום במשק. התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש הם ענפי הידע שעוסקים במחקר ובהבנה של ההתנהלות בתוך גופים עסקיים ומקומות עבודה, הן של כל אינדיבידואל והן של הארגון כקולקטיב.


בתואר הראשון בניהול, הסטודנטים רוכשים את הידע והכלים המקצועיים שנדרשים לניהול ולהנהגה של העובדים בארגונים ובחברות. באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ניתן ללמוד לתואר ראשון בניהול, בהתמחות התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, וכך לקבל מיומנויות ניהוליות, לצד הבקיאות בתהליכים המתרחשים בתוך הארגון ובדרכים להבטיח את רווחת העובדים בו.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים כוללת מגוון של תכנים באמצעותם מקנים לסטודנטים תשתית ידע בניהול, תוך התמקדות בתחומים כגון שיווק, כלכלה וחשבונאות, מימון, יזמות, התנהגות ארגונית, מערכות מידע, ועוד.


בין היתר, הסטודנטים משתתפים במבואות לחשבונאות, לכלכלה, ולשיווק, לומדים על ניהול פרויקטים ועל ניהול עסקים, סוקרים היבטים משפטיים שהכרתם נחוצה למנהלים, ומקבלים היכרות עם נושאים מרכזיים מעולם היזמות.


נוסף על רכישת ההשכלה הכללית והמקיפה בעולם הניהול, הסטודנטים מעמיקים גם בנושאים הקשורים בהתנהגות ארגונית ובניהול משאבי אנוש, באמצעות השתתפות בקורסים ייעודיים להתמחות זו, כמו ניהול מחקר בהתנהגות ארגונית, מצבי לחץ ושחיקה, ניהול צוותים של עובדים, פסיכולוגיה חיובית, ועוד.


מתכונת הלימודים


משכם של הלימודים הוא 3 שנים, או 6 סמסטרים, במהלכם הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה של התואר הכללי בניהול וכן של ההתמחות בהתנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, ובוחרים מבין מגוון קורסי בחירה.


בשנתם השלישית ללימודים, הסטודנטים נדרשים לבצע פרויקט גמר, המסכם את הידע הנרכש במהלך התואר, ומאפשר להתנסות מעשית בעבודה בתחום.


נוסף על כך, הסטודנטים לוקחים חלק במבחר סדנאות, ביניהן סדנא בהנחיית קבוצות, וסדנא בניהול משאבי אנוש, וכן בסמינר מחקרי לבחירתם.

 


נושאי הלימוד

 

 

  • כלכלה וחברה
  • ניהול צוות עובדים
  • מצבי לחץ ושחיקה
  • אסטרטגיה עסקית
  • חשבונאות ניהולית
  • ניהול הייצור והתפעול
  • פיתוח ושינוי בארגונים
  • מבוא לסטטיסטיקה לניהול
  • ניהול מחקר בהתנהגות ארגונית
  • ועוד


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא מוסד אקדמי שבמסגרתו מתקיימים מחקר והוראה בתחומי דעת מגוונים, כמו מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע, מדעי ההנדסה, מדעי הבריאות, ועוד.


המשתתפים בתכניות הלימודים לתואר ראשון לניהול יכולים לבחור בין מספר התמחויות שמוצעות באוניברסיטה: תואר ראשון בניהול בהתמחות מימון, תואר ראשון בניהול בהתמחות שיווק, תואר ראשון בניהול בהתמחות לימודי יזמות וחדשנות, והתמחויות נוספות במבחר תחומים.


קיימות במחלקה לניהול תכניות, מלגות ופרסים למצטיינים המיועדים למועמדים שעומדים בתנאי קבלה ייעודיים ולסטודנטים בעלי הישגים גבוהים במיוחד. כך למשל ניתן להשתתף בתכנית לתואר ראשון ושני עם תזה ב – 4 שנים.

 


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי ניהול בהתמחות התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש, יש לעמוד בתנאי הקבלה הבאים:


להחזיק בציון סכם של 600 או יותר, או בציון פסיכומטרי או נתיב לאקדמיה של 600 או יותר. נוסף על כך, יש להחזיק בתעודת בגרות שבה הציון במקצוע המתמטיקה הוא 70 לפחות ב – 4 יחידות לימוד, או 60 לפחות ב – 5 יחידות לימוד.


כדי להתקבל על סמך ממוצע בגרות בלבד, יש להציג תעודת בגרות שממוצעה 105 לכל הפחות, כאשר הציונים במקצועות האנגלית והמתמטיקה עומדים על 80 ומעלה ב – 5 יחידות לימוד.


מומלץ לבדוק את תנאי הקבלה מול מוסד הלימודים, כדי לקבל מידע עדכני ככל האפשר.

 


תעודה


המסיימים את התואר בהצלחה ועומדים בהצלחה בכלל הדרישות האקדמיות זכאים לתואר ראשון בניהול, מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר הראשון בניהול יכולים להשתלב בשוק העבודה במגוון של תחומים, וביניהם מימון, בנקאות, שוק ההון, שיווק, יזמות, ניהול בתחומים טכנולוגיים, ועוד.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון