תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני MBA במנהל עסקים בהתמחות התנהגות ארגונית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב

 

להכיר את הארגון מבפנים

 

העולם מלא באינספור אפשרויות והזדמנויות, כולם רוצים לקחת חלק בעולם העסקים והיזמות אך לא לכולם יש את הכלים להצליח בו. תואר שני במנהל עסקים מאפשר לאנשים להגיע למצוינות ולבלוט מבין כלל המנהלים ואנשי העסקים בסביבתם. התואר מכשיר את התלמידים להשתלב בסביבה העסקית והניהולית כשבידם ידע רב בנושאים המרכיבים את העולם העסקי, כמו שיווק, מימון, ניהול, אסטרטגיה וקבלת החלטות. התואר שם דגש על היבטים גלובליים, בין־לאומיים ורב־תחומיים המקנים לסטודנטים נקודת ראייה רחבה וכוללת המאפשרת להם להשיק בין האלמנטים השונים של הארגונים השונים.

 

במסלול לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות בהתנהגות ארגונית באוניברסיטת בן-גוריון הסטודנטים לומדים את המתודות השונות לניהול ארגונים. המתמחים במסלול זה רוכשים את הכלים לניתוח מוסדות וחברות, לאיתור בעיות קיימות ולבניית תכניות המשפרות את ההתנהלות הארגונית בצורה היעילה ביותר.

 

תכנית לימודים

 

מסלול זה בתואר השני למנהל עסקים מתמקד בהבנה של התנהגות עובדים ומעסיקים בארגונים ובמוסדות. הסטודנטים לומדים לאפיין פרטים בסביבות השונות ולבחון את המניעים להתנהלויות השונות בדרגים השונים בארגון, כמו תהליכי השפעה, תקשורת, קבלת החלטות עסקיות, התחדשות ארגונית, התנהגות קבוצתית ומציאות חברתית. המסלול מקנה שילוב של ידע עסקי ויזמי עם ידע ארגוני אשר מקנה לסטודנטים ראייה מעמיקה בכלל הנדבכים של הארגון, החל מבניית תכנית עסקית ועד לתפוקה מקסימאלית של עובדים מרוצים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

מסלול ההתמחות מאפשר שתי תכניות לימוד, האחת עם הגשת תזה והשנייה ללא תזה. הסטודנטים יכולים לרכז את הקורסים ליום אחד בשבוע או לשני חצאי ימים. מתכונת הלימוד מתרכזת בארבע חטיבות עיקריות: קורסי חובה, סמינר אמפירי, קורס מתודולוגי וקורסי בחירה.

 

נושאי הלימוד

 

 • מנהיגות בארגונים
 • שיטות מחקר
 • בניית צוותים וניהולם
 • קבוצות בארגון
 • שיפוט וקבלת החלטות
 • אתיקה עסקית
 • הנעת עובדים בארגונים
 • הערכת עובדים
 • תיאוריות אישיות בניהול
 • התנהגות צרכנים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים להירשם לתואר השני במנהל עסקים צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד לימודים מוכר עם ממוצע ציונים 80 לפחות. כמו כן, עליהם להשלים את חובות לימוד האנגלית של התואר הראשון. ציון בחלק הכמותי של מבחן ה -GMAT מגדיל את סיכוי המועמד להתקבל לתכנית. הקבלה לתואר השני נעשית על פי שכלול הנתונים של המועמד ועל בסיס הישגים ורקע קודם.

 

תעודה

 

בוגרי התואר אשר מגישים את כל המטלות הנדרשות, לרבות עבודת תזה לסטודנטים שנצרכים לכך, מקבלים תואר M.B.A במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונית מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם התמחות בהתנהגות ארגונים משתלבים במגוון רב של ארגונים ומוסדות. הם מטפסים בסולם הדרגות הניהולי במקומות העבודה, מתברגים בתפקידי ניהול וייעוץ בחברות פרטיות ובמוסדות ציבוריים, הם עוסקים כיועצים ארגוניים בחברות ייעוץ והם מקימים עסקים ויוזמות פרטיות.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון