תואר שלישי בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - דוקטורט בעבודה סוציאלית.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון בנגב - דוקטורט בעבודה סוציאלית


מחקרים שמשנים את החברה


ענף העבודה הסוציאלית עוסק במציאת שיטות התערבות וסיוע במגוון של קשיים ובעיות, ממצבי עוני ומחסור, דרך משברים במעגלי החיים ועד לקיפוח חברתי ואי שווין כלכלי ותרבותי. בפני העובדים הסוציאליים עומד מנעד רחב במיוחד של שיקולים בבואם לסייע לאוכלוסיות שונות. הם צריכים לבחור ברגישות ובהבנה את המדיניות המתאימה, שבעזרתה ניתן לקדם זכויות ולסייע לפרטים ולקבוצות לממש את הפוטנציאל שלהן ולחוות צמיחה ושגשוג.


עובדים בתחום הרווחה שבוער בהם רצון להעמיק ולחקור היבטים שונים של העבודה הסוציאלית יכולים ללמוד בתואר שלישי בעבודה סוציאלית שעורכת אוניברסיטת בן גוריון בנגב. דרך תכניות הדוקטורט שואפים באוניברסיטה לקדם את השיח המחקרי בתחום העבודה הסוציאלית. כמו כן, הם יכולים לגבש כלים להתמודדות עם שלל סוגיות ובעיות בחברה הישראלית כגון שסעים תרבותיים וחברתיים, פגיעה בצדק החברתי ועלייה באחוזי האוכלוסיות הנזקקות. המחקרים שהם עורכים יכולים לסייע גם בקידום של מדיניות רווחה חדשנית לטובת הכלל.


תכנית הלימודים


בתכנית לתואר שלישי הסטודנטים מנהלים מחקרים חברתיים בתחומים מכריעים בעבודה סוציאלית. דרך המחקרים המגוונים שנערכים במחלקה הם יכולים לתרום לדיון בבעיות חברתיות אקטואליות בחברה הישראלית ובעולם. בין הענפים בהם מתמקדת במחלקה לעבודה סוציאלית נכללים תחום הילד והמשפחה, תחום בריאות הנפש, טיפול באמצעות אמנויות ועבודה סוציאלית קהילתית.


במחלקה לעבודה סוציאלית פועלים מרכזים שונים בהם יכולים תלמידי המחקר לקחת חלק במחקריהם, אלה כוללים מרכז למחקר איכותני של אדם וסביבה, מרכז למחקר בריאות האישה ומרכז לחקר שימוש לרעה באלכוהול ובסמים. במרכזים אלה נערכים מחקרים חדשניים ששואפים לנסח ולהטמיע מדיניות מתקדמת בחברה הישראלית והגלובלית.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שלישי הוא עד ארבע שנים. בתחילת התכנית הסטודנטים מתקבלים במעמד ניסיון לפרק זמן של שנה אחת, אחרי תום תקופת הניסיון עליהם להגיש הצעת מחקר, והם מתקבלים בתור דוקטורנטים מן המניין. בשנתיים הבאות, הם עוסקים בכתיבת המחקר תוך ביקורת ודיווח לאוניברסיטה ועבודה עם המנחה. כמו כן, הם עורכים הרצאות סמינריוניות בתחום המחקר שלהם ולומדים בקורסים עיוניים שונים ובקורסים המפתחים את מיומנויות המחקר שלהם.


אוניברסיטת בן גוריון מציעה תכנית רגילה לתואר שלישי, וכן מסלול משולב לתואר שלישי לסטודנטים מצטיינים לתואר השני המחקרי, ותכנית למסלול ישיר לתואר שלישי. מוסד הלימוד מעניק לתלמידי המחקר שלל מלגות לימודים, סטודנטים שעומדים בתנאים יכולים להיעזר במלגות לדוקטורנטים מצטיינים, במלגות ייעודיות לחוקרות, מלגות שמוענקות בהתאם לתחום המחקר ומלגות קיום לתלמידי מחקר שעומדים בתנאים.


סגל הוראה


סגל החוקרים של המחלקה לעבודה סוציאלית כולל בין היתר: פרופסור שבוחנת במחקריה את תחום בריאות האישה; חוקר בעל תואר דוקטור שעוסק במחקריו בתחום הגרונטולוגיה ובהתמודדות עם מחלת אלצהיימר; חוקר שמתמקד במחקריו במדינות רווחה אירופיות; חוקרת אשר מתמדת בדרכי התערבות המשלבות אמנויות; חוקרת שבוחנת סוגיות בהגירה ובשיטות התערבות בחברות רב תרבותיות; וחוקרים נוספים.


על מוסד הלימוד


בית הספר ללימודים מתקדמים על שם קרייטמן הוא הגוף האחראי על התכניות לתואר השלישי באוניברסיטת בן גוריון. באוניברסיטה פועל מגוון רחב של תכניות לדוקטורט בחוגים ובפקולטות השונות. בין היתר, ניתן ללמוד לתואר שלישי בניהול, תואר שלישי בלימודי מגדר, תואר שלישי בפילוסופיה, תואר שלישי בחינוך, תואר שלישי בחקר המדבר, תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי בגיאוגרפיה ועוד מבחר של תכניות בהן ניתן לכתוב את עבודת המחקר. האוניברסיטה שואפת לעודד סטודנטים מצטיינים לפנות לתכניות התואר השלישי במטרה לקדם את המחקר בתחומם.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר השלישי בעבודה סוציאלית, על המועמדים להיות בעלי תואר שני מחקרי בעבודה סוציאלית ממוסד לימודים מוכר. עליהם להציג ציון ממוצע של לפחות 87 בתואר השני בעבודה סוציאלית וציון של 90 ומעלה בעבודת התזה המחקרית. מועמדים שהם בעלי תואר שני לא מחקרי בעבודה סוציאלית נדרשים לעבור תכנית השלמת תזה כדי להתקבל לתואר השלישי.
נוסף על כך, במסגרת תנאי הקבלה לתואר השלישי על המועמדים לאתר מנחה להדרכה במהלך כתיבת עבודת המחקר, המנחה נדרש להיות מקצה פעיל במחלקה בדרגת מרצה בכיר לפחות, אשר נותן את הסכמתו לשמש מנחה לסטודנטים.


תעודה


תואר שלישי PhD דוקטור לפילוסופיה מוענק לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל החובות במהלך התכנית, מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום ייעוץ לימודים

חינוך סביבתי לתואר שני
גאל
ללא תגובה
לאיזה מוסדות אני יכולה להתקבל עם הציונים שלי?
איה חילאילה
ללא תגובה
שעות לימוד בקורס אלומיניום
מוכתאר אבו חמאד
ללא תגובה
שכר מינימום למהנדס תוכנה
כארמ
ללא תגובה
איפה אפשר ללמוד תרגום לתואר בצפון?
יסמין
ללא תגובה
תואר ראשון וקבלת נקודות זכות על לימודי תעודה קודמים
אנהפרנקפורט
ללא תגובה
איך בוחרים מסלול לימודים מתאים
אלנבויים עליזה
1 תגובות
גיל אפשרי להתחלת לימודים לתואר
שחר דיין
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה לאוניברסיטה העברית
גינון מחארמה
1 תגובות
איך בוחרים מה כדאי ללמוד
הודא שלבי
1 תגובות
סיעוד, סוציולוגיה או רב תחומי
היא טרביה
1 תגובות
אפשר לעסוק בניהול השקעות בלי תואר?
דנה
1 תגובות
האם אפשר לממש את הפיקדון ללימודי קעקועים
אוריאן ממן
1 תגובות
תוצאת בחינת פסיכומטרי 4.07.19
ליאנא אגבאריה
1 תגובות
יעוץ ללימודי תואר שני
אכלאס יחיא
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 955 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה 1,226 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים