תואר כפול באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר ראשון?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - תואר כפול.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודים לתואר כפול באוניברסיטת בן גוריון בנגב


מדעני ומהנדסי העתיד


מעסיקים בשוק הדינמי והתחרותי של היום דורשים ממועמדים לא רק להצטיין בתחום הידע שלהם, אלא גם להיות בעלי מחשבה מקורית ופורצת גבולות, כזו שמתאפיינת ברב תחומיות וביכולת לשלב מספר ענפים כדי להגיע לפתרונות מתקדמים ולא שגרתיים. באוניברסיטת בן גוריון בנגב מציעים לסטודנטים שמעוניינים לשלב בין שני תארים ולהכיר את נקודות ההשקה שבין תחומים שונים ללמוד בתכניות לתואר כפול.


לרוב אלה הם מסלולים שמשלבים בין תכניות לתואר ראשון בתחום ההנדסה או בענפי המדעים, כמו כן קיים מסלול לשילוב הנדסה ורפואה. בוגרי תכניות התואר הכפול זכאים לשני תארים ראשונים והם פותחים שלל דלתות לתעסוקה בתעשייה, שבה יש היום ביקוש רב למומחים מבריקים ואיכותיים.


מסלולי לימוד


אלה הם המסלולים לתואר כפול שנערכים באוניברסיטת בן גוריון בנגב -

 

 

 • לימודי הנדסת חומרים ופיזיקה - לימודים במסלול "פיזיקה חומרים" מאפשרים לקבל שני תארים ראשונים - תואר B.Sc. בלימודי פיזיקה ותואר B.Sc. בהנדסת חומרים. לימודים אלה מאפשרים לסטודנטים הרשמה לפנקס המהנדסים ולהמשיך ללימודים מתקדמים במחלקות השונות. תכנית זו מתמקדת במגמות עכשוויות במחקר ובתעשייה, כגון חקר הננו טכנולוגיה ותעשיות האנרגיה.

 

 • לימודי הנדסת מכונות והנדסת חומרים - הלימודים לתואר כפול זה מתקיימים במסגרת תכנית "ברקים חומרים", זהו מסלול בו משלבים בין לימודי הנדסת חומרים לבין לימודי הנדסת מכונות. הסטודנטים לומדים על פיתוחים טכנולוגיים של חומרים מורכבים ועל תכונות חשמליות ומכניות של חומרים. בתכנית שואפים להכשיר את הסטודנטים להשתלבות בשני ענפי ההנדסה, להתמודדות עם אתגרי פיתוח ומחקר מתקדמים.

 

 • לימודי הנדסת חשמל ומחשבים ומתמטיקה - לימודים אלה מעניקים לסטודנטים תואר ראשון במתמטיקה B.Sc. ותואר ראשון בהנדסת חשמל ומחשבים B.Sc. מה שמאפשר להם להמשיך לתארים מתקדמים ולהשתלב בשלל תפקידים מבוקשים בתעשייה. הלימודים כוללים ליווי של מנחה אישי והם כוללים קורסים ופרויקטים של שתי המחלקות.

 

 • לימודי הנדסת כימיה וכימיה - סטודנטים במסלול הכפול ללימודי כימיה וללימודי הנדסת כימיה מתמקדים בתחום הננו טכנולוגיה והמיזעור. הם לומדים על חומרים כימיים ותופעות שנוגעות לפיתוח של מערכות ממוזערות בתעשייה הרפואית, בתעשיית האלקטרוניקה, בהייטק ובתעשיות נוספות. הם נחשפים גם לשלל מחקרים עכשוויים בחזית המדע. בתכנית נכללים קורסים משתי המחלקות וכן קורסים ייעודיים למשתתפים, בהם גם מעבדות וסיורים לימודיים בתעשייה בהם מתנסים במחקרים שונים.

 

 • לימודי הנדסת תעשייה וניהול ומתמטיקה - במסלול התואר הכפול ללימודי מתמטיקה וללימודי הנדסת תעשייה וניהול הסטודנטים מקבלים שני תארים ראשונים נפרדים B.Sc. ולומדים קורסים משתי המחלקות. המסלול משלב בין הכשרה מדעית ומתמטית לבין הכשרה טכנולוגית מתקדמת, מתוך שאיפה להכשיר חוקרים ומהנדסים שיכולים לפתוח מערכות מורכבות לתעשיית ההייטק ולמגזר העסקי.

 

 • לימודי רפואה והנדסה ביו רפואית - זהו מסלול שמאפשר לסטודנטים להשלים תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית B.Sc. ובמקביל ללימודי רפואה, לתואר MD. היקפם של הלימודים הוא כ - 9 שנים במקום כ - 11 שנים. תכנית זו מכשירה רופאים ומהנדסים שיכולים להוביל מחקרים ותהליכי פיתוח הנדסי מתקדמים בתעשייה הרפואית, לצד טיפול בחולים והשתלבות בבתי חולים. זוהי תכנית לסטודנטים מצטיינים במיוחד שבה לומדת מדי שנה קבוצה מצומצמת של תלמידים.


מתכונת הלימוד


היקפן של התכניות משתנה ממסלול למסלול. ישנם מסלולים שנפרשים על פני כארבע שנים ואחרים שאורכם הוא כארבע שנים וחצי. התכנית לתואר כפול ברפואה והנדסה ביו רפואית נמשכת כתשע שנים.


הלימודים כוללים קורסים משתי המחלקות הנלמדות ולעיתים גם קורסים ייעודיים למסלול לתואר כפול. בחלק מן התכניות מתקיימים גם סיורים ועבודה מעשית במעבדות ובמסלולים מסוימים ניתנת גם הדרכה אישית לסטודנטים.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את התואר הכפול ועומדים בכל דרישות הלימודים זכאים לקבל שני תארים ראשונים נפרדים, מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום ייעוץ לימודים

מה אפשר ללמוד עם חצי בגרות?
ספיר
2 תגובות
שכר לימוד לביצוע תואר ראשון פעם שנייה
מיא
ללא תגובה
שינוי שם בתעודות השכלה
אוריאל ג'.
ללא תגובה
ייעוץ לימודים לחרדים בירושלים
מיכאל
ללא תגובה
המרת תעודה ממכלת דרבי למוסד לימודי מוכר
איריס
2 תגובות
תואר שני בתכנון ערים
עדן
1 תגובות
לימודי תואר באימון אישי
נטלי
1 תגובות
מקצוע עם אופק קידום בסביבה טכנולוגית
תהילה
1 תגובות
השלמת תואר ראשון מהנדסאי תוכנה
נירני
1 תגובות
אפשר לעבוד בתחום הביבליותרפיה בשנה ג של הלימודים?
אילה יבגי
1 תגובות
לימודי הערכת אמנות במרכז
עירית
1 תגובות
תואר שני בשפת סימנים
רוואן
1 תגובות
לימודי מדע המדינה באוניברסיטה
יהודה
1 תגובות
איפה לומדים תואר בממשל?
טאי
1 תגובות
השלמת שעות לימודי תאטרון
ניקי מאירסון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין 653 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב 1,426 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים