לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת בן-גוריון

לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב B.Sc. באוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

מספרים ומחשבים

 

המתמטיקה היא הבסיס של כלל המדעים המדויקים, היא מהווה את המפתח לקידוד ולפיתוח של תוכנות ושל טכנולוגיות. משכך, שילוב אקדמי של מתמטיקה ומדעי המחשב הוא בלתי נמנע. שני התחומים יחד מקנים ללומדים אותם את יכולות החשיבה הלוגית והאנליטית, ראייה רחבה על ממשקים וכלים יישומיים ותיאורטיים לפתרון בעיות הן בשלב פיתוח תוכנות והן בשיפורן ולמטרות ייעול ושדרוג.

 

לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב מקנים יתרון מעשי לכל מי שרואה את עצמו עוסק בענף התוכנה והפיתוח ולכל מי שרוצה להרחיב את הידע המתמטי שלו ולתרגם אותו לכדי תוצרים מעשיים שיכולים לשנות את העולם.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב באוניברסיטת בן גוריון מפתחים את החשיבה הלוגית של הסטודנטים ומעניקים להם כלים לפתרון בעיות נפוצות העומדות בפני כל מי שעוסק באלגוריתמיקה, במערכות תוכנה, בתכנות ובמבנה המחשב. הם לומדים על עיקרי שתי הדיסציפלינות, הן מתמטיקה והן מדעי המחשב כאשר הדגש הוא על הפן המתמטי היישומי של מדעי המחשב.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים את מיומנויות החשיבה האנליטית ההכרחית בלימודי המתמטיקה לצד מיומנויות יישומיות ותיאורטיות במדעי המחשב. משכך, הם לומדים נושאים כמו חשבון אינפיניטסימאלי, קומבינטוריה, שפות פורמאליות ושפות חישוביות ועקרונות התכנות.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד מורכבת מקורסי יסוד במתמטיקה, מקורסי יסוד במדעי המחשב, מקורסי הנדסת חשמל ומחשבים, ומקורסי בחירה בשתי הדיסציפלינות.

 

נושאי לימוד

 

 • מתמטיקה בדידה
 • מבני נתונים
 • תכנון אלגוריתמים
 • אנליזה נומרית
 • פונקציות מורכבות
 • תכנות מערכות
 • יסודות תורת המידה
 • מבנים אלגבריים
 • עקרונות הקומפילציה
 • מבוא לטופולוגיה    
 • לוגיקה ותורת הקבוצות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בן גוריון היא מוסד אקדמי להשכלה גבוהה המעודד לימודים רב־תחומיים. האוניברסיטה שמה לה למטרה לקדם את החדשנות המחקרית כדי לשפר את המדע והטכנולוגיה במציאות הנוכחית. המוסד שם דגש על ערכי המחויבות הסביבתית והחברתית ועל קידום ישראל בכלל ואזור הנגב בפרט. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ובהם לימודי מתמטיקה והנדסת מכונות, לימודי מדעי המחשב וביואינפורמטיקה, לימודי פיזיקה ומדעי המחשב ולימודי פיזיקה והנדסת חומרים.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי מתמטיקה ומדעי המחשב צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה הכוללת ציון 85 ומעלה ב - 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה או ציון 70 לפחות ב - 5 יחידות מתמטיקה וציון 590 ומעלה בפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול ממוצע ציוני תעודת הבגרות וציון בחינת הפסיכומטרי כשהסכם ביניהם הוא 700 ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המשימות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc במתמטיקה ובמדעי המחשב מטעם אוניברסיטת בן גוריון.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני הן במתמטיקה והן במדעי המחשב. כמו כן, הם משתלבים במקומות רבים כמו בענף ההייטק, בשוק ההון, בתעשייה הביטחונית, בחברות פיתוח תוכנות ומחשבים ובתעשייה הביו־רפואית.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

חוות דעת של סטודנטים על בן גוריון - מתמטיקה ומדעי המחשב

התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.3 מתוך 5

אוניברסיטת בן-גוריון
30/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את חיי החברה, ההווי, המיקום, סיכויי הקבלה לעבודה לאחר סיום התואר. לא אוהבת את רמת ההרצאות, חו קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס ממש גדול, יש סיפרייה גדולה עם הרבה מקומות ישיבה ולימוד, נקי בקמפוס ויש הרבה מדשאות, יש כיתות  קרא עוד...

טיפים

להתכונן לתואר היטב מראש, אם יש מבואות שצריך ללמוד, להסתכל במייל על כל מה שהאוניברסיטה שולחת ולברר לפ קרא עוד...

אוניברסיטת בן-גוריון
01/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוות הדעת התקבלה ללא פירוט


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp