תואר שלישי במנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון - בית ספר קרייטמן ללימודי מחקר מתקדמים

שירות אישי - צור קשר
תואר שלישי במנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון - בית ספר קרייטמן ללימודי מחקר מתקדמים

תואר שלישי במנהל עסקים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב - דוקטורט Ph.D. בניהול ומנהל עסקים - בית ספר קרייטמן ללימודי מחקר מתקדמים


עסקים למתקדמים


מי שמתעניינים במגמות עסקיות חדשניות ורוצים לפצח את התמורות האחרונות בזירה הגלובלית והמקומית יכולים ללמוד בתכנית לתואר שלישי במנהל עסקים של אוניברסיטת בן-גוריון. המסלול נלמד במסגרת תואר שלישי של הפקולטה לניהול. תכנית זו מעניקה לתלמידיה אפשרויות מגוונות למחקר והיא פותחת בפניהם דלתות רבות בעולם האקדמיה ובזירת העסקים. הבוגרים יכולים להשתלב במוסדות מחקר שונים וכן בתפקידים בכירים במוסדות ממשלתיים, בחברות טכנולוגיה, במערכים חברתיים ובזירה המוניטרית.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתואר השלישי במנהל עסקים יכולים לחקור לעומק שלל סוגיות אקטואליות בעולם העסקי של היום. בפקולטה לניהול של אוניברסיטת בן-גוריון פועלים מרכזי מחקר שונים. המרכזים השונים מתמקדים בנושאים כגון מנהיגות חברתית, קבלת החלטות עסקיות, פסיכולוגיה כלכלית, פנסיה וביטוח, חדשנות ויזמות עסקית ותהליכים במגזר השלישי ובמלכ"רים.


מתכונת הלימוד


אורכו של המסלול לדוקטורט הוא בין ארבע שנים לשש שנים. השנים הראשונות מוקדשות לניסוח של הצעת המחקר וללימוד קורסים עיוניים בתחום המחקר. לאחר מכן, הסטודנטים מתמקדים בביצוע המחקר העצמאי ובמפגשים עם המנחים שלהם. הם גם לוקחים חלק בסמינריונים ובאירועים שונים שנערכים בפקולטה, לרבות כנסים וימי עיון.


אוניברסיטת בן-גוריון מאפשרת ללמוד לדוקטורט באחד מבין שלושה מסלולים: תואר שלישי במסלול "רגיל", תואר שלישי במסלול משולב לסטודנטים לתואר שני בשלבים מתקדמים של התואר במסלול עם תזה; ומסלול ישיר לתואר שלישי, שמתאים לבוגרי תואר ראשון מצטיינים במיוחד.


נושאי מחקר


הפקולטה לניהול עוסקת בשלל נושאי מחקר, הנה כמה מן הנושאים שנחקרים בה לאחרונה:

 

 • התנ"ך וסוגיות ניהוליות
 • פנסיה ואוריינות פיננסית
 • חקר המגזר השלישי
 • אתיקה ופיקוח על שוק ההון
 • ניהול סיכונים וגידורם
 • אחריות חברתית של ארגונים
 • יזמות חברתית צעירה
 • אקטואריה ופסיכולוגיה כלכלית
 • תהליכי חדשנות ויזמות    
 • אסטרטגיה בין לאומית בארגונים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בן-גוריון מאפשרת ללמוד לתארים מתקדמים במגוון הפקולטות שלה, שכוללות פקולטה למדעי החברה , מדעי הטבע, מדעי הבריאות, מדעי ההנדסה והפקולטה לניהול. בין המגוון האפשרויות, ניתן ללמוד לתואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי במדעי המחשב, תואר שלישי בלימודי מדינת ישראל, תואר שלישי בסוציולוגיה ותואר שלישי בעבודה סוציאלית.


תנאי קבלה


לתואר השלישי יכולים להגיש מועמדותם מי שברשותם תואר שני בתחומי הניהול, כגון תואר שני במנהל עסקים או תואר שני במדעי הניהול, בממוצע ציונים של לפחות 85. נדרש גם ציון של 90 בעבודת התזה המחקרית. המועמדים צריכים לקבל הסמכה של אחד מאנשי הסגל בפקולטה לניהול להנחיית עבודת המחקר. ההחלטה על הקבלה לדוקטורט מתבצעת לאחר החלטתה של וועדת תלמידי המחקר באוניברסיטה.


במסגרת תנאי קבלה לתואר שלישי, על המועמדים להציג את גיליון הציונים בתואר הראשון והשני, את הציון בבחינת GMAT או GRE, קורות חיים והמלצות מגורמים אקדמיים בעלי תואר שלישי ומעלה. נוסף על כך עליהם להגיש הצהרת כוונות. יש לציין כי בוגרי תואר שני בתחומים שאינם ניהול נדרשים לקחת קורסי השלמה לפי החלטת הפקולטה.


תעודה


תואר שלישי "דוקטורט לפילוסופיה" בניהול מוענק לבוגרים שעומדים בכל החובות בתכנית בהצלחה על ידי אוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון