תואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - תואר בתקשורת.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר ראשון בתקשורת B.A.באוניברסיטת בן גוריון בנגב


מביטים על עתידה של המדיה


איך משתנים הרגלי הצפייה שלנו עם התפתחותם של שירותים כמו סטרימינג ונטפליקס? כיצד הרשתות החברתיות משפיעות על תהליכי קבלת החלטות בפוליטיקה? ואיך תיראה המדיה של העתיד? אלה הן רק מקצת השאלות שעולות לאור מהפכת המדיה שמתחוללת היום, מהפכה שכולנו לוקחים בה חלק, בין אם כצרכנים ובין אם כיצרני תכנים. דרך מבט מעמיק על אמצעי התקשורת השונים שבחיינו, מעיתונים ושידורי חדשות ועד לפיד בפייסבוק ולסרטונים בהם אנו צופים ביוטיוב, ניתן ללמוד לא מעט על האופן בו אנו יוצרים קשרים, מבינים את העולם סביבנו ואף מגבשים דעה על עצמנו כפרטים וכאזרחים.


מי שמתעניינים באופן בו המדיה משפיעה על החברה שלנו ורוצים להעמיק באפיקי תקשורת שונים יכולים ללמוד בתואר ראשון בתקשורת של אוניברסיטת בן גוריון בנגב. המחלקה לתקשורת מציעה לסטודנטים לשלב בין תחומי דעת שונים ולרכוש כלים אמפיריים ותיאורטיים וניתוח ולהבנה של תופעות תרבותיות וחברתיות כפי שאלה באות לידי ביטוי במדיה ובפרט בטכנולוגיות מדיה חדשה. התכנית שואת להכשיר דור של צרכני מדיה לתפקד באופן יעיל ותבוני בדמוקרטיה שמאופיינת ברוויה של מסרים תקשורתיים ובעושר של טכנולוגיות חדשות. הידע שנרכש בלימודים אלה יכול לסייע לבוגרים להשתלב בארגוני מדיה כגון עיתונים, משרד פרסום ויחסי ציבור, תחנות שידור ואפיקי מדיה נוספים.


תכנית הלימודים


בתחילת התכנית נלמדים מבואות שונים, שמקנים לסטודנטים היכרות עם גישות מחקריות ומושגי יסוד בעולם המדיה. הם מכירים היבטים של התקשורת החזותית, בוחנים את השפעת המדיה על החברה והתרבות וכן סוקרים את דיני התקשורת הישראליים והגלובליים.


לאחר מכן, הם יכולים לבחור באחד מתוך שלושה אשכולות התמחות:

 

 

 • תעשיות התקשורת: באשכול תעשיות התקשורת מכירים את השחקנים המרכזיים במפת התקשורת בארץ ובעולם, בענפים כגון פרסום, יחסי ציבור, טלוויזיה, מוזיקה ותעשיות נוספות, תוך שהם שמים דגש על מדיה חדשים. הם לומדים על כוחות מניעים בזירת המדיה וכל דרכי ייצור של מוצרי תרבות מגוונים.

 


 • תקשורת רב תרבותית: אשכול תקשורת רב תרבותית נוגע ביחסי הגומלין שבין המדיה לחברה ומאפשר להביט לעומק על השימושים שמגזרים שונים בחברה עושים במדיה וכך דנים בתפקיד התקשורת בחיינו. הם עוסקים בסוגיות כגון קהלים צעירים, מגדר במדיה ונושאים נוספים.

 

 

 • מדיה חדשים: האשכול מאפשר לסקור שינויים שמתחוללים בעולמנו היום ובתפקיד של טכנולוגיות חדשות בתהליכי שינוי אלה. הסטודנטים באשכול לומדים על היחסים בין הטכנולוגיה והחברה, על מערכות יחסים בעידן הדיגיטלי ועל תהליכי שינוי שאמצעי הניו מדיה עצמם עוברים.


מתכונת הלימוד


היקפו של התואר בתקשורת הוא שלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון של שיעורי חובה ובחירה, בסמינרים וכן בסדנאות שונות בהן הם מכירים כלי תקשורת שונים ומתנסים ביצירה בשלל פלטפורמות. כאמור, הם גם לומדים בקורסים של אשכול ההתמחות, בו הם יכולים לבחור במהלך השנה השנייה ללימודים.


נושאי הלימוד


הנה כמה מן הנושאים אשר נלמדים במהלך התואר בתקשורת:

 

 • היסטוריה של התקשורת
 • דיני תקשורת
 • טלוויזיה בעידן נטפליקס
 • תקשורת כלכלית
 • מפת התקשורת בישראל
 • תקשורת ותרבות
 • טכנולוגיות מידע והמדיה
 • מדיה חדשים וחברה
 • הפקה וקהלים בעולם דיגיטלי
 • תקשורת, שפה ושיח   
 • זיכרון קולקטיבי ומדיה חדשים
 • ועוד
 • מיעוטים ותקשורת בחברה רב תרבותית   
 


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד במבחר תכניות אקדמיות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. בפקולטה למדעי החברה והרוח מתקיימות תכניות כגון לימודי כלכלה, לימודי מזרח תיכון, לימודי חינוך, לימודי אמנות יצירה, לימודי ניהול ויישוב סכסוכים, לימודי ספרות עברית, לימודי מחשב ישראל, לימודים רב תחומיים ועוד שלל מסלולים. הסטודנטים באוניברסיטה יכולים להיעזר במגוון של מלגות לימוד, חלקן מוענקות על ידי מוסד הלימוד ואחרות מטעם קרנות חיצוניות וגופים שונים על סמך קריטריונים כגון מצב סוציו אקונומי ופעילות חברתית משמעותית.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל ללימודים במחלקה נדרשים להיות בעלי בגרות מלאה ולהציג ציון סכם של לפחות 550, ציון הסכם מורכב משקלול של ממוצע הבגרויות עם הציון בפסיכומטרי. מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד כדי לקבל את כל המידע העדכני והמדויק לגבי תנאי קבלה.


תעודה


תואר ראשון BA בתקשורת מוענק לבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות במהלך הלימודים, על ידי אוניברסיטת בן גוריון בנגב, יש לציין כי קבלת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג).** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום לימודי תקשורת

מאיזה גיל אפשר ללמוד תקשורת ועיתונאות
זלמן
2 תגובות
לימוד הפקת קולנוע וטלוויזיה
שיר פ
2 תגובות
מוסדות לימוד לקורס דוברות
נועם כהן
2 תגובות
לימודי תקשורת בהכוונה לעריכה
אהרון
2 תגובות
משך קורס עריכת וידאו
שרון
2 תגובות
קורס פרקטי בתחום התקשורת
בר
1 תגובות
מה ואיך ללמוד כדי לעבוד בתסריטאות?
רוני לוזון
1 תגובות
תואר ראשון בתקשורת בלי פסיכומטרי
הילה
2 תגובות
איפה כדאי ללמוד דוברות ויחסי ציבור?
יאנה לב
1 תגובות
עדיף ללמוד תקשורת במכללה או באוניברסיטה?
אלמוג
2 תגובות
כמה זמן נמשכים לימודי עיתונאות?
מזל
1 תגובות
שילוב בין לימודי תקשורת וגרפיקה
ישראל
1 תגובות
איפה יש לימודי קריינות
ענתי
1 תגובות
לימודי תקשורת באקדמית גליל מערבי
רביע עמארנה
2 תגובות
סדנת כתיבה יוצרת ותסריטאות
יוסף אושר דגן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 684 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו 955 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים