לימודי מדעי המחשב בהתמחות משחקי מחשב באוניברסיטת בן -וריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי מדעי המחשב בהתמחות משחקי מחשב באוניברסיטת בן -וריון

לימודי מדעי המחשב בהתמחות משחקי מחשב באוניברסיטת בן-גוריון בנגב


כיום, יותר מ2.5 מיליארד אנשים ברחבי העולם משחקים במשחקי מחשב, מובייל ווידאו. תעשיית הגיימינג היא אחת מהתעשיות הרווחיות בעולם, ומגלגלת מיליארדים של דולרים בכל שנה. הצמיחה המשמעותית של תעשייה זו, משמעותה ביקוש רב למשרות של מפתחי, מעצבי ומתכנתי משחקים.


כדי לקבל את הידע המקיף הנדרש על מנת לעסוק בתחום פיתוח המשחקים, יש להחזיק ברקע בתכנות, אותו ניתן לרכוש באמצעות השתתפות בלימודי מדעי המחשב במוסדות לימוד להשכלה גבוהה, וביניהם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב שבה מציעים לימודי מדעי המחשב בהתמחות משחקי מחשב.


תכנית הלימודים


הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה, בהם מועברים התכנים העיוניים הנלמדים במהלך התואר הראשון במדעי המחשב: הם רוכשים בסיס לידע מתמטי נחוץ, אותו לומדים בקורסים בהסתברות למדעי המחשב, אלגברה, מבוא ללוגיקה ותורת הקבוצות, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, ועוד. נוסף על כך, הם מקבלים שליטה בשפות תכנות שונות, ולומדים תכנון אלגוריתמים, תכנות מערכות, ונושאים נוספים באמצעותם הם מתמקצעים בתכנות. כמו כן, קיימים קורסי חובה ייעודיים להתמחות במשחקי מחשב, וביניהם גרפיקה ממוחשבת, ועיצוב ותכנות משחקי מחשב.


מעבר לכך, הסטודנטים בוחרים קורסים בהתאם לתחומי העניין שלהם מההיצע הנושאים הנלמדים בהתמחות משחקי מחשב, כמו מבוא לבינה מלאכותית, עיבוד תמונות ספרותי, מבוא לראייה חישובית וביולוגיה, מבוא ללמידה אינטראקטיבית ושיטות בראייה ממוחשבת.


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני 6 סמסטרים, שהם 3 שנים אקדמיות.


הסטודנטים בהתמחות משחקי מחשב נדרשים להגיש פרויקט עיצוב ותכנות משחק למובייל במהלך לימודיהם.


מלבד קורסי החובה והבחירה המיוחדים להתמחות זו, הסטודנטים משתתפים בקורסי המבואות והליבה של התואר הראשון במדעי המחשב, ולוקחים חלק במעבדות בתחומים כגון תכנות מערכות.


נושאי הלימוד

 

 

 • מבני נתונים
 • תכנון אלגוריתמים
 • גרפיקה ממוחשבת
 • עיבוד תמונות ספרתי
 • עקרונות הקומפילציה
 • עקרונות שפות תכנות
 • מבוא לבינה מלאכותית
 • שיטות בראייה ממוחשבת
 • מבנים בדידים וקומבינטוריקה
 • מבוא ללוגיקה ותורת הקבוצות
 • ועוד


על סגל ההוראה


ראש המגמה הוא פרופסור שפועל גם כראש התכנית להנדסת תוכנה, ומוביל קבוצת מחקר בתחום הגרפיקה הממוחשבת. בין היתר, הוא עוסק במחקר בענפי הגרפיקה ממוחשבת, המידול הגיאומטרי, וכן בשחזור התלת מימדי של גופים, שנעשה באמצעות אלגוריתמים המאפשר לעצב במחשב סביבות וסצנות דינמיות ואורבניות.

 


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת בן-גוריון בנגב היא מוסד להשכלה גבוהה שפועל במחקר ובהוראה אקדמיים מאז שנת 1969. קמפוס האוניברסיטה נמצא בעיר באר שבע, בדרום הארץ.


ניתן ללמוד באוניברסיטה לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בתחומי מדעי הבריאות, מדעי הטבע, מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי המוח, ועוד. כמו כן, פועלים במסגרת האוניברסיטה מכוני מחקר במגוון של עולמות דעת, וביניהם מכונים לחקר המדבר, מכון לחקר הספרות והתרבות היהודית והישראלית, מכון לאומי לביוטכנולוגיה, מרכז לאומי לאנרגיית השמש, מקר לחקר וקידום בריאות האישה, ועוד.

 


תנאי הקבלה


כדי להתקבל לתואר ראשון במדעי המחשב בהתמחות משחקי מחשב, יש להתקבל קודם כל לתואר ראשון חד מחלקתי במדעי המחשב. תנאי הקבלה לתואר זה הם ציון סכם של 720 או יותר, ובנוסף ציון פסיכומטרי של 630 או יותר , כאשר בפרק החשיבה הכמותית הציון הוא לפחות 130, או ציון בתכנית נתיב לאקדמיה של 630 או יותר.


כמו כן, המועמדים נדרשים להציג תעודת בגרות שבה ציון 85 ומעלה ב - 4 יחידות במתמטיקה, או ציון 80 ומעלה ב - 5 יחידות לימוד במתמטיקה.


כדי להשתתף בהתמחות במשחקי מחשב, יש לסיים את שנה א' של לימודי מדעי המחשב בממוצע של 85 בקורסים, או אישור מטעם היועץ לתוכניות משולבות.

 


אפשרויות תעסוקה


בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב בהתמחות משחקי מחשב יכולים לעסוק לאחר מכן בתחום הפיתוח והעיצוב של משחקי מחשב, וידאו ומובייל.


נוסף על כך, ההכשרה אותה הם מקבלים במהלך התואר הראשון במדעי המחשב מאפשרת להם להשתלב גם במשרות תכנות ופיתוח בתחומים נוספים בתעשיית ההייטק.


בשל הביקוש הגבוה שקיים בעולם ההייטק, ושוק העבודה התחרותי, ההבנה הייחודית שמקבלים בהתמחות משחקי מחשב יכולה לסייע להתבלט וכך להוות יתרון מול מעסיקים פוטנציאליים שאינם מגיעים מתחום משחקי המחשב.

 

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון