תואר שני בסוציולוגיה של בריאות באוניברסיטת בן גוריון

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - תואר שני סוציולוגיה של בריאות.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שני בסוציולוגיה של הבריאות באוניברסיטת בן גוריון בנגב


שירותי הבריאות ומי שמאחוריהם


מי ניצבים מאחורי הטיפול הרפואי שאנו מקבלים בבתי החולים? אילו גופים ומומחים אחראיים על הטמעה של תהליכי שינוי במערכת שירותי הרפואה? וכיצד יכולים אלה לפעול כדי להפוך את השירות שניתן היום ליעיל, איכותי ומתקדם יותר? תחום הסוציולוגיה של הבריאות עוסק במגוון של שאלות כגון אלה, כאשר הוא נוגע בנקודת השקה מרתקת שבין עולם מדעי הרפואה לבין תחום מדעי ההתנהגות והפסיכולוגיה. זהו תחום שרק מוסיף לצמוח ולהתפתח כחלק מן המגמה ההולכת וגוברת במערכת הרפואה לקיום השירות והטיפול שמוענקים לחולים.


באוניברסיטת בן גוריון בנגב אפשר ללמוד בתכנית תואר שני בסוציולוגיה של הבריאות. מסלול זה מתקיים כמגמה במסגרת תואר שני במדעי הרפואה, והוא מיועד הן למגיעים מתחומי הרפואה והטיפול והן לעוסקים בענפי מדעי החברה, שמעוניינים לרכוש כלים לגבי הזיקה שבין התנהגות לטיפול רפואי במערכת הבריאות. המחלקה לסוציולוגיה של הבריאות פועלת זה עשרות שנים באוניברסיטה ושואפת לקדם את הידע והמחקר לגבי תהליכים פסיכולוגיים וחברתיים בעולם הבריאות ואת ההבנה לגבי התפקוד של ארגוני הבריאות והעובדים שלהם בישראל של היום ובעולם באופן כללי.

 


תכנית הלימודים


תכנית התואר השני בהתמחות זו מעניקה לסטודנטים כלים מעמיקים לחקר של שלל היבטים בהתנהגות בעולם הבריאות והרפואה, בארץ ובעולם. הסטודנטים בוחנים בהרחבה היבטים ממספר תחומי דעת, בהם רפואה, מדעי החברה, מדעי הבריאות ומדעי ההתנהגות. הם לומדים על תהליכים פסיכולוגיים וחברתיים שנוגעים למצבי בריאות וחולי ודנים בתפקוד של אנשי מקצוע, של לקוחות ושל גופים וארגונים שפועלים במסגרת מערכת הבריאות. הם דמים דגש על נקודות ההשקה שבין התחום ההתנהגותי ועולם הטיפול הרפואי, במטרה לבחון אפשרויות לייעול של תהליכי טיפול ומתן שירות במערכת הרפואי העכשווית.


מתכונת הלימוד


את התכנית בסוציולוגיה של הבריאות ניתן ללמוד כמגמת התמחות במסגרת תואר שני במדעי הרפואה שמתקיים באוניברסיטה, היקפו של תואר שני זה הוא כשנתיים והוא מתקיים במסלול מחקרי בלבד, שבו הסטודנטים נדרשים לערוך עבודת תזה.


במהלך לימודיהם, הם לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בסמינריונים מחקריים שונים וכן בקורסי בחירה אשר מותאמים אישית לכל אחד מהם לפי נושא התזה שנבחר על ידם. נוסף על כך, הם מקבלים סיוע והדרכה בעת כתיבת התזה על ידי המנחה שנכלל על צוות המחלקה. מוסד הלימוד גם מעניק מלגות לתואר שני, שמיועדות לסטודנטים משגלים הצטיינות בתחום המחקר שלהם, לקבלת מידע מדויק לגבי המלגות מומלץ לפנות ישירות אל האוניברסיטה.


סגל הוראה


חברי הסגל של המחלקה כוללים מגוון של חוקרים ומומחים, בין תחומי המחקר שלהם אפשר למנות ענפים כגון תפישת מחלות ורווחה נפשית; היבטים ביולוגיים ותרבותיים של ההזדקנות; בריאות בעבודה; רפואה בעידן האינטרנט; התמודדות עם שחיקה בארגוני הבריאות; טיפול רפואי בסוף החיים; הערכה וביקורת על שירותי בריאות; ניהול בתי אבות; טיפול לא פורמלי בחולה הכרוני; מדיניות בריאות בתחום הזיקנה; פרמטרים לאיכות חיים; ועוד מגוון של תחומים מחקריים.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בן גוריון בנגב מפעילה מגוון של מסלולי לימוד לתואר שני במסגרת הפקולטה למדעי הבריאות. בין היתר ניתן ללמוד לתואר שני בסיעוד, תואר שני בבריאות הציבור, תואר שני בגרונטולוגיה ולימודי זיקנה, תואר שני בחקר המוח, תואר שני באפידמיולוגיה, תואר שני בביו סטטיסטיקה יישומית, תואר שני בגנטיקה מולקולרית, תואר שני בווירולוגיה, תואר שני במיקרוביולוגיה ואימונולוגיה ועוד מגוון מסלולים. סטודנטים מצטיינים שמסיימים תואר שני מחקרי יכולים גם להמשיך לתואר שלישי במדעי הרפואה אשר מתקיים באוניברסיטה ודרכו לחקור לעומק שלל סוגיות רפואיות עכשוויות.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתכנית זו נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80. המחלקה מקבלת בוגרי מקצועות שונים במדעי הבריאות, כגון לימודי רפואה, לימודי פיזיותרפיה, לימודי סיעוד, לימודי הפרעות בתקשורת, לימודי ריפוי בעיסוק ולימודי תזונה. נוסף על כך, יכולים להתקבל גם בוגרי לימודי מדעי החברה בענפים שונים כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, לימודי אנתרופולוגיה ולימודי חינוך והוראה. במקרים מסוימים המחלקה יכולה לדרוש מעבר של קורסי השלמה, בהתאם לשיקוליה ולפי הרקע הקודם של המועמדים.


תעודה


סטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך הלימודים ועומדים בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר שני במדעי הרפואה M.Med.Sc. שמוענק מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום ייעוץ לימודים

לימודי ערב לתואר שני בירושלים
מיכל
ללא תגובה
לימודי תואר ראשון רב תחומי
סגוד סכניני
ללא תגובה
לימודים בתחום הטכנולוגיה לתואר ראשון בצפון
בן
ללא תגובה
לימודי מדע פורנזי קרימינלי
גוני
1 תגובות
לימודים בשעות אחר הצהריים לתואר ראשון
ענבר
1 תגובות
האם שכר הלימוד במכללות זהה לזה שבאוניברסיטאות?
אחת
1 תגובות
גובה שכר הלימוד לתואר ראשון
ברנוי
1 תגובות
תואר שני בניהול מלכרים
אורן רמתי
1 תגובות
האם יש מעונות באזור הצפון?
מור
1 תגובות
המשך לימודי תואר שני MA
הלנה חיימן
1 תגובות
התלבטות בין מספר מקצועות
הדר
1 תגובות
מחפשת יעוץ בנושא לימודים
ורד
1 תגובות
תוכנית לימוד לתואר שני בתרבות וקולנוע בשנה הבאה
רות קובץ
1 תגובות
השלמת תואר ראשון אחרי 18 שנה
רוני
1 תגובות
תואר ראשון בסוכן ביטוח
מרינה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון 584 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר 669 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,554 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים