לימודי פוליטיקה וחברה אירופית לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון בנגב

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המדינה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בן גוריון - לימודי פוליטיקה וחברה אירופית.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


לימודי פוליטיקה וחברה אירופית לתואר ראשון באוניברסיטת בן גוריון בנגב


לאיחוד האירופי משמעות והשפעה רבה על הכפר הגלובלי שעולמנו הפך להיות בעשורים האחרונים. היחסים עם האיחוד האירופי משליכים על הפוליטיקה, הכלכלה, החברה הגלובלית בכלל והישראלית בפרט; הקשרים הפוליטיים, הכלכליים והמסחריים שמקיים האיחוד האירופי עם ישראל הפכו אותו לשותף מרכזי של המדינה.


על מנת לרכוש היכרות עם הרשת המורכבת של פוליטיקה, דיפלומטיה, יחסים בינלאומיים, תהליכים היסטוריים, וכלכליים שמתרחשים באירופה וההשפעות שלהם על ישראל, ניתן להשתתף במהלך הלימודים לתואר ראשון בחטיבה ללימודי פוליטיקה וחברה אירופית שמוצעת באוניברסיטת בן גוריון, במסגרת מרכז סימון וייל למחקר וללימודי אירופה בת זמננו.


תכנית הלימודים


הסטודנטים לומדים במסגרת החטיבה קורסים שתכניהם רב תחומיים, וסוקרים היבטים של תהליכים המתרחשים במדינות אירופה ובתוך האיחוד האירופי תוך הסתמכות על תיאוריות ומחקר מעולמות הפוליטיקה, הכלכלה, ההיסטוריה, המשפט והסוציולוגיה.

 

הסטודנטים בוחנים את המשטרים השונים באירופה והקשרים שהם מנהלים עם מדינת ישראל, כמו גם את החברות האירופיות, מאפייניהן והאתגרים עמן הן מתמודדות. המיוחד בתכנית הלימודים של החטיבה שהיא מאפשרת ללמוד שפה אירופית לבחירת הסטודנטים, כחלק מנקודות הזכות לתואר. בין השפות שאותן ניתן ללמוד: גרמנית, איטלקית, צרפתית, ספרדית, יוונית עתיקה, ועוד.

 


מתכונת הלימודים


משקל הקורסים הנלמדים במסגרת החטיבה הוא 28 נקודות זכות לתואר הראשון. הסטודנטים יכולים לשלב את הלימודים בחטיבה עם מחלקה ראשית אחרת, שמשקל הקורסים בה הוא 80 נקודות זכות, או לקחת אותה כחלק מלימודים לתואר ראשון בתכנית הרב תחומית.


הלימודים כוללים הרצאות פרונטליות שמועברות על ידי צוות המרצים ומרצי אורח המגיעים מהאקדמיה, ממשרד החוץ הישראלי, וכן משגרירויות ברחבי העולם. כמו כן, הסטודנטים משתתפים בסיורים לימודיים בארץ ובחו"ל, על מנת לראות כיצד מתבטא בשטח החומר הנלמד בכיתה וליישם אותו.


נושאי הלימוד

 

 

 • הגירה באירופה
 • משפט וטכנולוגיה
 • טרור פוליטי ברוסיה
 • מבוא ליחסים בינלאומיים
 • דיפלומטיה ומדיניות חוץ באירופה
 • האיחוד האירופי, משטר ופוליטיקה
 • קהילות יהודיות באירופה ובמזרח התיכון
 • זהויות אזרחות ולאומיות באיחוד האירופי
 • קולוניאליזם כבסיס להבנת העולם המודרני
 • ועוד


על סגל ההוראה


צוות המרצים כולל, לצד חוקרים ומרצים בעלי ניסיון המגיעים מהאוניברסיטה, גם מרצים אורחים שעוסקים בקבלת החלטות ובעיצוב מדיניות בינלאומית.


בין המרצים ניתן למנות פרופסור הפועל כמרצה וחוקר במדעי החברה ומדעי המדינה, שתחומי העניין שלו הם שוויון ובריאות, וכן הגמוניה, מאבקים נגדה ופופוליזם; דוקטור שתחומי העניין שלו הם תיאוריה פוליטית, ההיסטוריה של הרעיונות, ופילוסופיה של החינוך, בעל ניסיון רב בהוראה במוסדות אקדמיים שונים ברחבי הארץ; פרופסור מתחום מדע המדינה שחוקרת היסטוריה צרפתית ויהודית בת זמננו, ומתמחה גם בלימודי שואה וג'נוסייד, היסטוריה וזיכרון.


על מוסד הלימודים


אוניברסיטת בן גוריון בנגב הוקמה בשנת 1969 ומאז עוסקים במסגרתה במחקר ובהוראה לקראת תואר ראשון, שני ושלישי, השתלמויות פוסט דוקטורט וכן בהכשרות מקצועיות ללימודי תעודה.


בין התחומים המוצעים ללימודי תואר ראשון ניתן למנות לימודי רפואה, לימודי הנדסה על ענפיה השונים, מדעי החיים, לימודי פיזיקה, לימודי מחשבת ישראל, לימודי מדינת ישראל, ולימודי פוליטיקה וממשל. קיימות גם תכניות מיוחדות למצטיינים, בהן ניתן ללמוד לתארים כפולים במגוון של תחומי ידע, מסלולים מהירים לתואר שני, מלגות למצטיינים, ועוד.


מרכז סימון וייל למחקר וללימודי אירופה בת זמננו הוקם בשנת 2003, מתוך רצון להעלאת המודעות להשפעתם הגוברת של האיחוד האירופי ומדינות אירופה בזירה הבינלאומית, וכן למערכת היחסים המתחזקת בין ישראל לבין אירופה. סוגיות אלו נחקרות בפרויקטים מחקריים שנערכים במרכז, כגון מחקר על תפישות של ישראלים כלפי האיחוד האירופי.


תנאי קבלה


התנאים שבהם נדרשים לעמוד מי שרוצים ללמוד במסגרת החטיבה ללימודי פוליטיקה וחברה אירופית תואמים לתנאי הקבלה למחלקה הראשית שבה מעוניין ללמוד כל מועמד.

 


תעודה


על המסיימים בהצלחה את הקורסים של החטיבה להשלים את נקודות הזכות הנדרשות עבור קבלת תואר ראשון B.A מהפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטת בן גוריון בנגב.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בן גוריון בנגב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

פורום ייעוץ לימודים

חינוך סביבתי לתואר שני
גאל
ללא תגובה
לאיזה מוסדות אני יכולה להתקבל עם הציונים שלי?
איה חילאילה
ללא תגובה
שעות לימוד בקורס אלומיניום
מוכתאר אבו חמאד
ללא תגובה
שכר מינימום למהנדס תוכנה
כארמ
ללא תגובה
איפה אפשר ללמוד תרגום לתואר בצפון?
יסמין
ללא תגובה
תואר ראשון וקבלת נקודות זכות על לימודי תעודה קודמים
אנהפרנקפורט
ללא תגובה
איך בוחרים מסלול לימודים מתאים
אלנבויים עליזה
1 תגובות
גיל אפשרי להתחלת לימודים לתואר
שחר דיין
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה לאוניברסיטה העברית
גינון מחארמה
1 תגובות
איך בוחרים מה כדאי ללמוד
הודא שלבי
1 תגובות
סיעוד, סוציולוגיה או רב תחומי
היא טרביה
1 תגובות
אפשר לעסוק בניהול השקעות בלי תואר?
דנה
1 תגובות
האם אפשר לממש את הפיקדון ללימודי קעקועים
אוריאן ממן
1 תגובות
תוצאת בחינת פסיכומטרי 4.07.19
ליאנא אגבאריה
1 תגובות
יעוץ ללימודי תואר שני
אכלאס יחיא
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב 955 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון 443 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל 1,198 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים