לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות מדעי הנתונים באוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות מדעי הנתונים באוניברסיטת בן-גוריון

לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות מדעי הנתונים באוניברסיטת בן-גוריון בנגב - לימודים דו חוגיים


מדי שנה, כמות הנתונים הנאגרים בארגונים עסקיים גדלה ביותר מ - 20 אחוזים. למידע זה יש חשיבות קריטית בפיתוח האסטרטגיה של החברות ובקבלת החלטות הרות גורל. כדי לסייע למנהלים לנווט בים הדאטה התפתח תחום מדעי הנתונים (Data Science), מדעני הנתונים מתמצאים בעיבוד הנתונים המתקבלים ובניתוח יעיל שלהם כדי לקבל מסקנות ותובנות עסקיות. מספר העובדים בתחום זה הולך וגדל, מתוך הצורך המשמעותי של ארגונים בעיבוד אפקטיבי של המידע שברשותם, כאשר דרישה רבה במיוחד היא לעובדים הבקיאים הן בתחום הכלכלי והן בתחום הסטטיסטי לצורך תכנון וחיזוי מגמות עתידיות. על העובדים הללו להכיר גם את הפיתוחים הטכנולוגיים העכשוויים והמתקדמים ביותר לעיבוד מידע.


באוניברסיטת בן-גוריון בנגב מתקיימים לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות מדעי הנתונים, לימודים אלה נערכים במסלול דו חוגי ובמהלכם הסטודנטים יכולים לפתח הבנה סטטיסטית וכלכלית מעמיקה ולהכיר מקרוב תהליכי ניתוח של נתונים עסקיים ופיננסיים. בשוק של היום ישנה דרישה רבה למדעני נתונים בשלל מסגרות והציפייה היא כי הגידול המתמיד בהיקף הדאטה צפוי להביא לעלייה נוספת בדרישה לאנשי מקצוע אלה גם בעתיד הקרוב. הידע המשולב שברשות בוגרי הלימודים יכול לסייע להם לפתוח דלת לשלל משרות.

 

תכנית הלימודים


זהו מסלול דו חוגי שבו לומדים נושאים מרכזיים בתחום הכלכלה ובענף הסטטיסטיקה, תוך שימת דגש על היבטים במדעי הנתונים. הסטודנטים רוכשים שלל מיומנויות החשובות כיום למדעני נתונים, בהן היכרות עם שיטות מחקר סטטיסטיות, ידע בשפות קוד כגון פייתון ו - R והבנה של הקשר בין שלל הגורמים במציאות הכלכלית שאותה מנתחים המדענים.


במהלך הלימודים, הם דנים בכלים חשובים בתחומים כגון ביג דאטה, למידת מכונה, כריית מידע ועיבוד של מידע בסיסי נתונים תוך תחקור של מאגרים גדולים ומורכבים. נוסף על כך, הם דנים בנקודות הקשר שבין הכלכלה והסטטיסטיקה לזירה העסקית תוך ניתוח של אירועים ותהליכים בכלכלה הישראלית.

 

 

מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים במסלול הדו חוגי הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה משני תחומי הידע, לקראת סיום הלימודים הם מבצעים גם פרויקט מסכם בתחום מדעי הנתונים שבו הם יכולים ליישם מגוון כלים הנרכשים בתואר.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בתכנית הדו חוגית לומדים מגוון של נושאים, כגון:

 

 • בסיסי נתונים
 • כלכלת עבודה
 • חקר הביצועים
 • תורת המשחקים
 • תכנות בשפת פייתון
 • מערכות בינה עסקית
 • סוגיות באקונומטריקה
 • אמידה ומבחני השערות
 • כלכלה יישומית לכלכלנים
 • מאגרי מידע גדולים ותחקורם
 • ועוד


על מוסד הלימוד


לימודי כלכלה באוניברסיטת בן-גוריון מתקיימים במסלולים מובנים נוספים, כגון לימודי כלכלה וניהול במסלול מובנה עם לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי כלכלה ומתמטיקה. כמו כן, מתקיימות תכניות ללימודי כלכלה וחשבונאות ולימודי כלכלה ומנהל עסקים. סטודנטים מצטיינים יכולים ללמוד במסלול ישיר לתואר שני בכלכלה, שאורכו כארבע שנים.


באוניברסיטה מתקיימים לימודים במגוון תחומים נוספים, כגון הנדסה, ניהול, מדעי הבריאות, מדעי הרוח ועוד. סטודנטים יכולים להמשיך לפתח את הידע וכישורי המחקר שברשותם בתארים מתקדמים, שבהם משולבת התנסות במעבדות ובמרכזי המחקר השונים הפועלים במוסד הלימוד.


תנאי קבלה


בקבלה למסלול דו חוגי זה, מביאים בחשבון את הציון של המועמדים בפסיכומטרי ואת ממוצע הבגרויות. במקרים מסוימים יכולים להתקבל מועמדים שציון הפסיכומטרי שלהם נמוך מן הסף הנדרש, אך ברשותם ציון גבוה בסכם הכמותי של הבחינה. כמו כן, המועמדים נדרשים לציון גבוה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות לימוד. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד ישירות כדי לקבל את הפרטים המדויקים לגבי תנאי הקבלה ללימודים.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם מקבלים תואר ראשון BA בוגר בכלכלה וסטטיסטיקה, מטעם אוניברסיטת בן-גוריון בנגב. יש לציין כי הקורסים בתחום מדעי הנתונים מצוינים על גבי גיליון הציונים בלבד ולא על גבי התואר.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון