רוצה פרטים על תואר שני Data Science?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני במדעי הנתונים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני Data Science? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי הנתונים Data Science

 

מהפכת הדאטה משפיעה על מגוון של ענפים במשק, החל מתחומי הטכנולוגיה וההייטק ועד לענפים כגון ניהול עסקי ופסיכולוגיה. בכל אותם ענפים, מומחים נדרשים לעשות שימוש בכמויות אדירות של מידע כדי לקבל החלטות יעילות יותר ולהבין את התנהגותם של לקוחות, צרכנים או מטופלים. כדי לעשות זאת, נדרשת שליטה במערכות מידע מתקדמות, בכלים לאיסוף ולניתוח דאטה ובשפות תכנות חדשניות.


כדי לאפשר לאנשי מקצוע ממגוון רחב של תחומים להכיר יישומים שימושיים בתחום הדאטה סיינס, מציעים במגוון מסלולים לתואר שני לשלב את התחום במסגרת התמחות או מסלול בחירה. כך הם יכולים להכיר דרכים לשילוב יישומי דאטה במסגרת עיסוקם השוטף לצורכי ייעול העבודה וקבלת ההחלטות.

 

למי מתאים התואר


תכניות אלה לתואר שני מיועדות בדרך כלל לבוגרי מקצועות ריאליים וכמותיים, כגון הנדסה, מדעים מדויקים, מדעי המחשב ומערכות מידע, המעוניינים להעמיק את הבנתם בתחום הדאטה ולהכיר יישומים עכשוויים ומבוקשים כדי לקדם עצמם מבחינה מקצועית. חלק מהמסלולים מתאימים גם לבוגרי מקצועות שאינם כמותיים, כגון ניהול, מנהל עסקים או פסיכולוגיה.


התכניות יכולות להתאים גם למי שעוסקים בפועל בענפים כגון ביג דאטה, כריית מידע, הנדסת נתונים ולמידת מכונה, וברצונם להמשיך ולהרחיב את הידע המקצועי שברשותם. מסלולים מחקריים לתואר המוצעים בחלק מן המוסדות, שבהם כותבים תזה, מיועדת בעיקר למי שמייעדים עצמם לקריירה מחקרית כמרצים או חוקרים וברצונם להמשיך לתואר שלישי.

 

מסלולים אפשריים


תחום הדאטה סיינס נלמד במסגרת התמחות במסגרת מגוון מסלולים לתואר שני. במוסדות השונים מציעים מסלולים מסוג זה כחלק מהתכניות הבאות לתארים מתקדמים:


מדעי המחשב: במסגרת ההתמחות בתואר שני במדעי המחשב, הסטודנטים לומדים על יישומי דאטה מתקדמים, על כלים בבינה מלאכותית, על למידת מכונה ויישומים חדשניים ומתקדמים נוספים בעולם המחשוב המתחייבים בעידן נתוני העתק.


הנדסת חשמל: סטודנטים לתואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות זו בוחנים יישומים טכנולוגיים בתחום עיבוד המידע ולומדים על שיטות ניתוח ועיבוד אותות ונתונים המשמשות לטיפול בכמויות דאטה גדולות במיוחד.


הנדסת תוכנה: במסלולים לתואר שני בהנדסת תוכנה בהתמחות זו נלמדים תהליכי אחסון, עיבוד וניתוח של נתונים. לעיתים התכנית משולבת בנושאים מבוקשים נוספים בעולם התוכנה, כגון למידה חישובית או ביג דאטה.


הנדסת תעשייה וניהול: בהתמחות זו בתואר השני בהנדסת תעשייה וניהול לומדים כיצד לפתח פתרונות חדשניים המותאמים לאתגרי התעשייה בהתמודדות עם כמויות דאטה גדולות בענפים שונים. הסטודנטים נחשפים ליישומים בכריית דאטה, אנליטיקה עסקית, ניתוח מדיה חברתית וניהול של ידע לפי צורכים ארגוניים בסקטורים שונים.


מנהל עסקים: במסלולים לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות זו, הסטודנטים מתמקדים בתחום הבינה העסקית וביישומים להפקת מידע עסקי מכמויות נתונים גדולות. הם לומדים כיצד להשתמש בכלים מתחום הדאטה כדי לקבל החלטות עסקיות באופן יעיל יותר, תוך עיסוק בענפים כגון חיזוי צורכים של לקוחות, טיפול בדוחות כספיים ומסחר בניירות ערך.


פסיכולוגיה: סטודנטים בהתמחות זו בתואר השני בפסיכולוגיה יכולים ללמוד כיצד להשתמש ביישומים מעולם הדאטה לצורכי עריכת מחקר פסיכולוגי. הם מכירים שפות תוכנה עדכניות המשמשות לניתוח ועיבוד נתונים, ולומדים ליישם אותם על מודלים התנהגותיים שונים.

 

מתכונת הלימוד


אורכו של תואר המוסמך הוא לרוב כשנתיים. ברבים ממוסדות הלימוד, מדובר במסלולים המותאמים במיוחד לאנשים עובדים, שבהם לומדים ביום מרוכז אחד בשבוע או במספר מצומצם של ימים, בדרך כלל בשעות הערב ואחר הצהריים.


בחלק מן המוסדות ניתן לבחור בין מסלול מחקרי שבו כותבים עבודת תזה לבין תכנית ללא תזה שבה עורכים עבודת גמר. תואר שני מחקרי מתאים במיוחד למעוניינים להמשיך לתואר שלישי ולהשתלב במחקר אקדמי.


כאמור, תחום זה נלמד בדרך כלל במסגרת התמחות במסגרת התואר. כך הסטודנטים לומדים קורסי חובה ובחירה כלליים הנדרשים בתואר וכן קורסים ייעודיים של תחום ההתמחות. מתקיימים גם פרויקטים מעשיים ומעבדות שבהם נחשפים הלכה למעשה לטכנולוגיות דאטה שונות וליישומן בשטח.

 

נושאי הלימוד


בין הנושאים הנכללים במסגרת ההתמחויות בתחום, יכולים הסטודנטים לעסוק בתחומים כגון:

 

 

  • כריית מידע
  • בינה מלאכותית
  • אתיקה בביג דאטה
  • טכנולוגיות נתוני עתק
  • יישומי דאטה למנהלים
  • ניהול פרויקטים טכנולוגיים
  • הנדסה של מערכות שירות
  • למידת מכונה בעולם הרפואי
  • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים מתכנית לתכנית ומעת לעת. הסטודנטים מתקבלים על סמך הישגיהם בתואר הראשון בתחומים רלוונטיים כאשר הממוצע הנדרש תלוי בשיקולי המוסדות בכל תכנית. מרבית התכניות מיועדות לבוגרי מקצועות כמותיים או הנדסיים דוגמת מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, ביואינפורמטיקה, פיזיקה ומתמטיקה. חלק מן המסלולים פתוחים לבוגרי לימודי מנהל עסקים או תואר בניהול, בעדיפות לבוגרי התמחויות בתחום הטכנולוגי במסגרת התואר הראשון. לעיתים המסלולים מיועדים לסטודנטים מצטיינים בלבד ומתקבלים בעלי הממוצע הגבוה ביותר מבין המועמדים.

 

תעודה


סוג התואר משתנה בהתאם למסלול הנלמד. בתכניות בתחום ההנדסה והמדעים המדויקים מוענק תואר שני מסוג M.Sc, במסלולים בתחום מנהל העסקים תואר MBA ובתכניות בתחומי החברה השונים תואר MA. לרוב תחום ההתמחות מצויין על גבי גיליון הציונים בלבד ולא על גבי התואר, או שהוא מצורף בספח נפרד אל התואר.

 

אפשרויות תעסוקה


מדעני נתונים, או Data Scientists, הפכו לאחד התפקידים המבוקשים של תעשיית ההייטק בשנים האחרונות. בין היתר הם יכולים להשתלב בתפקידי ניתוח נתונים, פיתוח והנדסה של יישומי בינה מלאכותית ולמידת מכונה, אנליסטים, אלגוריתמיקאים ועוד. במסגרות רבות בתעשייה תואר שני בתחום הדאטה יכול להוות יתרון למועמדים על פני מועמדים בוגרי תואר ראשון בלבד או כאלה שאינם אקדמאים.


במקביל, ידע בענף זה יכול לשמש אנשי מקצוע מענפים נוספים גם מחוץ להייטק, כגון ניהול עסקי, פיננסים, שיווק, וכן ענפי ההנדסה והטכנולוגיה. מומחים מכל אותם ענפים נדרשים היום להתמודד עם מאגרי נתונים גדולים במיוחד וידע זה יכול לשמש אותם בעבודתם השוטפת לייעול תהליכים. כמו כן, הכלים הנרכשים בתואר השני יכולים לסייע להם להרחיב את תחומי הסמכות המקצועית ולהתקדם לתפקידים חדשים המשלבים ניתוח נתונים.

 

מוסדות


אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע): באוניברסיטת בן גוריון פועלים כמה מסלולים בתחום. מתקיימת תכנית לתואר שני בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בתחום במסלול מחקרי בלבד, וכן מגמה בתחום במסגרת תואר שני בפסיכולוגיה, שבה לומדים על שימוש בשפות תכנות מתקדמות לטיוב של נתונים מחקריים. באוניברסיטה מגוון של תכניות נוספות לתארים מתקדמים בענפי ההנדסה, המדעים, הניהול, מדעי החברה ועוד.


המרכז הבינתחומי הרצליה: סטודנטים במוסד זה יכולים למצוא תכנית לתואר שני בלמידה חישובית ומדעי הנתונים שבה רוכשים כלים מתקדמים בתחום ה – Machine Learning ובוחנים טכנולוגיות ביג דאטה עכשוויות, במסלול זה ניתן לרכוש ידע החיוני לתפקידים בהייטק בענפים כגון אנליסטים, מהנדסים, מפתחים ואנשי AI. מתקיימים במוסד זה גם תואר שני במדעי המחשב, תואר שני באינטראקציית אדם מחשב, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בכלכלה התנהגותית ועוד.

 

אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): במסגרת תואר שני במדעי המחשב של מוסד זה ניתן למצוא התמחות בתחום, המשותפת עם המחלקה למתמטיקה. משולבים בתכנית גם קורסים בתחום הבינה המלאכותית. מסלול נוסף להתמחות בתחום זה נכלל בתואר השני בהנדסת חשמל, שבו מתמקדים בתחום עיבוד המידע ומיועד לבוגרים מצטיינים של לימודי הנדסה.

 

אוניברסיטת תל-אביב: בין מסלולי ההתמחות המתקיימים במסגרת התואר השני במנהל עסקים מתקיימת התמחות ניהול נתוני עתק ובינה עסקית, שבה מתמקדים בתחום ה – Business Analytics ומכירים מגוון כלים לניהול של פרויקטים ותהליכים בעולם הארגוני באמצעות טכנולוגיה. קיימים מסלולי התמחות נוספים כגון ניהול פיננסי, ניהול שיווק דיגיטלי, ניהול נדל"ן, ניהול גלובלי וייעוץ לעסקים ועוד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני Data Science?

רוצה לדעת יותר על תואר שני Data Science?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני Data Science
חוות דעת של סטודנטים: תואר שני
התקבלו 246 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp