רוצה פרטים על תנאי קבלה - לימודי פיזיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תנאי קבלה ללימודי פיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תנאי קבלה - לימודי פיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה לפיזיקה


איך מתקבלים ללימודי פיזיקה?


כאחד מענפי המדעים המדויקים, לימודי הפיזיקה הם מסלול מבוקש למדי בקרב סטודנטים שמעוניינים בקריירה בעולמות הייטק, התעשייה, האלקטרוניקה והמחשוב. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לחקור תופעות שונות, מהחלקיקים הזעירים ביותר ועד ליקום כולו, ולנסות לפתור בעיות מדעיות שמעסיקות מדענים ברחבי העולם. אלו הם לימודים מאתגרים, שדורשים שליטה גבוהה במתמטיקה ובמיומנויות ביקורת ומחקר מתקדמות.


מומחים לפיזיקה דרושים תמיד בתעשיות רבות במדינה ומסיבה זו במרבית מוסדות הלימוד הגדולים בארץ מתקיימים מסלולי לימודי פיזיקה. בדומה למסלולים אחרים ללימודי מדעים, גם הקבלה למסלול זה מותנית לרוב בהצגה של ציונים גבוהים במקצועות ריאליים בתעודת הבגרות ובציון פסיכומטרי גבוה למדי, לרוב בהדגש כמותי. עם זאת, מוסדות רבים מציעים גם מסלולי קבלה נוספים, שמאפשרים גם לבוגרי מכינות או קורסי הכנה להתקבל.

 


להלן תנאי קבלה ללימודי פיזיקה במוסדות הלימוד השונים:

 

שימו לב, נכונות מידע זה יכולה להשתנות מעת לעת. כדי לקבל תנאי קבלה מדויקים אנו ממליצים לפנות למוסדות הלימוד.

 

האוניברסיטה העברית


הקבלה ללימודי פיזיקה באוניברסיטה העברית היא למועמדים שלהם ציון פסיכומטרי בדגש כמותי של 675 ומעלה וציון 10.23 ומעלה בתעודת הבגרות. ישנו גם אפיק קבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרויות של 10.25 ומעלה. יש צורך גם בהצגת מקצוע מדעי מורחב נוסף, מלבד הבגרות במתמטיקה. מועמדים שגילם מעל 30 צריכים להציג ציון של 650 ומעלה בפסיכומטרי.


אוניברסיטת אריאל בשומרון


ציון ההתאמה הנדרש לקבלה ללימודי פיזיקה באוניברסיטת אריאל הוא 551 ומעלה, כאשר ציון הפסיכומטרי הוא 570 לפחות וממוצע הבגרויות הוא 80 ומעלה. יש צורך בבגרות באנגלית ובמתמטיקה ברמת 4 יחידות לפחות, ובבגרות ריאלית נוספות ברמת 5 יחידות. ניתן להתקבל על סמך ציוני הבגרויות בלבד, ללא פסיכומטרי, כאשר ממוצע הבגרויות הוא 90 לפחות. מוסד הלימוד מקבל גם בוגרי לימודי הנדסאים שלהם ממוצע ציונים של 83 ומעלה, בכפוף למעבר של מכינה במתמטיקה.


אוניברסיטת תל-אביב


כדי להתקבל ללימודי פיזיקה באוניברסיטת תל-אביב, יש צורך בציון התאמה בדגש כמותי של 640 ומעלה. לחלופין, אפשר להתקבל על סמך ציון של 720 בפסיכומטרי, ציון התאמה של 610 וציון של 135 בחלק הכמותי בפסיכומטרי. כדי להתקבל ללא פסיכומטרי, יש להציג ציון של 90 ומעלה בבגרות בפיזיקה ובבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות.


בנוסף, נדרש ציון של 75 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות או ציון 85 ומעלה ברמת 4 יחידות. נדרש גם ציון של 75 לפחות בבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד. האוניברסיטה מאפשרת קבלה גם על סמך ציון של 85 ומעלה במכינה קדם אקדמית או מעבר בציון 85 של בחינות המיון בקורסי ההכנה שנערכים בפקולטות להנדסה או רפואה של מוסד הלימוד.


אוניברסיטת בן גוריון


כדי להתקבל ללימודי פיזיקה באוניברסיטת בן גוריון, יש להציג ציון התאמה של 600 ומעלה וכן ציון של 500 לפחות בפסיכומטרי. כמו כן, על המועמדים להיות בעלי ציון של 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות או ציון של 70 ברמת 5 יחידות לימוד. נדרש גם ציון של 70 ומעלה בבגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות. האוניברסיטה מציעה גם מסלול קבלה ללא פסיכומטרי, למועמדים שלהם ממוצע בגרויות של 103 לפחות וציון של 80 ומעלה בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות.


הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


ללימודי פיזיקה בטכניון מתקבלים מועמדים שלהם בגרות מלאה בממוצע 86 ומעלה, וסכם של 84 לפחות. ציון הפסיכומטרי המינימלי הדרוש לקבלה הוא 620. כדי להתקבל ללא צורך בפסיכומטרי, יש להיות בעלי ציון של 90 ומעלה בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות.


האוניברסיטה הפתוחה


המסלול בהדגשת פיזיקה כחלק מלימודי מדעי החיים באוניברסיטה הפתוחה
אינו מציב תנאי קבלה. בדומה ליתר המסלולים במוסד זה, הקבלה פתוחה לכולם, אין צורך בהצגת ציוני בגרויות, פסיכומטרי או מכינה כדי להתקבל.


המרכז האקדמי לב


במרכז האקדמי לב מתקיים מסלול לימודי פיזיקה שימושית (הנדסת אלקטרו אופטיקה) שמותאם לסטודנטים חרדים. ללימודי פיזיקה במרכז האקדמי לב מתקבלים מועמדים שלהם בגרות מלאה, ובה ציון 75 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות או ציון 80 ברמת 4 יחידות. נדרש גם ציון של 65 בבגרות באנגלית ברמת 5 יחידות או ציון 70 ברמת 4 יחידות. ציון גבוה בבגרות בפיזיקה יכול להיות יתרון. בנוסף, יש צורך להציג ציון של 600 ומעלה בפסיכומטרי או במבחן תי"ל ולעבור ראיון קבלה אישי.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תנאי קבלה - לימודי פיזיקה?

רוצה לדעת יותר על תנאי קבלה - לימודי פיזיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 392 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא מדעים

פרופ` כרמית לוי
פרופסור כרמית לוי מאמינה שבעולם המחקר המדעי יש מגוון של אפשרויות וגם סיפוק רב. "מדע זה תחום מדהים. זה לצאת למסע ולהגיע לראש הר ולדעת שאת הראשונה בעולם שהגעת למקום הזה. זה הגילוי שלך. כשהוא מתפרסם במאמר מדעי תחושת הסיפוק אדירה."
"בדרך לשם יש הרבה עבודה קשה... חשוב לדעת לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות יצירתיות ועוצמה אישית. צריך גם המון מוטיבציה שמהווה מנוע פנימי לתהליך."
פרופ` כרמית לוי
חוקרת סרטן ישראלית
ד"ר ליאת יקיר
"למי שנמצאים בתחילת דרכם, יקיר ממליצה לשלב בין ביולוגיה, גנטיקה ומדעי המוח לבין מדעי המחשב. "כיום, גם הביולוגיה זקוקה לכוח מחשוב אדיר כדי לעשות מחקרים. גנטיקה עושים במחשב היום, בעיקר גנומיקה, השוואה בין רצפים, וביואינפורמטיקה."
ד"ר ליאת יקיר
ביולוגית, בוגרת המחלקה לגנטיקה מולקולרית במכון ויצמן למדע
ד"ר תמי אמיר
אחד המדעים הבסיסיים שעליו מושתתים מדעים נוספים כגון כימיה, סיסמולוגיה, אסטרונומיה ועוד וממנו יצאו פיתוחים טכנולוגיים חדשים ומשני חיים כגון: אינטרנט, MRI, טלפונים סלולריים ועוד. התחום הנו תחום תאורטי שנדרשת בו יכולת אנליטית לוגית טובה במיוחד, ידע כמותי גבוה, הבנה טכנית, ורמת אנגלית טובה. כמו כן נדרשת גם יצירתיות או גמישות מחשבתית ("מחשבה מחוץ לקופסא"), כיוון שמדובר בתחום מופשט.
בתחומי העניין של הפונים ללימודי הפיזיקה, צריך להיות בראש וראשונה עניין במחקר. לצד זאת, יכולים להיות תחומי עניין נוספים בתחומי החברה, האומנות ו/או הטכנולוגיה והעסקים.
בתכונות האישיות– יצירתיות, דמיון מפותח, סבלנות לתהליכי מחקר ארוכים שלא תמיד מניבים תוצאות, יכולת התמודדות עם מצבי אי וודאות, עצמאות בתפקוד, סדר וארגון. יחסי אנוש תמיד יועילו.
כמובן שבמידה והבוגר/ת ישתלב גם בתחומי הניהול, רצוי שיהיה עצמאי, דומיננטי, מקבל החלטות, שקול, בעל חשיבה מקורית ויחסי אנוש טובים.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp