רוצה פרטים על אפיק מעבר בפיזיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

אפיק מעבר לפיזיקה - אפיק מעבר ללימודי פיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אפיק מעבר בפיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


אפיק מעבר ללימודי פיזיקה לתואר ראשון


אפיק מעבר הוא מסלול לימוד שמתקיים במסגרת שיתוף פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה למוסדות אקדמיים מגוונים בארץ, שמציע מסלול קבלה חלופי למועמדים שאינם עומדים בסף אותו מציבים המוסדות השונים. מאחר ומדובר במקצוע כמותי, תנאי הקבלה ללימודי פיזיקה לתואר ראשון כוללים לרוב דרישה לציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובבגרות בפיזיקה וכן בחלק החשיבה הכמותית בפסיכומטרי. אפיק המעבר מאפשר לשפר את סיכויי הקבלה ללימודים גם למי שאין ברשותם הציונים הללו, דרך השלמה של מספר קורסים ייעודיים.


אפיק מעבר לפיזיקה


אפיק המעבר ללימודי פיזיקה מציע לסטודנטים ללמוד במקבץ של קורסי יסוד בתחומי המדעים השונים. בדרך כלל, הקורסים באפיק המעבר עוסקים בנושאים בסיסיים במתמטיקה, בהסתברות, בחשמל ולעיתים גם במדעי המחשב. קורסים אלה מקבילים לאלה הנלמדים במהלך שנה א' ללימודי פיזיקה לתואר ראשון במוסדות השונים והם מאפשרים למי שמשלימים אותם בהצלחה לקבל פטור ולהמשיך את הלימודים באותו מוסד.

 

תנאי מעבר למוסדות

 

דרישות מעבר
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת תל-אביב
מהאוניברסיטה הפתוחה לטכניון
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטה העברית
מהאוניברסיטה הפתוחה לאוניברסיטת בר אילן
קורסי חובה ותשתית
 • תרמודינמיקה או - תרמודינמיקה לפיזיקאים
 • מעבדה ביסודות הפיזיקה
 • מכניקה
 • חשבון אינפי 1 ו - השלמות חשבון אינטגרלי
 • חדו"א ב' ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות
 • מעבדה בפיזיקה ב'
 • חשמל ומגנטיות
 • מבוא למדעי המחשב וג'אווה
 • מבוא לסטטיסטיקה והסתברות למדעים ו - הסקה סטטיסטית
 • אלגברה ליניארית 1 או - אלגברה למדעי הטבע
 • אינפי 1
 • השלמות חשבון אינטגרלי ו - מבוא למד"ר
 • חדו"א ב'
 • אלגברה 1 ו - 2
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
 • חשבון אינפיטסימלי 1 ו - חדו"א ב' ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות ו - השלמות חשבון אינטגרלי
 • אלגברה ליניארית 1 ו - 2
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
 • מעבדה ביסודות הפיזיקה ו - מעבדה בפיזיקה ב'
 • יסודות תכנות בג'אווה או - מבוא למדעי המחשב וג'אווה
 • מכניקה
 • חשמל ומגנטיות
 • מעבדה ביסודות הפיזיקה
 • חשבון דיפרנציאלי א'
 • חשבון דיפרנציאלי ב' ו - מבוא למשוואות דיפרנציאליות
 • אלגברה ליניארית למדעי הטבע
 • פרקים בפיזיקה מודרנית
רמת פטור באנגלית
יש להגיע לרמת מתקדמים ב' באנגלית עם עדיפות לרמת פטור באנגלית. נדרשת רמת פטור אקדמי באנגלית. בטכניון ממליצים ללמוד גם בקורס אנגלית טכנית מתקדמים ב'. יש להגיע לרמת פטור באנגלית. ניתן להגיע לרמה זו דרך השלמת הקורס "אנגלית למדעים מתקדמים ב'". כדי לקבל פטור מאנגלית בבר אילן יש להשלים את הקורס "אנגלית מתקדמים ב'".
עמידה בציונים
נדרש ציון של 75 ומעלה בכל אחד מהקורסים במקבץ וציון ממוצע של 85 ומעלה. בטכניון נדרש ממוצע ציונים של לפחות 80 וציון 70 בכל אחד מן הקורסים.
יש צורך גם במבחן סיווג בפיזיקה.
באוניברסיטה העברית דורשים ממוצע ציונים 80 ומעלה במקבץ וציון 70 לפחות בכל קורס. יש צורך בציון ממוצע של 80 ומעלה וציון של לפחות 70 בכל אחד מהקורסים במקבץ.
חובות השלמה בשנה ב'
על הסטודנטים להשלים את הקורסים הנלמדים באוניברסיטת תל אביב בשנה א' שאין להם מקבילה באפיק המעבר. כדי לעבור בהצלחה לטכניון יש להשלים את הקורסים שנלמדים בשנה א' מהם אין פטור באפיק המעבר תוך שני סמסטרים לכל היותר. הסטודנטים צריכים להשלים את הקורס "משוואות של פיזיקה מתמטית" וכן ללמוד בקורס מטלאב. מי שמעוניינים להמשיך לתכנית חד חוגית לא מורחבת צריכים להשלים קורסים נוספים. סטודנטים צריכים להשלים את תחום המשוואות הדיפרנציאליות של הפיזיקה המתמטית כגון משוואות בסל ומשוואות לנז'ר באופן עצמאי. חסרי רקע מתאים בפיזיקה יכולים להשלים גם קורס יסודות בפיזיקה א' ו - ב'.

 

מתכונת הלימוד


הקורסים שנלמדים במהלך אפיק המעבר מתקיימים במתכונת גמישה, שבה הסטודנטים יכולים להתאים את משך הלימודים וקצב הלמידה לצורכיהם האישיים ולשילוב עם העבודה. הלימודים משלבים למידה מקוונת עם מפגשים פרונטליים במרכזי לימוד שפזורים במגוון ערים בארץ, מה שמאפשר לסטודנטים ללמוד סמוך למקום מגוריהם במהלך אפיק המעבר. בדרך כלל, מוסדות הלימוד מקציבים פרק זמן להשלמת אפיק המעבר, של עד חמש או שש שנים מתחילת הקורס הראשון במקבץ.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה למסלולי אפיק המעבר הם גמישים במיוחד וזאת כגישתה של האוניברסיטה הפתוחה בכל הנוגע לתנאי קבלה ללימודים. לאפיק המעבר יכולים להתקבל מועמדים גם ללא תלות בהישגים הלימודיים הקודמים שלהם והם אינם נדרשים להציג את הציונים בבגרויות או בפסיכומטרי. במקום ציונים אלה, האוניברסיטה הפתוחה מתמקדת בהישגים של הסטודנטים במהלך אפיק המעבר עצמו, ובהתאם להישגים אלה הסטודנטים גם ממשיכים ללימודים בשנה מתקדמת במוסד הלימוד המבוקש.

 


אפיק מעבר פיזיקה תל אביב - אפיק מעבר בפיסיקה אוניברסיטת תל אביב


באפיק מעבר זה מתחילים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה וממשיכים לבית הספר לפיזיקה ואסטרונומיה של אוניברסיטת תל-אביב, שפועל בפקולטה למדעים מדויקים. הקבלה היא כסטודנטים בשנה ב' במסלול החג חוגי לפיזיקה, היא נעשית בהתאם לציונים במקבץ. המתעניינים בתחומי לימוד מדעיים נוספים באוניברסיטת תל אביב יכולים ללמוד באפיקי מעבר כגון אפיק מעבר למדעי החיים, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר למדעי המחשב, אפיר מעבר לסטטיסטיקה ותכניות אפיק מעבר למקצועות ההנדסה.

 

אפיק מעבר לטכניון - אפיק מעבר בטכניון


אפיק המעבר מאפשר להמשיך לפקולטה לפיזיקה כסטודנטים שנה ב'. בטכניון מתקיימים עוד מגוון של אפיקי מעבר למקצועות המדעים וההנדסה, כגון אפיק מעבר להנדסת תוכנה, אפיק מעבר להנדסת חשמל, אפיק מעבר להנדסת תעשייה וניהול, אפיק מעבר למתמטיקה, אפיק מעבר לכימיה ותכניות נוספות.


אפיק מעבר לאוניברסיטת בר אילן


אוניברסיטת בר אילן והאוניברסיטה הפתוחה מאפשרות לסטודנטים להתחיל ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ולאחר השלמת כל הקורסים במקבץ להמשיך למחלקה לפיזיקה בבר אילן וללמוד במסלול פיזיקה מורחב. ניתן למצוא עוד שלל אפיקי מעבר לאוניברסיטת בר אילן, כגון אפיק מעבר לכלכלה, אפיק מעבר לכימיה, אפיק מעבר להנדסה, אפיק מעבר למדעי המחשב ואפיקי מעבר למקצועות ממדעי הרוח והחברה.


אפיק מעבר לאוניברסיטה העברית


סטודנטים שלומדים באפיק המעבר לפיזיקה באוניברסיטה העברית ממשיכים לשנה ב' בחוג לפיזיקה. מסלול זה מאפשר לסטודנטים להמשיך למסלול חד חוגי מורחב ללימודי פיזיקה. כמו כן, ישנה אפשרות להמשיך ללימודי פיזיקה במסלול חד חוגי לא מורחב, תכנית זו כוללת קורסים שונים מעט מן הנדרש במקבץ, חלק מן הקורסים אינם מקנים פטורים.

 

אפיק מעבר מתמטיקה


אפיק המעבר מאפשר לסטודנטים להמשיך ללימודי מתמטיקה לתואר ראשון. חלק מאפיקי המעבר למתמטיקה מאפשרים לסטודנטים להמשיך למסלולים דו חוגיים או משולבים, כגון לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב. הוא כולל מקבץ קורסי יסוד במקצועות מתמטיים שנלמדים לרוב במהלך שנה א' במוסדות השונים. ניתן למצוא אפיקי מעבר למתמטיקה במסגרת שיתופי פעולה בין האוניברסיטה הפתוחה למוסדות שונים כגון הטכניון, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת תל-אביב.


אפיק מעבר מדעי המחשב


אפיק מעבר למדעי המחשב כולל בדרך כלל קורסי יסוד בתחום המתמטיקה וכן קורסי בסיס שמתמקדים ביסודות מדעי המחשב. מרבית מסלולי אפיק המעבר מאפשרים להמשיך ללימודי מדעי המחשב במסלול חד חוגי, אם כי ניתן למצוא מסלולי אפיק מעבר לתכניות דו חוגיות. אפיקי המעבר מאפשרים מעבר למוסדות כגון אוניברסיטת חיפה, הטכניון, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל-אביב.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אפיק מעבר בפיזיקה?

רוצה לדעת יותר על אפיק מעבר בפיזיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מדעים

התקבלו 392 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp