לימודי הנדסת מחשבים בהתמחות מערכות מחשוב באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - הנדסת מחשבים ומערכות מחשוב.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת מחשבים עם התמחות מערכות מחשוב באוניברסיטת בר אילן


תוכנה פוגשת חומרה


טכנולוגיות המחשוב מהוות מרכיב מפתח של התעשייה והן לעולם לא מפסיקות להתפתח. מערכות חומרה חדשניות, שפות תכנות חדשות וסוגים חדשים של תוכנות מחייבים את המהנדסים ללמוד באופן מתמיד ולהתמצא בטכנולוגיות העדכניות ביותר, כדי לעמוד בחוד החנית של התעשייה. ישראל נחשבת לאחת המדינות פורצות הדרך בענף ההייטק ויש בה ביקוש רב למהנדסי מחשבים יצירתיים ואיכותיים.


אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית ללימודי הנדסת מחשבים בהתמחות הנדסת מערכות מחשוב, כאחת מההתמחויות בהן אפשר לבחור בלימודי הנדסת מחשבים. ההתמחות מאפשרת לסטודנטים לקבל כלים ממוקדים בנושאים כאלגוריתמים, תוכנה וחומרה ויישומם בתעשייה. בוגרי הלימודים יכולים להשתמש בכלים שבידיהם כדי להשתלב בתעשיית ההייטק בשלל תפקידים, כגון תכנון והרכבה של מערכות תוכנה וחומרה והנדסה של מערכות תקשורת, גרפיקה, רובוטיקה וביטחון.


תכנית הלימודים


התמחות זו בלימודי ההנדסה מעניקה לסטודנטים הבנה של פעילות מערכות מחשבים מתקדמות והיא משלבת בין ענפים כגון חומרה, תוכנה ואלגוריתמיקה. הסטודנטים לומדים להתמודד עם אתגרים הנדסיים עכשוויים שנוגעות בין היתר למערכות משובצות במחשבים, לרשתות מחשבים, לעיבוד גאומטרי, לתכנון של אלגוריתמים, לגרפיקה ממוחשבת וליישומים ברובוטיקה. הם גם מתוודעים לשיטות שונות לעיבוד נתונים הנדסיים ולמעגלים חשמליים ואלקטרוניים שמשמים מהנדסי מחשבים.


מתכונת הלימוד


את ההתמחות במערכות מחשוב הסטודנטים יכולים לבחור בשנה השנייה ללימודי ההנדסה, שנמשכים ארבע שנים. ההתמחות כוללת קורסי חובה ובחירה וגם השתתפות במעבדות הנדסיות שונות. בשנה הרביעית מושם דגש רב על ביצוע הפרויקט ההנדסי המסכם. פרויקט זה מאפשר לסטודנטים לתרגל כלים טכנולוגיים והנדסיים שיכולים לשמש אותם גם בהמשך דרכם בתעשייה ובאקדמיה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים השונים שנלמדים במסלול זה:

 

  • כלים לאנליזה נומרית
  • מערכות בקרה
  • מערכות VLSI דיגיטליות
  • שפת VERILOG
  • מערכות משובצות מחשב
  • גרפיקה ממוחשבת
  • מעגלים משולבים ספרתיים
  • אוטומטים וחישוביות    
  • העיבוד הדיגיטלי של גיאומטריה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה להנדסת מחשבים מאפשרת ללמוד גם בתכנית בהתמחות הנדסת סייבר. כמו כן, הפקולטה להנדסה של בר אילן מציעה תכנית לימודי הנדסת חשמל ומסלולי לימוד משולבים, כגון הנדסת חשמל ומתמטיקה, לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה ולימודי הנדסת חשמל ומוזיקה. ניתן להמשיך גם לתארים מתקדמים בהנדסה.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים מתבצעת על סמך הציון בפסיכומטרי ובבגרויות, כאשר האוניברסיטה שמה דגש על המרכיב הכמותי של הפסיכומטרי. נוסף על כך, המועמדים צריכים להיות בעלי בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 80 ומעלה או ציון של לפחות 90 ברמת 4 יחידות. הם צריכים גם להציג בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בהיקף 5 יחידות לימוד. מועמדים שאין ברשותם בגרות בפיזיקה יכולים להתקבל לאחר דיון של מוסד הלימוד, אשר מביא בחשבון את הנתונים האחרים שלהם, ולאחר מעבר של מכינה בפיזיקה.


תעודה


לבוגרי מסלול זה מוענק בתום הלימודים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת מחשבים על ידי אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור