לימודי כלכלה וחשבונאות מורחב באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - כלכלה וחשבונאות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה וחשבונאות מורחב - אוניברסיטת בר אילן


מבט מעמיק על העולם הפיננסי


כאשר בוחנים את המשק הישראלי מקרוב, חייבים להביא בחשבון מגוון רחב של גורמים שמשפיעים עליו ועל התפתחותו. רפורמות במערכת המס, תהליכי שינוי בשוק העבודה, תנופת בנייה וריבוי של השקעות חדשות יכולים כולם לסייע למשק לצמוח ולשגשג. רואי חשבון וכלכלנים היום חייבים להחזיק בסל נרחב של מיומנויות וכלים כדי לנתח תהליכים עכשוויים ולדון במגמות עתידיות שיכולות להתרחש.


באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד במסלול לימודים מורחב ללימודי כלכלה וחשבונאות. תכנית זו שמה לה למטרה להכשיר רואי חשבון איכותיים שמחזיקים בידע כלכלי נרחב ושולטים גם בתהליכים שמתחוללים בשוק ההון. מסלול זה פותח בפני בוגריו שלל דלתות להשתלבות בתפקידים מבוקשים במשק, בתחום החשבונאי והפיננסי. כמו כן, הבוגרים יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בענפים אלה אם הם מעוניינים בכך.


תכנית הלימודים


לימודי כלכלה באים לספק לסטודנטים הבנה של התנהגות כלכלית של המשק ושל היחידות שמרכיבות אותו. הם לומדים על התפתחויות פיננסיות בארץ ובעולם ומתוודעים לגישות בענפי הכלכלה והחברה שיכולות לסייע הפתרון של בעיות אקטואליות. במסגרת לימודי החשבונאות הסטודנטים לומדים בהרחבה על שלל סוגיות כגון מיסוי, אקונומטריקה, דיני עבודה ומסחר. הם גם דנים בעקרונות בביקורת חשבונאות ובניתוח של דוחות כספיים.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים במסלול המורחב הוא שלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בתרגולים ובסמינריונים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית נכללים גם:

 

 • תמחיר ככלי ניהולי
 • דיני חברות
 • מיקרו ומאקרו כלכלה
 • אקונומטריקה
 • סוגיות מיוחדות במיסוי
 • תורת המחירים
 • כלים פיננסיים ושוק ההון
 • טכנולוגיות מידע
 • חשבונאות ניהולית מתקדמת
 • יסודות הביקורת    
 • הערכת שווי וניתוח דוחות כספיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה לכלכלה של אוניברסיטת בר אילן מציעה תכניות מגוונות לתואר הראשון. בין המסלולים אפשר למנות לימודי כלכלה ומנהל עסקים מורחב, לימודי כלכלה חשבונאות ומשפטים, לימודי כלכלה ומדעי המדינה (במסלול דו ראשי מובנה), לימודי כלכלה ומדעי המחשב (במסלול דו ראשי מובנה) ולימודי כלכלה ופסיכולוגיה (דו ראשי מובנה). כמו כן, במסגרת הפקולטה למדעי החברה אפשר ללמוד בתכניות כגון לימודי מדעי המדינה, לימודי מנהל עסקים, לימודי פסיכולוגיה ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות במחלקה זו מתבצעת לפי שקלול של הציון בפסיכומטרי וממוצע הבגרויות. כמו כן, האוניברסיטה מביאה בחשבון את הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי ואת הציון בבגרות במתמטיקה של המועמדים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה אנו ממליצים לפנות למוסד הלימוד.


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל החובות בתכנית מקבלים עם סיומה תואר ראשון BA בכלכלה וחשבונאות מטעם אוניברסיטת בר אילן. בוגרים שמעוניינים לקבל פטור ממבחני ביניים וממבחן סופיות א' של מועצת רואי החשבון, צריכים לקחת חלק בשנת השלמה בחשבונאות, שבה אפשר לקחת חלק במסגרת המחלקה בבר אילן. לאחר השלמת שנה ד', מעבר כל המבחנים הנותרים וסיום הסטאז' ניתן לקבל את רישיון ראיית החשבון.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור