תואר שני בקרימינולוגיה מחקרית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בקרימינולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בקרימינולוגיה מחקרית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מחקרית באוניברסיטת בר אילן


לפצח את עולם הפשיעה


מהם הגורמים שעומדים מאחורי תופעות של עבריינות ופשיעה? האם הסיבות שמביאות אדם לעבור על החוק הן חברתיות או אולי ביולוגיות? מחקרים רבים נכתבו לאורך השנים אודות תחום הקרימינולוגיה, שניסו לפצח התנהגויות עבריינויות ודפוסי סטייה ולפתח גישות חדשות לאכיפה ולשיקום מוצלח של עבריינים. יש מגוון רחב של שאלות שמעסיקות את חוקרי הקרימינולוגיה של היום והמבחר הזה רק הולך ומתרחב לאור תהליכי שינוי חברתיים ותמורות כלכליות שעוברות על המדינה.


במסגרת תואר שני בקרימינולוגיה שמתקיים באוניברסיטת בר אילן, אפשר ללמוד במסלול לתואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מחקרית. המגמה המחקרית שמה לה למטרה להכשיר חוקרים יישומיים ואקדמיים שתחומי הקרימינולוגיה השונים. המסלול מייעד את בוגריו להמשיך לתארים מתקדמים ולפנות לקריירות מחקריות בתחום חקר הפשיעה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית המחקרית בוחנים שלל תיאוריות מעולם הקרימינולוגיה ומרחיבים את הידע התיאורטי והיישומי שלהם לגבי כלים מתודולוגיים ושיטות התערבות בחברה ובמערכת אכיפת החוק. הם מפתחים את החשיבה המחקרית והאקדמית שלהם ולומדים כיצד לתכנן ולנהל מחקרים חדשניים ובעלי חשיבות בתחום הפשיעה והאכיפה.


מתכונת הלימוד


אורך התואר השני הוא כשנתיים, הוא נערך במסלול מחקרי עם כתיבת תזה. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בסמינרים מחקריים ובשיעורי בחירה. הם גם מבצעים מחקר עצמאי אינטנסיבי שכולל מפגשים עם מנחה ומאפשר להם להשתלב במחקרים על סגל המגמה שנוגעים לשיטות טיפול ולעבודה עם אוכלוסיות מגוונות.


נושאי הלימוד

 

  • סוגיות בפיקוח חברתי
  • מהשדה למעבדה
  • תיאוריות בקרימינולוגיה
  • עבירות צווארון לבן
  • קורבנות בשיח המשפטי
  • כלים בסטטיסטיקה    
  • מיומנויות מצוינות במחקר
  • ועוד
  • פרופיל פסיכו ביולוגי של אישיות    
 


סגל הוראה


בראש המגמה המחקרית ניצבת חוקרת בעלת תואר דוקטור, מחקריה מתמקדים בין היתר בקבלת החלטות בתחום הפורנזי, בפיתוח של שיטות לגילוי שקרים ובהטיות בהערכת אמינות של עדים.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בר אילן מפעילה מספר מגמות התמחות נוספות במסגרת התואר השני בקרימינולוגיה. אלה כוללות תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות שיקומית חברתית, תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות קלינית ותואר שני בקרימינולוגיה עיונית. ישנה גם תכנית לתואר שלישי בקרימינולוגיה שאליה יכולים להמשיך בוגרי המסלולים המחקריים.


תנאי קבלה


המגמה מיועדת למספר מצומצם של מועמדים בעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד. מתקבלים בוגרי לימודי קרימינולוגיה שלהם ממוצע של לפחות 85, או בוגרי לימודי מדעי החברה ומדעי הטבע, בכפוף להשלמות מתאימות שמותאמות אישית לכל אחד מן המועמדים אותן יש לסיים בממוצע 82 ומעלה.


כמו כן, הם נדרשים להציג שתי המלצות מגורמים אקדמיים שמפרטים את ההתאמה למגמה וכן קורות חיים המפרטים על ניסיון מקצועי רלבנטי. ישנה עדיפות למועמדים עם רקע של הצטיינות אקדמית שמעוניינים להמשיך לדוקטורט. מועמדים שעומדים בתנאים אלה מוזמנים לראיון מקדים מול ועדת קבלה.

 


תעודה


לבוגרי התכנית ניתן תואר שני מוסמך בקרימינולוגיה MA על ידי אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור