תואר שני בקרימינולוגיה קלינית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בקרימינולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בקרימינולוגיה קלינית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות קרימינולוגיה קלינית MA באוניברסיטת בר אילן


כשקרימינולוגיה פוגשת פסיכולוגיה


פעמים רבות בעבודתם של מומחים בתחום הענישה והאכיפה נדרשים להתמודד עם מצבים נפשיים ופסיכולוגיים מורכבים. ענף הקרימינולוגיה הקלינית הוא אחד מהתחומים בתורת הקרימינולוגיה המתמקד בקשר שבין מערכת הענישה, תחום החוק והמשפט וענף בריאות הנפש. קרימינולוגים המומחים בשדה זה מבצעים הערכות ואבחונים לעבריינים ולקורבנות עבירה ולפיהם מתכננים את אופן ההתערבות המתאים. הם גם עוסקים בחקר עולם האכיפה כדי לייעל ולקדם אותו.


אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית לתואר שני בקרימינולוגיה קלינית, זוהי אחת המגמות בתואר השני בקרימינולוגיה בהן ניתן להתמחות, שמטרתה להקנות כלים למחקר ולעבודה בשדה שנוגעות לפן הפסיכולוגיה והטיפולי של הקרימינולוגיה. מסלול זה מוכר על ידי משרד הבריאות לצורך עיסוק כקרימינולוגים קליניים בישראל. הבוגרים יכולים להשתלב בשלל מסגרות טיפול עבור מבוגרים וצעירים, כגון מרכזים רפואיים, בתי סוהר, הוסטלים לנוער בסיכון ומוסדות שיקומיים למכורים ולנפגעי אלימות.


תכנית לימודים


הסטודנטים במגמה הקלינית חוקרים לעומק את הזיקה שבין תחום הקרימינולוגיה לאסכולות הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה. הם מתוודעים למגוון של גישות להערכה ואבחון של עבריינים וקורבנות ומכירים מצבים פסיכולוגיים והפרעות נפשיות שונות ואת דרכי הטיפול בהן. כמו כן, הם דנים לעומק בהיבט הפורנזי, המשפטי והמנהלי של הטיפול בעבריינים, על שיטות ענישה ואכיפה ועל דרכים לתכנון של טכניקות התערבות חדשות.


מתכונת הלימוד


זהו מסלול לתואר שני עם תזה (תכנית מחקרית) שנמשכת כשנתיים. הסטודנטים משתתפים בקורסים עיוניים, בסמינרים של המגמה ובפרקטיקום מעשי בשדה. התנסות זו מתקיימת במסגרות כגון מרפאות, מוסדות שיקומיים, בתי חולים ומערכות טיפול משלל סוגים. הסטודנטים גם נדרשים לבצע מחקר עצמאי במסגרת התזה שלהם.


נושאי הלימוד

 

 • היבטים בהערכת סיכון
 • פסיכופתולוגיה
 • סוגיות קליניות בעבריינות
 • הערכת אישיות
 • תרפיה קבוצתית
 • פסיכופתיה והפרעות אישיות
 • טיפול פסיכודינמי
 • מחקר איכותני בקרימינולוגיה
 • אלימות במשפחה
 • מאפיינים קליניים של התמכרות
 • פסיכותרפיה פורנזית    
 • תורת הבדיקה הקלינית והריאיון    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


במחלקה לקרימינולוגיה של אוניברסיטת בר אילן ברמת גן מוצעות כמה מגמות בהן תואר שני בקרימינולוגיה חברתית ושיקומית, תואר שני בקרימינולוגיה מחקרית ותואר שני בקרימינולוגיה עיונית (תכנית ללא תזה). כמו כן האוניברסיטה מפעילה תכניות מגוונות לתארים מתקדמים, כגון תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בכלכלה, תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בחינוך, תואר שני בסוציולוגיה ותואר שני בתקשורת.


תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל נדרשים להיות בוגרי לימודי קרימינולוגיה או מקצועות משיקים כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי חינוך, לימודי פסיכולוגיה או לימודי מדעי ההתנהגות, בממוצע של לפחות 85. כמו כן, עליהם להיות בעלי ניסיון מקצועי בתחום ולהציג המלצות מצד גורמים מקצועיים ומקומות עבודה. נדרשת גם הצגת המלצות מגורמים אקדמיים מתאימים ומעבר של ראיונות קבלה.


מי שאינם בוגרי לימודי קרימינולוגיה, או בוגרי לימודי קרימינולוגיה בתכניות דו חוגיות נדרשים ללימודי השלמה בהתאם לרקע האקדמי שלהם. את קורסי ההשלמה יש להשלים במהלך השנה הראשונה לתואר ולסיימם בממוצע 85 ומעלה.

 


תעודה


לבוגרי המגמה מוענק תואר שני MA בקרימינולוגיה קלינית מטעם אוניברסיטת בר אילן. התכנית מוכרת על ידי משרד הבריאות וכך הבוגרים יכולים להשתייך לאיגוד המקצועי של הקרימינולוגים הקליניים בישראל ולהתחיל לטפל.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור