רוצה פרטים על תואר שני בריאות הנפש?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בבריאות נפש קהילתית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בריאות הנפש? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בבריאות הנפש MA


מנפש אל נפש


שירותי בריאות הנפש בארץ עברו לאחרונה רפורמה משמעותית, כאשר האחריות על טיפולים עברה מידי המדינה אל קופות החולים. רפורמה זו התהוותה כחלק מהשאיפה להגדיל את הזמינות לטיפול נפשי ולצמצם את הסטיגמה שקיימת כלפי עולם בריאות הנפש.


במבט נרחב יותר על תחום בריאות הנפש, אפשר לראות כיצד חלים שינויים בשיטות הטיפול וההתערבות במטרה לייעל את המענה למתמודדים עם מצוקות נפשיות ממגוון אוכלוסיות, שכבות גיל ורקעים סוציו אקונומיים. יחד עם קידום המדיניות והחקיקה בתחום, גם המחקר אודות בריאות הנפש לא שוקט על שמריו, כאשר החוקרים פועלים לפענח את מנגנון הפעולה של הפרעות שונות ולמצוא דרכים להקלה על חיי המתמודדים.


מי שפועלים בזירת הטיפול והתרפיה ומעוניינים לקבל כלים פרקטיים ומחקריים בתחום הבריאות הרווחה הנפשית יכולים ללמוד בתכניות לתואר שני בבריאות הנפש. מסלולים אלה מקנים ידע הן בתחום הטיפולי והן בקביעת מדיניות והנהגת שינויים בתחום מבחינה מקצועית וחברתית. המסלול לתואר השני יכול לפתוח עבור בוגריו דלת להשתלבות במסגרות טיפול כגון מרכזי שיקום, הוסטלים, פנימיות ומסגרות נוספות.

 


למי מיועדים הלימודים


תכנית התואר השני מתאימה מטפלים מנוסים בתחומים כגון פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, פיזיותרפיה, רפואה והפרעות בתקשורת, שברצונם להרחיב את סל הכלים שברשותם לסיוע לאנשים עם הפרעות נפשיות. הוא יכול להתאים גם לאנשי חינוך שמעוניינים לרכוש כלים להתמודדות עם ילדים ונוער עם קשיים נפשיים.


חשוב לציין כי התואר אינו טיפולי ואינו מקנה הסמכה לטיפול מטעם משרד הבריאות, אלא הוא מיועד למטפלים מנוסים שמעוניינים להרחיב את הכשרתם. לאחר השלמת התואר, ניתן ללמוד בקורסים ובהכשרות מקצועיות טיפוליות נוספות, אם מעוניינים בכך, כגון קורס CBT, קורס טיפול זוגי, קורס טיפול בהפרעות אכילה, קורס טיפול בנפגעי תקיפה מינית ומסלולים נוספים.


תכנית הלימודים


התכנית מעניקה כלים וידע לגבי התערבות ושיקום במצבים מגוונים, כגון דיכאון, חרדה, מוגבלויות התפתחויות ומצבי טראומה. הם בוחנים סוגיות חברתיות ותרבותיות שנוגעות למתמודדים נפשיים ומקבלים כלים לפיתוח גישה ביקורתית שנוגדת סטיגמות ומצבי חוסר שוויון. כך הם רוכשים מיומנויות לתכנון של מדיניות בתחום קידום הבריאות הנפשית ולפיתוח של יוזמות להעצמת אוכלוסיות שמתמודדות עם פגיעה נפשית ולשילובן בחברה. כמו כן, הם מפתחים כלים מחקריים לניהול של מחקרים אמפיריים בענף.


מתכונת הלימוד


היקפן של התכניות לתואר שני הוא הדרך כלל כשנתיים, הסטודנטים יכולים ללמוד במסלול עיוני ללא תזה או בתכנית מחקרית בה כותבים עבודת תזה. שיעורים בדרך כלל מרוכזים ביום שבועי אחד, כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים.


התכניות משלבות בין שיעורים תיאורטיים לבין סדנאות, מפגשים והרצאות אורח עם מומחים ומטפלים. כמו כן, התכנית כוללת הכשרה מעשית בבריאות הנפש. הכשרה זו מתקיימת במסגרות שיקום שונות, וכוללת הדרכה של קבוצות מתמודדים או מתמודדים יחידים לאורך תהליך משותף.

 


נושאי הלימוד

 

 • שיטות התערבות וראיון
 • טראומה וקהילה
 • סטיגמות בבריאות הנפש
 • שיקום פסיכיאטרי
 • מיומנויות תקשורת ובניית קשר
 • בריאות הנפש ומגדר
 • קידום בריאות נפשית
 • מוגבלות שכלית והפרעות נפשיות
 • גוף, רגשות ומחשבות    
 • הפרעות על הספקטרום האוטיסטי    
 • ועוד


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית זו, על המועמדים להיות בוגרי לימודים בתחום טיפולי בממוצע ציונים גבוה, לרוב מעל 80. בין התחומים נכללים לימודי פסיכולוגיה, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי הפרעות בתקשורת, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סיעוד ולימודי פיזיותרפיה. בדרך כלל יש להציג קורות חיים ומכתבי המלצה אקדמיים ומקצועיים. נדרש גם מבחן מיון בשפה האנגלית.

 


תעודה


תואר שני MA בבריאות נפש קהילתית ניתן לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך התכנית מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת חיפה: באוניברסיטת חיפה מתקיימת תכנית לתואר שני בבריאות נפש קהילתית, אשר שמה לה למטרה לקדם רווחה נפשית למגוון אוכלוסיות ולהתמודד עם תופעות סטיגמה והדרה חברתית. ניתן ללמוד בתכנית התמחות מדיניות בבריאות הציבורית, שבאה לספק מענה למעבר תחום בריאות הנפש לאחריות קופות החולים והיא עוסקת בסוגיות ניהול ומנהל של שירותי בריאות הנפש. באוניברסיטת חיפה אפשר ללמוד במסלולים נוספים לתואר מוסמך, כגון תואר שני בבריאות הציבור, תואר שני בגרונטולוגיה, תואר שני בהתפתחות הילד ותואר שני בריפוי בעיסוק.

 

אתם בוודאי רוצים לדעת היכן עוד ניתן ללמוד תכנית זו, מהו שכר הלימוד והאם מתקיימים בקרוב ימים פתוחים. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובה לכל שאלה, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות שלנו חינם וכך לחסוך כסף וזמן יקר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בריאות הנפש?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בריאות הנפש?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני בריאות הנפש
Whatsapp Whatsapp