רוצה פרטים על תואר שני קרימינולוגיה קלינית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות קלינית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני קרימינולוגיה קלינית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקרימינולוגיה במגמת התמחות קלינית


הצד המדעי של אכיפת החוק


קרימינולוגיה קלינית היא ענף שחוקר את השפעתם של גורמים פסיכולוגיים, ביולוגיים, חברתיים ופורנזיים על ההתנהגות האנושית ומתמקד בקשר שבין העולם הנפשי לתחום הפורנזי, או המשפטי. קרימינולוגים אלה עוסקים ברצף שבין התנהגות נורמטיבית לבין עבריינות וסטייה ובמחקרם הם מתבססים על כמה תחומי דעת כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, פסיכיאטריה ופסיכופתולוגיה.


גישה רב תחומית זו בתורת הפשיעה משמשת בעבודה בשטח עם אוכלוסיות קצה שונות. במסגרת תפקידם, קרימינולוגים קליניים מאבחנים ומטפלים באנשים עם הפרעות בתחום בריאות הנפש, בעברייני מין ובנפגעי תקיפה מינית, בבני נוער בסיכון ובעבריינים משוחררים. כמו כן, הם מעניקים שירותי הערכת סיכון וכתיבה של חוות דעת קרימינולוגית עבור המערכת המשפטית, מערכות ענישה ומסגרות שיקום. הם גם מעריכים את היעילות של גישות שיקום וענישה קיימות ומציעים חלופות.


כדי לשמש קרימינולוגים קליניים בישראל היום, יש צורך בתואר שני מתאים ממוסד אקדמי מוכר. תואר שני בקרימינולוגיה קלינית נלמד כהתמחות במסגרת תואר שני בקרימינולוגיה והוא מעניק כלים טיפוליים ואבחוניים רבים ומגוונים להשתלבות במקצוע. בשנים האחרונות חלו תמורות רבות בענף זה וכך הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים מגוונים במוסדות ענישה ובבתי סוהר אך גם במסגרות טיפול בפגועי נפש ובמכורים, בשירותי מבחן, במרפאות בעמותות ובמועצות מקומיות.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת למי שמעוניינים להשתלב כקרימינולוגים קליניים במסגרות שיקום, אשפוז או ענישה. הוא מתאים לבעלי ניסיון ורקע קודם בענפי הרווחה, האכיפה, החוק ובריאות הנפש, שברצונם לשדרג את תפקידם ולהרחיב את הסמכויות המקצועיות שלהם. מאחר ומדובר במסלול עם כתיבת תזה, הוא מתאים גם למעוניינים להמשיך לתואר שלישי בתחום ולפנות לקריירה מחקרית בקרימינולוגיה.


תכנית לימודים


הסטודנטים במסלול זה לתואר השני מתמקדים בכמה דיסציפלינות בהן קרימינולוגיה, פסיכולוגיה ופסיכיאטריה. הם מקבלים הכשרה בבדיקה ובאבחון של עבריינים ומתמודדים עם הפרעות נפשיות שהגיעו למצבי פשיעה, וכן של קורבנות ונפגעים של התנהגות עבריינית. כמו כן, הם בוחנים תיאוריות בטיפול ובפסיכותרפיה וסוקרים מאפיינים התפתחותיים שיכולים להביא לתופעות פשיעה ועבריינות. כמו כן, הם לומדים בהרחבה על גישות התערבות שונות וזרמים בטיפול, כגון טיפול פסיכודינמי, טיפול קבוצתי, CBT וטיפול מיני במסגרות שונות.

 


מתכונת הלימוד


התואר השני בתחום זה מתקיים במסלול עם תזה (מחקרי) שאורכו כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וכן בהתנסות מעשית במסגרות טיפוליות ושיקומיות כגון בתי חולים ומרפאות. כמו כן, עליהם להשלים פרקטיקום קליני בשדה באורך של כשנתיים.


נושאי הלימוד

 

 • משפט ובריאות הנפש
 • טיפול קבוצתי
 • היבטים בהערכת סיכון
 • הפרעות אישיות
 • סטיות ועבריינות מינית
 • נוירו קרימינולוגיה
 • ניצול ואלימות במשפחה
 • פסיכותרפיה פסיכודינמית
 • בדיקה קלינית וראיון
 • היבטים בעבריינות ואלימות
 • פסיכותרפיה פורנזית    
 • גורמים התפתחותיים להפרעות נפשיות    
 • ועוד


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר השני בקרימינולוגיה בתכנית זו, על המועמדים להיות בוגרי לימודי קרימינולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית או לימודי חינוך מיוחד בממוצע ציונים של לפחות 85. כמו כן, הם צריכים לעבור כמה ראיונות קבלה, במסגרתם הם נדרשים להציג המלצות מגורמים מקצועיים מתאימים, המלצות אקדמיות וקורות חיים.
מי שאינם בוגרי לימודי קרימינולוגיה נדרשים בדרך כלל לקורסי השלמה. קורסים אלה ניתנים להשלמה במהלך השנה הראשונה בתואר השני ויש לסיים אותם בציון גבוה.

 


תעודה


המסיימים את התכנית בהצלחה והעומדים בכל דרישות הלימוד, הפרקטיקום והגשת התזה זכאים לקבל תואר שני MA בקרימינולוגיה קלינית מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: באוניברסיטה מתקיימת תכנית עם תזה שאורכה שנתיים. הסטודנטים שמים דגש על תחומים כגון עבריינות מין והתמכרויות. בתכנית נכללת התנסות מעשית הנערכת במערכת בריאות הנפש ובמוסדות נוספים.

 

 • המכללה האקדמית אשקלון: במכללה האקדמית אשקלון מתקיימת תכנית תואר שני בקרימינולוגיה קלינית עם תזה MA. מסלול זה לתואר שני מחקרי מאפשר לבוגרי לימודי קרימינולוגיה, פסיכולוגיה ומקצועות משיקים נוספים להעמיק במחקר עולם הפשיעה. התכנית שמה דגש משמעותי על תחום הויקטימולוגיה ומחקרו.

 


אתם בטח תוהים היכן ישנם עוד מוסדות לימוד, מה העלויות, מה תנאי הקבלה ומתי נערך יום פתוח בזמן הקרוב. נציגי השירות האישי שלנו כאן כדי לענות על כל השאלות שלכם. אנו ממליצים לכם להתנסות בשירות האישי שלנו וכך לחסוך זמן וכסף.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני קרימינולוגיה קלינית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני קרימינולוגיה קלינית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני קרימינולוגיה קלינית