לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - הנדסת חשמל ותקשורת.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל עם התמחות בתקשורת באוניברסיטת בר אילן


לקבוע כיצד תיראה התקשורת בעתיד

 

הטכנולוגיות המתפתחות של העשורים האחרונים משפיעות באופן ישיר על אמצעי התקשורת. משכך, תחום התקשורת עבר תהפוכות וכיום אמצעי התקשורת נסמכים בעיקר על טכנולוגיות ממוחשבות מתקדמות. התעשייה פועלת ללא הרף לשפר ולשכלל את דרכי התקשורת החל מרשת האינטרנט, היישומונים שבטלפונים החכמים ועד מערכות מידע עסקיות המשמשות ארגונים גדולים וצרכנים פרטיים.

 

האחראים על פיתוח המערכות הללו הם מהנדסים מכל תחומי הדיסציפלינה, לרבות מהנדסי החשמל. מהנדסי חשמל הבוחרים להתמחות בתקשורת חוקרים לעומק את התהליכים המתרחשים במערכות התקשורת השונות הקיימות בתעשייה וכך הם יכולים להסיק מסקנות ולתרום לפיתוחים של מערכות חדשות.

 

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסת חשמל בהתמחות בתקשורת באוניברסיטת בר אילן מעניקים לסטודנטים את הידע הנצרך לעבודה מעשית בשטח בתעשיות השונות. הסטודנטים לומדים ידע תיאורטי במקצועות היסוד, כמו במתמטיקה, בפיזיקה ובאלקטרוניקה, וכן הם לומדים כיצד ליישם את הידע התיאורטי שרכשו.

 

הסטודנטים לומדים לאפיין, לתכנן ולפתח מוצרים שונים בעולם התקשורת המבוססים על תקשורת קווית, אלחוטית וממוחשבת. תכנית הלימוד מכשירה אותם לשלב מרכיבי חומרה ותוכנה במערכות התקשורת והאלקטרוניקה. נוסף על כך, הסטודנטים מתעמקים בהיבטים שונים של קידוד, תכנות, ושיטות של אבטחת מידע המותאמות לטכנולוגיות שונות כמו גלי רדיו ומכ"ם.

 

מתכונת הלימוד

 

משך לימודי הנדסת חשמל הוא ארבע שנים. הם כוללים לימודים עיוניים, מעבדות יישומיות ופרויקט גמר אשר נבנה לאורך השנה האחרונה ללימודים בליווי מנחה מצוות המרצים של החוג.

 

נושאי הלימוד

 

 • פונקציות מורכבות
 • טכניקות קליטה ושידור
 • אנליזה נומרית
 • עיבוד אותות סטטיסטי
 • אותות ומערכות
 • קידוד תקשורת ספרתית
 • תקשורת אופטית
 • מערכות לוגיות ספרתיות
 • תקשורת אנלוגית    
 • רשתות מחשבים ואינטרנט    
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

מחלקת ההנדסה של אוניברסיטת בר אילן מכשירה את הסטודנטים להיות מהנדסים עם ידע נרחב ועדכני במגוון תחומי הנדסה שונים. הסטודנטים אשר לומדים הנדסת חשמל מקבלים את ההכשרה הנדרשת כדי להשתלב בתעשיית ההנדסה על סוגיה וביכולתם להעשיר את התעשייה ולפתח אותה. בין מסלולי ההתמחות בחוג להנדסת חשמל אפשר ללמוד עיבוד אותות, אלקטרו-אופטיקה, ננו-אלקטרוניקה וביו-הנדסה.


תנאי קבלה

 

המעוניינים ללמוד הנדסת חשמל במסלול תקשורת צריכים לקבל ציון גבוה בחלק הכמותי של מבחן הפסיכומטרי ועליהם להיות בעלי תעודת בגרות בממוצע ציונים של 80 לפחות בחמש יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה, או ממוצע של 90 בארבע יחידות לימוד במתמטיקה. נוסף על כך, המועמדים נדרשים לציון מינימאלי של 80 בבגרות בפיזיקה בהיקף של חמש יחידות לימוד. תלמידים ללא רקע בפיזיקה מתקבלים על בסיס ממוצע תעודת הבגרות, ציון הפסיכומטרי וציון במתמטיקה והם נדרשים ללמוד במכינה לפיזיקה לפני תחילת הלימודים.

 

תעודה


הסטודנטים שמסיימים את כל מטלות התואר ומגישים את פרויקט הסיום מקבלים תואר ראשוןB.Sc. בהנדסת חשמל בהתמחות בתקשורת מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר בהנדסת חשמל בהתמחות בתקשורת ממשיכים ללימודים מתקדמים ובמחקר באוניברסיטאות בארץ ובעולם. כמו כן, הם משתלבים בתעשייה עתירת הידע ובענפי התקשורת התעשייתית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור