לימודי עבודה סוציאלית עם התמחות קהילה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי עבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - עבודה סוציאלית בהתמחות קהילה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות קהילה באוניברסיטת בר אילן

 

חיי קהילה

 

קהילה היא ציבור אנשים שחי במקום מסוים, אבל היא מכילה יותר מסך האנשים הנמצאים בה. הקהילה יכולה להיות גורם משפיע ומעצב אשר תורם לאופן שבו האנשים מתייחסים לסביבה ולחברה שאליה הם משתייכים. ישנם מוסדות ציבוריים שתפקידם לשמור על רווחת הקהילה והם מטפלים בסוגיות שונות, כמו עוני, פשע ואלימות. גופים אלה מקדמים את הקבוצות החברתיות הנמצאות בשוליים ומפתחים את הקשרים בין הפרטים בקהילה כדי שיקדמו אחד את השני ויפחיתו את מצבי המצוקה שבהם הם נמצאים. על תפקיד זה ממונים העובדים הסוציאליים הקהילתיים.

 

העובדים הסוציאליים הם חלק אינטגראלי מהקהילה, הם מעורבים בתהליכים שחלים בה והם מעודדים התערבות קולקטיבית ומתווכים בין הפרטים לבין החברה שבה הם נמצאים. אנשים הבוחרים ללמוד ולעסוק בתחום זה צריכים להיות בעלי תקשורת בין אישית ברמה גבוהה שניחנו בכישורי יזמות ויצירתיות ושהרצון לעזור לזולת בוער בעצמותיהם.

 

תכנית לימודים

 

לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות קהילה באוניברסיטת בר אילן מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי ומחקרי ההכרחי לעבודה היישומית והטיפולית של העובד הסוציאלי. הסטודנטים מקבלים את הכלים לעבוד עם כל שכבות האוכלוסייה, עם פרטים ועם משפחות ועם ילדים ומבוגרים. תכנית הלימודים מתמקדת בפיתוח הזהות המקצועית בדגש על אתיקה מקצועית, על חשיבה ביקורתית ועל הקניית מיומנות טיפולית ברמת הפרט, החברה והמדינה.

 

הסטודנטים לומדים לעבוד עם קבוצות ועם קהילות, הם לומדים לטפח ולעודד מנהיגות והעצמת הפרט והם מקבלים את הכלים לנהל מיזמים חברתיים. כמו כן, הם לומדים לתכנן פעילויות למעורבות קהילתית וחברתית ולהשפיע על הגורמים אשר קובעים את התהליכים ואת המדיניות המשפיעים על הווי הקהילה ועל התנהלותה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי עבודה סוציאלית נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות קהילה, קורסי בחירה, קורסי סמינר והכשרה מעשית. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בקורסים כלליים, בלימודי יסוד ביהדות, בקורס אנגלית כשפרה זרה ובקורס הבעה עברית.

 

 

נושאי לימוד

 

 • תיאוריות התפתחותיות
 • שינוי מדיניות
 • עבודה סוציאלית ומשפט
 • סוגיות בזקנה
 • שיטות התערבות בקבוצה
 • עבודה קהילתית
 • עבודה עם ילדים ובני נוער
 • חשיבה פסיכודינמית
 • טיפול פרטני בקהילה    
 • התמודדות עם טראומה ומצבי משבר    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת ברן אילן היא מוסד אקדמי המשלב את טיפוח הזהות היהודית עם רמה אקדמית גבוהה ומעודדת מחקר. בית הספר לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה מכשיר את הסטודנטים על כל השיטות של ההתערבות במקצועית, לעבודה עם אנשים פרטיים, עם משפחות, עם קבוצות וארגונים ועם שכונות וקהילות. סגל המרצים של בית הספר מורכב מחוקרים ומאנשי מקצוע אשר משלבים בין ידע עיוני לבין ידע מעשי. בין מסלולי הלימוד של בית הספר אפשר ללמוד לימודי עבודה סוציאלית בהתמחות פרטנית, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טיפולית ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות פיתוח קהילתי וארגוני.

 

 

תנאי קבלה

 

ללימודי עבודה סוציאלית מתקבלים מועמדים שגילם 19 ומעלה ושממוצע ציוני הבגרות שלהם הוא 9.7 לפחות וציון 660 ומעלה בפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות התואר מקבלים תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים הן בעבודה סוציאלית והן בתחום הניהול והקהילה וייעוץ ארגוני. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה בתפקידים רבים, כעובדים סוציאליים קהילתיים ברשויות המקומיות, בעמותות ובמתנ"סים והם עוסקים במיזמי תכנון, ניהול ומעורבות קהילתית ברמה מקומית, חברתית ומדינית.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור