תואר ראשון בתקשורת ומינהל מערכות חינוך באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר בתקשורת וניהול מערכות חינוך.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת דו חוגי עם מנהיגות וניהול מערכות חינוך באוניברסיטת בר אילן

 

קשר חינוכי

 

תקשורת, בהגדרתה, היא פעולה או תהליך של יצירת קשר או של העברת מסרים בין בני אדם. המושג 'תקשורת' כדיסציפלינה מתייחס לכלים השונים אשר משדרים מידע, כמו עיתונות, רדיו, טלוויזיה ואינטרנט, על דרכי ההתפתחות שלהם, על הכוח שיש בידם ועל ההשפעה שלהם על הציבור הרחב ככלי פוליטי, פדגוגי ודמגוגי.

 

ההגדרה של חינוך, לעומת זאת, הוא הקנייה של ידע, של ערכים ושל כללי התנהגות למטרת עיצוב האופי של האדם. החינוך כתחום מחקר בכלל וניהול מערכת החינוך בפרט עוסקים בתפקיד של מערכת החינוך ביישום דרכי למידה, בראייה ביקורתית על המתנהל בה ושינוי הדפוסים שלה כדי לשפר על מצבם של התלמידים, אם מבחינת ציונים והישגים ואם מבחינת ערכים, דרך ארץ ויחסי אדם לחברו.

 

גם אם למראית עין נראה כי אין הרבה מן המשותף בין שני התחומים, למעשה להתפתחות של עולם התקשורת ישנה השפעה ישירה על עולם החינוך מהיבטים שונים – טכנולוגיות הוראה, נושאי הוראה, שימוש בערוצי התקשורת לצורכי למידה והעיסוק המתמיד של התלמידים בטלפונים, באינטרנט וברשתות החברתיות. על כן, בתקופה זו, של שינוי ושל התחדשות אי אפשר להתעלם מכל אלה ולהשאיר את אופן הלימוד כמו שהיה עד כה, יש צורך בהבנה של השינויים המתרחשים ובאימוץ שלהם לצורכי למידה ולנצלם למטרות של חשיבה יצירתית, חשיבה ביקורתית ולמידה אינטגרטיבית. הבנה של עולם התקשורת החדש, על כל רבדיו והשפעותיו, ובנייה של דרכי פעולה מתוך הבנה זו חיונית להצלחה של בתי הספר בחינוך ובלימוד תלמידים בשכבות הגיל השונות.

 

תכנית הלימודים

 

תואר ראשון דוח חוגי בתקשורת ומנהיגות וניהול מערכות מידע באוניברסיטת בר אילן מקנה לסטודנטים ידע נרחב על שני התחומים ואת הכלים לחקור אותם ולעשות את ההקשרים הנחוצים בין השניים.

 

במסגרת התואר הראשון בתקשורת הסטודנטים לומדים על ההיסטוריה של התקשורת, על הענפים המרכיבים את המדיה, על ההתפתחות שלהם ועל ההשפעות שלהם על החברה. כמו כן, הסטודנטים לומדים על בניית תוכן סיפורי למען העברת מסרים ועל התנהגות צרכנים.

 

בלימודי מנהיגות וניהול מערכות חינוך הסטודנטים לומדים על הזוויות השונות שיש להביא בחשבון בעשייה חינוכית בישראל, כמו חברה, פוליטיקה ומוסר. הסטודנטים לומדים על מערכת החינוך, על הגישות הקיימות בה ועל האחריות של בעלי התפקידים שבה לא רק כלפי התלמידים אלא גם כלפי הורי התלמידים וכלפי הקהילה בכללותה.

 

השילוב של שני התחומים מאפשר לתלמידים לחקור את היחסים בין השניים, לאתר נקודות תורפה ולהציע דרכים לשינוי ולשיפור המצב הקיים.

 

מתכונת הלימוד

 

משך לימודי התואר הוא שלוש שנים, אשר היקף כל אחד מהמסלולים הוא 25 שעות לימוד שנתיות. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה בתקשורת, קורסי חובה במנהיגות וניהול מערכות חינוך, קורסי בחירה, קורסי סמינר וקורסים ביהדות.

 

נושאי לימוד

 

 • מבוא לתקשורת המונים
 • מערכת החינוך בישראל
 • אתיקה עיתונאית
 • זרמים בחברה הישראלית
 • תקשורת מילולית
 • יסודות בפסיכולוגיה חינוכית
 • תקשורת בישראל
 • מעמד הילד במוסדות החינוך
 • מנהל ועיצוב מדיניות   
 • תקשורת ופסיכולוגיה חברתית   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

היחידה לעיתונות ותקשורת של אוניברסיטת בר אילן הוקמה בשנת 1982 ומאז ועד היום העמידה מאות בוגרים אשר ממלאים תפקידים משמעותיים בכל ענפי התקשורת וכן חוקרים ומרצים באקדמיה. בין חברי הסגל של היחידה ישנם מדענים בעלי שם ומרצים שלהם ניסיון מעשי רב בתחום התקשורת, לרבות תקשורת כתובה, תקשורת משודרת ותקשורת חדשה. היחידה, כחלק מהמערך האוניברסיטאי, דוגלת בערכי יהדות וציונות ומלמדת ברוחם. היחידה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ובהם תואר בתקשורת ומדעי המדינה, תואר בתקשורת וחינוך מיוחד, תואר בתקשורת וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותואר בתקשורת ומזרח תיכון.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר דו חוגי בתקשורת ובמנהיגות וניהול מערכות חינוך נדרשים לתעודת בגרות מלאה ולציון בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול שני הציונים.


תעודה

 

סטודנטים שמסיימים את כל מטלות הלימודים מקבלים תואר ראשון B.A בתקשורת ובמנהיגות וניהול מערכות חינוך מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר הדו חוגי בתקשורת ובמנהיגות וניהול מערכות בריאות משתלבים בתפקידי ניהול במערכת החינוך, בחינוך הבלתי פורמלי ובבתי ספר פרטיים. כמו כן, הם משתלבים במגזר הפרטי בחברות שמפתחות תכני לימוד באמצעות תקשורת חדשה ובתפקידים שונים בתחום התקשורת והעיתונות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

חוות דעת של סטודנטים על בר אילן - תואר בתקשורת וניהול מערכות חינוך

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

אוניברסיטת בר אילן
26/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המרצים ברמה גבוהה , זה נותן לי הרבה כלים בעבודתי כמורה , אני יוצאת משיעורי המרצים עם תובנות רבות מ קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס חרדי הגעתי אליו דרך חוי ארנפלד אני מרוצה מאד ב"ה נוח המרצים מעולים מרתקים ואכפתיים אני חוזר קרא עוד...

טיפים

תילמדו זה חשוב תשקיעו ואי"ה תגיעו רחוק, לכו על הכי טוב בבר אילו יש רמה אקדמאית מצויינת עם שעיפה למצ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,224 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
ד"ר תמי אמיר
תחום הנלמד לעיתים באופן תאורטי ולעיתים באופן מעשי, תחום המשיק לערוצי התקשורת הדיגיטלית והפרסום לצד עיתונאות, רדיו, טלוויזיה ועד שיווק.
מהעוסקים בתחום התקשורת נדרשת יכולת אנליטית לוגית, יכולת מילולית (בכתב ובע"פ) ברמה גבוהה. ידיעת שפה זרה אחת או יותר ברמה טובה מהווה יתרון.
תחומי העניין של העוסקים בתקשורת הינם רבים ומגוונים אך כוללים בעיקר עניין בתחומי חברה, תרבות ואומנות, לעיתים מופיע גם התחום העסקי בפרופיל המתעניינים בתקשורת.
תכונות האישיות – פתיחות בין אישית ויכולת יצירת קשר בקלות, רגישות, יצירתיות, עצמאות. תכונות כמו בטחון עצמי, יכולת עמידה מול קהל, כריזמה, אחריות וגמישות מחשבתית מהווה יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp