רוצה פרטים על תואר בתקשורת ומזרחנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מזרחנות ותקשורת לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בתקשורת ומזרחנות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי המזרח התיכון ותואר ראשון בתקשורת - דו חוגי


מ"לייק" - להחלטה מדינית


המדיה מעורבת כל כך בחיי היום יום שלנו, שאך טבעי שתהיה לה השפעה על תהליכים חברתיים, כלכליים ואפילו פוליטיים. כשמביטים על הזירה הרוחשת של המזרח התיכון, אפשר לראות את התרומה של כלי התקשורת, ובעיקר של המדיה החדשה והרשתות החברתיות, לתהליכים ששינו את סדר היום המדיני, הבולט שבהם הוא אולי מהפכות האביב הערבי. לציוץ מסוריה או פוסט פייסבוק ממצריים יש חלק בבחירות שמתקבלות בישראל ובגורמים בין לאומיים כמו האו"ם. גם למדיה הישראלית יש תפקיד חשוב באופן בו המדינות הסובבות אותנו תופשות את המדינה ואת השקפותיה.


לצד כל אלה, היבטים כמו תעמולה ומידע מודיעיני עוברים אף הם בעלי התקשורת ונותנים את אותותיהם ב"שדה הקרב" הדיגיטלי והמוחשי. היום רבים מבינים את כוחה של התקשורת ואת העובדה שהיא לא רק אמצעי בידור אלא כלי מדיני וביטחוני לכל דבר ועניין.


מי שרוצים להצטרף למהפכה ולתרום לתהליכים אקטואליים חשובים במדיה יכולים לקבל כלים לכך בלימודי מזרח תיכון ותקשורת. מדובר בתכנית לימודים דו חוגית שבה משלבים בין תואר ראשון בתקשורת לבין לימודי מזרח תיכון (שמכונים גם לימודי היסטוריה של המזרח התיכון במוסדות מסוימים). דרך הידע והכלים שנלמדים ניתן להביט בעיניים מיומנות יותר על השינויים הפוליטיים שסביבנו, וגם לקחת בהן חלק פעיל.


למי מיועדים הלימודים


הלימודים מתאימים לאנשים יצירתיים, שמגלים עניין במתרחש בזירה החברתית והפוליטית באזור ומעוניינים לרכוש ידע משולב משני ענפי ידע - תקשורת ומזרחנות. התכנית הדו חוגית מקנה מתאימה למי שמכוונים לקריירות במדיה, בתחומי מדיניות החוץ ודיפלומטיה, בתפקידי מחקר בתעשיית הביטחון ובתחום האקדמי.


תכנית הלימודים


הסטודנטים משלבים בין היכרות עם היבטים מגוונים במדיה לבין סקירה של מגמות עכשוויות שמתחוללות בארצות המזרח התיכון. בתחום התקשורת, הם לומדים על קהלי יעד, על גישות להשפעה על דעת קהל ועל מאפיינים משפטיים של כלי התקשורת. במסגרת לימודי המזרחנות, הם דנים בתולדות האסלאם ודתות האזור ובתמורות ביטחוניות ותרבותיות שהתרחשו בו לאורך השנים.


דרך שילוב בין שני ענפים אלה, הם יכולים לדון בסוגיות תרבותיות אקטואליות שונות ולבחון נושאים כגון רטוריקה והעברה של מסרים, על תקשורת פוליטית וסיקור של אירועים ודילמות אתיות בהן נתקלים אנשי התקשורת בעבודתם.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כשלוש שנים, הם מתקיימים במסלול דו חוגי. הסטודנטים משתתפים בשיעורים עיוניים של שני התחומים וכן לוקחים חלק בסמינרים שונים. נוסף על כך, במסגרת התואר בתקשורת הם מתנסים בסדנאות מדיה שונות, בתחומים כגון כתיבה עיתונאית, יחסי ציבור, שדרנות רדיו ועריכת ווידאו. בחלק מן המוסדות, יש צורך גם לקחת חלק בלימוד של השפה הערבית ולהגיע לרמת פטור.

 

קיימות תכניות המתקיימות בשעות היום וכן מסלולי לימודי ערב במזרחנות. לימודי הערב מתאימים במיוחד לאנשים עובדים ולרוב מתכונת הלימוד בהם גמישה יותר מאשר במסלולי היום.


נושאי הלימוד

 

 • מיתוג מדינות ואזורים
 • ניהול משברים
 • הומור פוליטי וסאטירה
 • קולנוע פלסטיני
 • כלי התקשורת בישראל
 • אתיקה עיתונאית
 • כתיבה עיתונאית ועריכה
 • תולדות האסלאם
 • היסטוריה של המזרח התיכון
 • יהדות צפון אפריקה    
 • נוער, פוליטיקה וחינוך במזרח התיכון    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד, אך ברובם יש צורך בתעודת בגרות מלאה ובציון בפסיכומטרי כדי להתקבל. לעיתים מועמדים שיש ברשותם ממוצע בגרות גבוה במיוחד יכולים להתקבל גם ללא הפסיכומטרי. במקרים רבים מוצעות מכינות קדם אקדמיות למועמדים שלא עומדים ברף הנדרש.

 


תעודה


הסטודנטים שעומדים בכל החובות במהלך הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון BA בתקשורת ומזרח תיכון מטעם מוסד הלימוד.


מוסדות

 

 

 • האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): בין מסלולי הלימוד שניתן לבחור בהם באוניברסיטה הפתוחה אפשר למנות את השילוב תקשורת והיסטוריה של המזרח התיכון. מוסד זה מציע מגוון רחב של שילובים דו חוגיים והחוגים שפועלים בו כוללים בין היתר לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי מדיניות ציבורית, לימודי מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים ולימודי שלטון מקומי. ייחודו של מוסד זה הוא בתכניות הלימוד הגמישות שמאפשרות שילוב של לימודים ועבודה ופרישה של התואר לפי הצורכים האישיים. הלימוד משלב מפגשים להנחיה בכיתה עם לימוד מקוון מהבית.

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): האוניברסיטה מפעילה תכנית דו ראשית מובנית ללימודי מזרח תיכון ותקשורת. כמו כן, אפשר ללמוד תקשורת בשילובים נוספים ללימודי דו ראשיים מובנים, כגון לימודי מדעי המדינה ותקשורת, לימודי תקשורת וניהול מערכות חינוך, לימודי תקשורת וחינוך מיוחד, לימודי תקשורת וסוציולוגיה ולימודי תקשורת וייעוץ חינוכי. פועלת גם תכנית בה מקבלים תעודת הוראת תקשורת.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בתקשורת ומזרחנות?

רוצה לדעת יותר על תואר בתקשורת ומזרחנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר בתקשורת ומזרחנות
Whatsapp Whatsapp