רוצה פרטים על לימודי ערב במזרחנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי ערב - מזרח תיכון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי ערב במזרחנות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי ערב במזרח תיכון לתואר ראשון

 

לימודי המזרח התיכון, הידועים גם בשם לימודי מזרחנות, מתקיימים במרבית המקרים במסלולים ללימודי בוקר. בתכניות אלה הסטודנטים לומדים בארבעה או חמישה ימים מלאים במהלך השבוע. לצד המסלולים הללו, מציעים בחלק מן המוסדות תכניות ייעודיות לאנשים עובדים, כדי לאפשר להם להתאים את הלמידה ללוח הזמנים האישי והמקצועי.


לימודי ערב יכולים להתאים לציבור האנשים העובדים, המעוניינים בתכנית גמישה שבה ניתן ללמוד במספר מצומצם יותר של ימים לאורך השבוע ובשעות אחר הצהריים. במוסדות כיום גוברת ההבנה לצורך בתכניות לימודים דינמיות המותאמות לאורח החיים של הסטודנטים, וכך מאפשרים לסטודנטים הלומדים במוסדות אלה לבנות את מערכת השעות באופן שמותאם לצורכיהם ולשילוב עם הקריירה. כך לעיתים מתאפשרת גם למידה מקוונת של חלק מהקורסים, אותה ניתן לבצע מהבית או מכל מקום.


לימודי מזרח תיכון יכולים לסייע לפתוח דלת למסלולי קריירה שונים, בוגרי התכנית יכולים להשתלב במגוון ענפי עשייה במגזר הציבורי והפרטי כגון בתחומי הביטחון, בתקשורת ועוד. מסלולים אלה יכולים להתאים גם למי שכבר עובדים באותם ענפים ומעוניינים במסלול נוח לשילוב עם קריירה, לצורך קידום הידע המקצועי והרחבתו. התמורות במזרח התיכון מתחוללות בקצב מהיר, ובתואר ניתן להכיר תהליכים אקטואליים ובמקביל להעמיק בתיאוריה ופרקטיקה הנוגעים למדינות השונות, ללמוד שפות חדשות ולבחון דילמות אופייניות לאזור.

 

מוסדות


בין המוסדות שבהם ניתן למצוא תכניות לאנשים עובדים בתחום המזרחנות, ניתן למנות את האוניברסיטאות והמכללות הבאות:


האוניברסיטה הפתוחה (פרישה ארצית): באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים לימודי מזרחנות במסגרת הדגשה שאותה לומדים בתואר במדעי הרוח או במדעי החברה והרוח. כמו כן, מתקיימים לימודי היסטוריה של המזרח התיכון, שאותם ניתן ללמוד במסגרת לימודים דו חוגיים, בין החוגים שאותם ניתן לשלב נכללים לימודי סוציולוגיה, לימודי אפריקה, לימודי מדעי המדינה, לימודי פסיכולוגיה, תואר בניהול ועוד. באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים לימודים במתכונת מותאמת לאנשים עובדים שבה לומדים באופן מקוון בשילוב עם מפגשים במרכזי לימוד הממוקמים במגוון של ערים בארץ. הסטודנטים יכולים לבחור את שעות הלימוד ולתכנן את מערכת השעות כדי להתאים אותה לצורכים האישיים ולשילוב עם עבודתם.

 

האקדמית גליל מערבי (סמוך לעכו): במסגרת התואר הראשון לאנשים עובדים של המכללה, מתקיימים מגוון מסלולים ובהם לימודים רב תחומיים שבהם ניתן לבחור בהתמחות מזרח תיכון. קיימות תכניות המשלבות תחום זה עם חטיבות במדעי המדינה, משאבי אנוש, לימודי תרבות ולימודי שואה. ישנה תכנית שאורכה עשרה סמסטרים רצופים ובה לומדים יומיים בשבוע, ותכנית שאורכה תשעה סמסטרים רצופים ובה לומדים שלושה ימים בשבוע. ניתן גם לשלב את הלימודים הרב תחומיים עם תואר בסוציולוגיה, בתכנית שאורכה תשעה סמסטרים. מסלולים נוספים לאנשים עובדים המתקיימים במוסד הלימוד כוללים לימודי כלכלה וניהול, תואר בניהול, בקרימינולוגיה, בשימור, בחינוך ועוד.

 

האקדמית עמק יזרעאל (סמוך לעפולה): בין החטיבות המתקיימות בתואר הרב תחומי למדעי החברה והרוח במכללה נכללת חטיבת מזרח תיכון שבה לומדים על התפתחויות פוליטיות במדינות השונות, על סוגיות תרבותיות ודתיות ועל סוגיות חברתיות רלוונטיות. הלימודים הרב תחומיים מורכבים ממספר חטיבות והן מתקיימים במתכונת חד חוגית או דו חוגית, שבה ניתן לשלב חוג נוסף. בין תחומי החטיבות הנוספות נכללות תקשורת ופוליטיקה, תרבות ישראל, קרימינולוגיה, משפט, חינוך ותקשורת חזותית. הלימודים הרב תחומיים במכללה מותאמים במיוחד לאנשים עובדים ובמהלכם שמים דגש על רכישת כלים פרקטיים שיכולים לסייע לקידום מקצועי.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. בחלק מהמוסדות מאפשרים לסטודנטים המעוניינים בכך למשוך את התואר על פני מספר רב יותר של שנים בהתאם לצורכים האישיים.


במסלולים לאנשים עובדים הסטודנטים לומדים בדרך כלל בשלושה סמסטרים רצופים בכל שנת לימוד אקדמית, לרבות סמסטרים בחודשי הקיץ, כדי לסייע בהשלמת התואר תוך פרק זמן של כשלוש שנים. עם זאת, קיימים מוסדות שבהם מאפשרים לסטודנטים לתכנן את מערכת השעות באופן המותאם לצורכיהם, ומתאפיינים במסלול גמיש מבחינת שעות ותכנים בכל סמסטר.


מתקיימים בדרך כלל יומיים עד שלושה של לימודים במהלך השבוע, כדי להתאים ללוח הזמנים של אנשים עובדים. במוסדות מסוימים יכולים הסטודנטים לרכז את הקורסים ביום שבועי אחד. כמו כן, ישנם מוסדות המאפשרים לשלב למידה מקוונת במהלך התואר, הסטודנטים יכולים ללמוד מהבית באמצעות המחשב, וכך להתאים את שעות הלימוד לצורכיהם.


בתואר נכללים הן שיעורים עיוניים והן קורסים מעשיים, שבהם הסטודנטים מתרגלים בפועל כישורי ניתוח של אירועים אקטואליים, עורכים דיונים, פוגשים אנשי מקצוע מהענף ועוד. לעיתים נערכים גם סיורים לימודיים למוסדות וגופים רלוונטיים.

 

על הלימודים


לימודי הערב דומים בתוכניהם לאלה הנלמדים במסלולי לימודי היום, הסטודנטים לומדים במרבית המקרים את אותם הקורסים כאשר ההבדל העיקרי בין שני המסלולים הוא שעות הלימוד.


במהלך הלימודים, המשתייכים למדעי הרוח, הסטודנטים לומדים בהרחבה על מגוון היבטים מדיניים, כלכליים, חברתיים ותרבותיים הנוגעים למדינות האזור. הם לומדים על תולדותיו של האזור, על דת האלאם ועל המאפיינים המייחדים כל אחת מן המדינות. בתואר שמים דגש על היכרות עם אירועים אקטואליים ועם שינויים והתפתחויות בזירה הדינמית וכך נלמדים גם היבטים ביטחוניים הנוגעים לאזור וכן נידונות דרכי הסיקור של אותם שינויים במדיה הגלובלית.


לעיתים התחום נלמד במתכונת דו חוגית. שילובים פופולריים של התחום כוללים מזרחנות ומדעי המדינה, מסלול שבו מתמקדים בתמורות פוליטיות אופייניות לאזור; שילוב עם תקשורת שבו נלמדים היבטים בהסברה ובסיקור האזור בכלי המדיה בעולם; שילוב עם קרימינולוגיה שבו נלמדים דפוסים להתמודדות עם אתגרים ביטחוניים; ועוד. סטודנטים המעוניינים בכך יכולים לשלב את הלימודים גם עם ענפים שנחשבים "רחוקים" מהתחום הנלמד וכך לקבל נקודת מבט ייחודית על הנושאים הנלמדים.


במקרים רבים, הסטודנטים יכולים ללמוד שפות אופייניות לאזור. בין היתר משולבים בתואר קורסי ערבית בניבי מדינות שונות או שפות אחרות כגון פרסית, טורקית ועוד. למידת השפות מאפשרת היכרות קרובה יותר עם התרבויות הנלמדות וכן מסייעת לחשיפה לכלי התקשורת המקומיים.

 

אפשרויות תעסוקה


הבוגרים יכולים להשתלב באפיקי תעסוקה מגוונים, בין היתר הם יכולים למלא תפקידים שונים בתחום הביטחון, במשרדי ממשלה, בגופי תקשורת כפרשנים וכתבים בנושאים מדיניים וחברתיים או בתפקידי ייעוץ לחברות עסקיות הפועלות באזור המזרח התיכון.
אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך לתארים מתקדמים ולפנות לקריירה מחקרית אקדמית. במוסדות השונים בארץ מתקיימות תכניות לתואר שני מחקרי בתחום שלאחריהן ניתן להמשיך גם לתואר שלישי וכך להשתלב במחקר הענף בתחום המזרחנות המתקיים היום בארץ ובעולם, או לשמש מרצים במוסדות האקדמיים שבהם נלמד התחום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי ערב במזרחנות?

רוצה לדעת יותר על לימודי ערב במזרחנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי ערב במזרחנות
Whatsapp Whatsapp