לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - לימודי חינוך מיוחד.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך במסלול חינוך מיוחד באוניברסיטת בר אילן

 

כוחות מיוחדים

 

דיסציפלינת החינוך נפרשת על פני תחומים רבים, החל מהתפתחות הילד, הקניית מיומנויות למידה, רכישת שפה, ייעוץ חינוכי ועוד. הרעיון אשר עומד מאחורי הדיסציפלינה המחקרית הוא כי החינוך הוא המפתח להתפתחות אישית וחברתית. לכן ישנו דגש מיוחד על ילדים עם צרכים מיוחדים, לחלקם יש מוגבלויות פיזיות ולחלקם יש לקויות רגשיות והתנהגותיות, ולכולם מגיעה האפשרות לחיות חיים נורמטיביים, לקבל השכלה ולהשתלב בחברה כאחד האדם.

 

הבוחרים ללמוד חינוך מיוחד מקבלים את ההכשרה לעבוד עם ילדים אלה ועם ההורים שלהם ולאפשר למערכת החינוך לקלוט אותם ולספק את הצרכים שלהם. לשם כך הם לומדים גישות פסיכולוגיות, גישות התפתחותיות ושיטות להנחלת אוריינות והתנהלות חברתית נוסף על כך, הם מתעמקים במחקר ובמציאת שיטות לאפשר לכל זה לקרות.


תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך מיוחד באוניברסיטת בר אילן, שנלמדים כמסלול במסגרת לימודי חינוך, מכשירים את הסטודנטים למחקר, לעבודה ולהוראה של ילדים עם לקויות שונות, כמו לקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז, הפרעות רגשיות והתנהגותיות, מוגבלות שכלית, מוגבלויות פיזיות, לקויות חושים ואוטיזם. הסטודנטים לומדים על שילוב הילדים במסגרות החינוך הרגילות והם מקבלים את הכלים לגשר בין הילדים, ההורים שלהם והמערכת הבית ספרית.

 

תכנית הלימודים מחולקת לשתי חטיבות עיקריות – לימודים כללים, שבהם הסטודנטים לומדים תיאוריות חינוכיות וגישות מתודולוגיות למחקר בדיסציפלינה בדגש על החינוך המיוחד, וחטיבת ההתמחות בחינוך מיוחד שבה הסטודנטים לומדים בקורסים בפסיכולוגיה המתמחים בתחומי החריגות השונים והם רוכשים את המיומנויות להוראה בשיטות ממוקדות לתלמידים עם מוגבלויות שונות.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר, סדנות והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

  • דידקטיקה כללית
  • מתודיקה להוראת חשבון
  • מבוא לילד המיוחד
  • פילוסופיה של החינוך
  • שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים
  • טיפול בבעיות משמעת
  • חינוך מיני אצל ילדים עם צרכים מיוחדים
  • הילד המיוחד ומשפחתו    
  • התפתחות תקינה ולקויות תקשורת ושפה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד להשכלה גבוהה המעודד מצוינות אקדמית על ברכי הערכים של היהדות ושל הציונות. באוניברסיטה אפשר ללמוד במבחר תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שלה – הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי היהדות והקמפוס החרדי. בבית הספר לחינוך שבאוניברסיטה אפשר ללמוד לימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי, לימודי חינוך בהתמחות מנהיגות וניהול מערכות חינוך ותואר שני בחינוך בהתמחות לקויות למידה.

 

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי חינוך מיוחד נעשית על סמך שקלול ציוני תעודת הבגרות עם הציון בפסיכומטרי, על פי מחשבון האוניברסיטה. מועמדים בעלי ממוצע ציונים 10.4 ומעלה בתעודת הבגרות יכולים להתקבל ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

סטודנטים שסיימו את כל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר B.A בחינוך מיוחד מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן
פורום לימודי חינוך
קבלה לאבחון דידקטי במכללת אשקלון
ירדן ונטורה
ללא תגובה
הכרה בתואר שני מאוניברסיטת דרבי בבריטניה
סלי מנור פרנקו
3 תגובות
מסלול מקוצר לעובדי הוראה ללימודי תואר ראשון בהוראה
שירה ב
1 תגובות
היכן ניתן ללמוד מסלול מאבחנת דידקטית?
עדי יצחק
1 תגובות
היכן אפשר לעשות תואר בייעוץ חינוכי?
רים
1 תגובות
ייעוץ והכוונה ללימוד ניתוח התנהגות
ענבר שרעבי
1 תגובות
מסלול מקוצר לחינוך גיל הרך לסטודנטית לחינוך מיוחד
שירונת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp