לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > לימודי חינוך לתעודה > לימודי חינוך מיני

לימודי חינוך מיני - איך מתחילים?


מחפש/ת מידע על לימודים? לימודי חינוך מיני? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
קורס מטפלות לגיל הרך
הסבת אקדמאים להוראה
הסבה להוראת אנגלית
הסבה להוראת חינוך מיוחד
הוראת ערבית
חינוך בעזרת בעלי חיים
לימודי הוראה מתקנת
לימודי אבחון דידקטי
לימודי גינון טיפולי
קורס פיתוח הדרכה
 
 
לימודי שואה
קורסים לגמול השתלמות
תעודת הוראה
הוראת גיאוגרפיה
הוראת טכנולוגיה
הוראת פיזיקה
הוראת של"ח
הוראת תושב"ע
הוראת לשון
הוראת סוציולוגיה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

קורס חינוך מיני למורים ולמטפלים


איזה מין חינוך


מין ומיניות היו מאז ומעולם נושאים שהעסיקו צעירים, כחלק מההתפתחות הטבעית שלהם. בעידן הטכנולוגי של היום, שבו השיח על סקס הוא פתוח וליברלי יותר, אפשר היה לצפות כי לילדים ולבני נוער תהיה תפישה בריאה וסובלנית יותר בנושא מאשר בעבר, אולם בפועל מרחפים לא מעט סימני שאלה מעל לסוגיות אלה אצל צעירים וצעירות, בעוד ההורים והמורים שלהם לא תמיד זמינים לספק להם מענה יעיל והולם.


מצד אחד, ילדים ובני נוער חשופים היום לידע רב וזמין בנושא מין כבר מגיל צעיר למדי, משוחחים על הנושא ומגלים סקרנות לגביו, אך מצד שני, האינפורמציה הזו לא תמיד מהימנה או בריאה לצעירים. רשתות חברתיות כמו פייסבוק, ווטסאפ, סנאפצ'אט ואינסטגרם יכולות לחשוף אותם לתכנים מיניים פוגעניים, כמו למשל מקרים של הפצת תמונות וסרטונים מיניים אלימים בין תלמידים בבית הספר. התכנים האלה, לא רק שהם תורמים להיווצרות של תפישה לא בריאה לגבי מהי מיניות, יכולים אפילו להביא לפתוח דלת לפגיעה ולהטרדה מינית.


כאשר מתבוננים על המתרחש במערכת החינוך, אפשר לראות שעל אף שמשרד החינוך מתווה תכניות חובה בתחום החינוך המיני בבתי ספר בשכבות הגיל השונות, בפועל צעירים וצעירות כמעט ולא נחשפים לשיעורים בנושא בכיתה, וגם אם כן מדובר בדיון קצר ושטחי ברוב המקרים. למורים ולמורות אין תמיד כלים להתמודד עם הנושא הטעון והמורכב, חלקם חשים מבוכה או חוסר בידע כיצד לפנות לבני הנוער בנושא.


היום, השאיפה היא להעניק לאנשי החינוך וכן לתרפיסטים ולעובדים עם ילדים ונוער את הידע והכלים כדי לפתח שיח בריא, מכיל ושוויוני בנושאים כמו סקס, זהות מינית, זוגיות והתמודדות עם מצבי פגיעה מינית או הטרדה מינית. לשם כך מפעילים תכניות לימודי תעודה בתחום החינוך המיני, בין אם השתלמויות או קורסים מקיפים יותר, שמטרתם להכשיר את המשתתפים כמורים לחינוך מיני במסגרות שונות, מהחינוך לגיל הרך ועד לבתי ספר על יסודיים.

 


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מיועדת לאנשי מקצוע בענפי החינוך, הטיפול וההנחיה. בין היתר, הוא יכול להתאים למורים ולמחנכים, ליועצים חינוכיים, לרכזי שכבה, לעובדים סוציאליים, לפסיכולוגים, למדריכי נוער וכן לעוסקים בענפים כגון הנחיית קבוצות, הדרכת בני נוער בסיכון והדרכת הורים אשר ברצונם לקבל כלים לניהול שיעורים ושיחות בנושא המיניות עם ילדים ונערים במסגרת עבודתם. יש לציין כי תכניות אלה אינן באות לספק הכשרה בתחום החינוך או להעניק תעודת הוראה למשתתפים, אלא להקנות כלים ממוקדים בתחום החינוך המיני לאנשי הוראה מנוסים שמחפשים להרחיב את סל הכלים שברשותם.


נוסף על כך, חלק מן התכניות מותאמות במיוחד לצורכים של אוכלוסיות מסוימות, כך למשל ניתן למצוא קורסים שמיועדים לאנשי הוראה ממערכת החינוך הממלכתית דתית, או קורסים שמתאימים למורים ואנשי צוות מן החינוך המיוחד, אשר עובדים עם צעירים עם צרכים מיוחדים.

 


תכנית הלימודים


מטרתם של הקורסים היא להעניק כלים פרקטיים למורים ולמטפלים בתחום המיניות הבריאה, כדי שיוכלו לנהל שיח פתוח ומכיל עם קהלי יעד צעירים כגון תלמידים בבתי ספר, ובני נוער וילדים במסגרות לא פורמליות. הם לומדים בהרחבה על תיאוריות ומושגים שנוגעים למין ולמיניות וגם בוחנים את ההתפתחות החברתית וברגשית של ילדים מגיל צעיר ועד גיל ההתבגרות, ואת ההשפעות של גורמים אלה על הבניית המיניות של אותם צעירים. הכלים שנרכשים במהלך הקורס מגיעים הן מתחום החינוך והפדגוגיה והן מענפים כגון פסיכולוגיה ורפואה.


נוסף על כך, הם דנים בסוגיות ההבנייה של זהות מינית ומגדרית וכן עורכים דיון לגבי היבטים של מיניות אצל נערים ונערות להט"ב. בהמשך, הם מקבלים כלים להתמודדות עם מצבים מורכבים ואף בעיות בתחום המיני, כגון חשיפה לפורנוגרפיה בגילים צעירים או תופעות של הטרדה מינית.


מתכונת הלימוד


היקפם של מסלולי ההכשרה בחינוך מיני משתנה בין המסגרות השונות, ויכול לנוע בין חודש או מספר חודשים להשתלמויות ועד לשנה או שנתיים לתכניות לימודי תעודה מקיפות יותר. ברוב המקרים התכניות מותאמות מבחינת המתכונת לצורכיהם של אנשי הוראה ותרפיסטים וכך המפגשים בקורס מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע ולרוב בשעות הערב.


תכניות הלימוד משלבות שיעורי עיוניים יחד עם דיונים כיתתיים וסימולציות אשר מאפשרים למשתתפים להיחשף בפועל לטכניקות להתנהלות בכיתות או בקבוצות. בחלק מתכניות ההכשרה מתקיים גם פרקטיקום מעשי בליווי של סופרוויז'ן, אשר במהלכו מתנסים בהעברה של שיעורים והדרכות בתחום החינוך המיני וכך יכולים לתרגל את הכישורים שנלמדים במהלך הקורס באופן פרקטי.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נידונים במהלך הקורס אפשר למנות גם:

 

 • התנהגות מינית של ילדים
 • מין ומגדר
 • גיבוש זהות מינית
 • נורות אדומות בקשרים זוגיים
 • שותפות ואינטימיות
 • הנחיית קבוצות בתחום המיניות
 • התפתחות דימוי גוף
 • תיאוריות פסיכולוגיות של מיניות
 • חינוך למיניות בריאה
 • היבטים חברתיים של מיניות האדם
 • הטרדות מיניות בראי החוק   
 • השפעת המדיה על ההתפתחות המינית    
 • ועוד


תנאי קבלה


ברוב המסלולים, כדי להתקבל על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון לפחות במקצועות החינוך והטיפול. יכולים להתקבל בין היתר בוגרי לימודי חינוך, לימודי פסיכולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי ההתנהגות ומקצועות משיקים נוספים. כמו כן, נדרש ניסיון מקצועי של מספר שנים בעבודה חינוכית וטיפולית עם ילדים ובני נוער, כגון בבתי ספר, במסגרות טיפוליות, במערכת החינוך הלא פורמלי או בתפקידי הדרכה והנחייה. ברוב המקרים מתקיימים ראיונות אישיים שמטרתם לבחון את הרקע וההתאמה האישית לתכנית.


תעודה


לבוגרי הקורסים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות ניתנת תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. חלק מן המוסדות מעניקים תעודה בשיתוף עם משרד החינוך.


מוסדות

 

 

 • המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא): במרכז ללימודי תעודה של המכללה האקדמית בית ברל מתקיים קורס הכשרה לחינוך מיני אשר מותאם במיוחד לאנשי הוראה מהחינוך המיוחד. מסלול זה שואף להכשיר אנשי חינוך, מטפלים ויועצים לפיתוח שיח בריא אודות מיניות בקרב תלמידים עם צרכים מיוחדים כגון אוטיזם, לקות תקשורת ונכות פיזית. היקפה של התכנית הוא כשנתיים. היחידה ללימודי תעודה עורכת מסלולי הכשרה מקצועית רבים נוספים כגון קורס הוראה מותאמת, קורס ניתוח התנהגות ABA, קורס הנחיית קבוצות, קורס מנהלי יחידות נוער, קורס להכשרת גננות ומסלולים נוספים. במכללה פועלות תכניות רבות ללימודי חינוך ולתואר שני בחינוך וכן תכניות להסבת אקדמאים להוראה.

 

 

 • דלת פתוחה (פרישה ארצית): אגודת "דלת פתוחה" מתמקדת בתחום תכנון המשפחה והיא מפעילה תכניות והשתלמויות שונות לפיתוח מודעות למיניות בריאה. האגודה מפעילה תכנית בשם "חינוך למיניות" אשר נפרשת על פני כשנה אחת, אשר מיועדת להכשרה של מנחי קבוצות שמתמחים במיניות. התכנית מתאימה לאנשי חינוך ולמטפלים אקדמאים והיא חושפת לדרכים להדרכה ולהנחיה של צעירים בתחום המיניות והזוגיות ובדילמות וקשיים שונים. ארגון זה מפעיל גם סדנאות ייעודיות שמותאמות לקהלי יעד כגון עובדים סוציאליים, סדנאות שמותאמות למורים מהחינוך הדתי וסדנאות ייעודיות למורים מן החינוך המיוחד.

 

 

 • מיזם "מידע אמין על מין": זהו מיזם חברתי שמתמקד בתחום החינוך המיני, אשר מציע השתלמויות לצוותים חינוכיים בחינוך הפורמלי וכן לעובדים במערכת החינוך הבלתי פורמלית כמו תנועות נוער ופנימיות, במטרה לסייע להם לקבל כלים לדיון בנושאי מיניות בכיתות. ההשתלמות כוללת כ - 54 שעות והיא נפרשת על פני כחודש.
רוצה לדעת יותר על לימודי חינוך מיני? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על לימודי חינוך מיני
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד לימודי חינוך מיני

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה (205 חוות דעת)
התקבלו 205 דירוגים בציון ממוצע: 3.9 מתוך 5    
תהל ,מכללת לוינסקי לחינוך , הוראה מתקנת בחשבון - לוינסקי, 14/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את היחס של המרצים ,שנותנים כבוד לאדם וחירותו, הנדיבות והרגישות התרבותית, יצירת ידע ושיתופו, חופש אקדמי.


על הקמפוס
המכללה מעודדת את בוגריה לחתור למקצוענות, לאכפתיות ולרגישות בין-תרבותית, למעורבות חברתית ולתפיסה של המורה כמי שחוקר ומעריך את עבודתו כחלק מחייו המקצועיים
קטיה,מכללה לחינוך ע``ש א. ד. גורדון, גורדון - לימודי הוראת מדעים, 03/05/2019
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את המרצים ואת האווירה.
את מגוון החוגים שיש לנו.
ואת המיקום של המכללה שצופה לים

על הקמפוס
הקמפוס קטן ונוח.אין הרבה מקומות חניה ליד
אבל מה שטוב שזה שהקמפוס נמצא בחיפה ובשיעורים חופשיים אפשר לשבת או לטייל בחוץ.
הכיתות חדשות ומאובזרות
 
פורומים בתחום
פורום לימודי חינוך
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
לימודי הוראה בספרות
לימודי הוראה בתיאטרון
לימודי הוראה במדעי הרוח
לימודי הוראה בפסיכולוגיה
לימודי הוראה באזרחות
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד ללימודי חינוך לתעודה
המכללה האזורית אשקלון - לימודי חוץ
המכללה למינהל
ספיר - לימודי תעודה
סמינר הקיבוצים - לימודי תעודה
מכללת כנרת - לימודי חוץ
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על לימודי חינוך מיני?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.


סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
תואר או תעודת הוראה בחינוך גופני (לפני 1 ימים, 5 שעות, 14 דקות)
תואר שני בהערכה ותכנון לימודים (לפני 1 ימים, 6 שעות, 5 דקות)
זכאות ללימודים למטרת פתיחת משפחתון ללא תעודת גננת (לפני 1 ימים, 9 שעות, 6 דקות)
איפה עדיך ללמוד חינוך מיוחד? קיי או אחווה? (לפני 1 ימים, 9 שעות, 49 דקות)
לימודי תעודה בטיפול באוטיזם (לפני 2 ימים, 15 שעות, 31 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD