תואר שני בגרונטולוגיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בגרונטולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בגרונטולוגיה ומדעי הזקנה באוניברסיטת בר אילן


כמעט מיליון קשישים חיים היום בישראל. אחוז הקשישים באוכלוסייה צפוי רק להמשיך ולעלות בעשורים הקרובים. העלייה במספר הקשישים מעלה אתגרים חדשים בתחומי הבריאות והטיפול עבור אנשי המקצוע. מחקרים רבים נערכים היום במטרה להבין לעומק תהליכים פסיכולוגיים, בריאותיים וחברתיים שנוגעים לגיל השלישי, כדי לסייע לקשישים להתגבר על קשיים שונים שמעלה הגיל המבוגר.


באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני בגרונטולוגיה, מסלול משותף לחוג המשולב למדעי החברה ולפקולטה למדעי החיים של האוניברסיטה. מסלול זה מתאים לבוגרי לימודים במקצועות מדעי החיים, מקצועות פרא רפואיים, מקצועות טיפוליים במדעי החברה ותחומים נוספים במדעי החברה והוא מאפשר להם לחקור לעומק שלל סוגיות מהותיות בתחום חקר הזקנה, כדי לתת מענה לאתגרי העתיד.


מסלול זה פותח שלל אפשרויות בפני מוסמכיו, שישמשו דור העתיד של המחקר והמנהיגות המקצועית בטיפול לגיל השלישי. הם יכולים להשתלב במרכזים סיעודיים ובתי אבות, במיזמים ממשלתיים וכן במכוני מחקר בתחום הזקנה.


תכנית הלימודים


התכנית לתואר שני מתמקדת בחקר של אוכלוסיית הגיל השלישי. מטרתה להכשיר עתודת מומחים שמחזיקים בידע רב תחומי במדעי החברה ובמדעי החיים אשר יכולים להוביל מחקרים ועשייה בתחום חקר הזקנה. לאורך המסלול, הסטודנטים מעמיקים בסוגיות אקטואליות בענפים כגון קידום בריאות, אפידמיולוגיה, שיקום ורפואה מונעת. נקודת המבט הבין תחומית המאפיינת את המסלול יכולה לסייע לקידומו של ענף מדעי הזיקנה בארץ מבחינה מחקרית ומעשית ולסייע לפתח את אנשי המקצוע העוסקים בענף הגרונטולוגיה.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית דו שנתית, אשר משותפת לפקולטה למדעי החיים ולחוג המשולב למדעי החברה. היא משלבת קורסים משני תחומי הידע וכוללת קורסים עיוניים ומקצועיים. בשנה השנייה בתכנית הסטודנטים מבצעים פרקטיקום מעשי.


באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלול עם דגש מדעי החיים או במסלול עם דגש מדעי החברה. בשני המסלולים ניתן לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה למסלול ללא תזה.


הסטודנטים נדרשים גם ללמוד בקורסי השלמה בהתאם ללימודיהם הקודמים. בוגרי לימודי מדעי החיים נדרשים להשלים קורסי מבוא למדעי החברה. בוגרי לימודי מדעי החברה נדרשים ללמוד בקורסי מבוא למדעי החיים.


נושאי הלימוד

 

  • אימונולוגיה
  • מחלות תלויות גיל
  • פסיכולוגיה של המבוגר   
  • ועוד


סגל הוראה


ראש בתכנית והאחראי על ההכשרה במדעי החיים הוא פרופסור שעוסק בחקר הבסיס המולקולרי של תהליך ההזדקנות. האחראי על ההכשרה בתחום מדעי החברה הוא חוקר בעל תואר פרופסור שמתמקד במחקריו בטראומה בזיקנה ובהעברה בין דורית של טראומת השואה. האחראי על מסלול התזה במדעי החברה הוא פרופסור שחוקר נושאים כגון חקר הזיקנה, פסיכופתולוגיה ואובדנות.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון ממוסדות מוכרים בתחומים כגון לימודי מדעי החיים, לימודי רפואה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי חינוך, לימודי קרימינולוגיה וכן לימודים במקצועות הבריאות כגון לימודי סיעוד, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי מנהל ציבורי ולימודי פיזיותרפיה. מתקבלים גם בעלי תואר שני בטיפול באמנויות. יש צורך בציון משוקלל של לפחות 80 בתואר הראשון. בוגרי לימודים דו חוגיים נדרשים לממוצע של הציון הסופי בשני החוגים.


המעוניינים להתקבל למסלול המחקרי עם תזה נדרשים לציון של לפחות 85 בקורס שנתי בסטטיסטיקה ובקורס השנתי בשיטות מחקר. כמו כן, הם נדרשים לציון 85 ומעלה בקורס אנגלית או בפטור בשפה האנגלית במסגרת התואר הראשון. על המועמדים לעבור ראיון קבלה שבו נבחנות המיומנויות המחקריות.

 


תעודה


סוג התואר המוענק לסטודנטים בסיום לימודיהם תלוי במסלול אותו הם משלימים. המשלימים בהצלחה את מסלול מדעי החיים מקבלים תואר שני M.Sc. Master of Gerontology science of aging. סטודנטים המשלימים את מסלול מדעי החברה מקבלים תואר שני MA Master of Gerontology Science of Aging. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישורו של המל"ג.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור