לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שני > בר אילן - תואר שני בגרונטולוגיה

תואר שני בגרונטולוגיה באוניברסיטת בר אילן


רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בגרונטולוגיה.

עוד מסלולים ומידע
תואר שני משפטים
תואר שני מנהל עסקים
תואר שני כלכלה
תואר שני בחינוך
תואר שני חשבונאות
תואר שני פסיכולוגיה
תואר שני למנהלים
תואר שני מדעי המחשב
תואר שני במדעי החברה
תואר שני בהנדסה
 
 
לימודי ערב - תואר שני
תואר שני בסיעוד
תואר שני בשיווק
תואר שני עבודה סוציאלית
תואר שני אדריכלות
תואר שני בייעוץ ארגוני
תואר שני במתמטיקה
תואר שני תקשורת
תואר שני במדעי הרוח
תואר שני בפיזיקה

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שני בגרונטולוגיה ומדעי הזקנה באוניברסיטת בר אילן


כמעט מיליון קשישים חיים היום בישראל. אחוז הקשישים באוכלוסייה צפוי רק להמשיך ולעלות בעשורים הקרובים. העלייה במספר הקשישים מעלה אתגרים חדשים בתחומי הבריאות והטיפול עבור אנשי המקצוע. מחקרים רבים נערכים היום במטרה להבין לעומק תהליכים פסיכולוגיים, בריאותיים וחברתיים שנוגעים לגיל השלישי, כדי לסייע לקשישים להתגבר על קשיים שונים שמעלה הגיל המבוגר.


באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד בתכנית לתואר שני בגרונטולוגיה, מסלול משותף לחוג המשולב למדעי החברה ולפקולטה למדעי החיים של האוניברסיטה. מסלול זה מתאים לבוגרי לימודים במקצועות מדעי החיים, מקצועות פרא רפואיים, מקצועות טיפוליים במדעי החברה ותחומים נוספים במדעי החברה והוא מאפשר להם לחקור לעומק שלל סוגיות מהותיות בתחום חקר הזקנה, כדי לתת מענה לאתגרי העתיד.


מסלול זה פותח שלל אפשרויות בפני מוסמכיו, שישמשו דור העתיד של המחקר והמנהיגות המקצועית בטיפול לגיל השלישי. הם יכולים להשתלב במרכזים סיעודיים ובתי אבות, במיזמים ממשלתיים וכן במכוני מחקר בתחום הזקנה.


תכנית הלימודים


התכנית לתואר שני מתמקדת בחקר של אוכלוסיית הגיל השלישי. מטרתה להכשיר עתודת מומחים שמחזיקים בידע רב תחומי במדעי החברה ובמדעי החיים אשר יכולים להוביל מחקרים ועשייה בתחום חקר הזקנה. לאורך המסלול, הסטודנטים מעמיקים בסוגיות אקטואליות בענפים כגון קידום בריאות, אפידמיולוגיה, שיקום ורפואה מונעת. נקודת המבט הבין תחומית המאפיינת את המסלול יכולה לסייע לקידומו של ענף מדעי הזיקנה בארץ מבחינה מחקרית ומעשית ולסייע לפתח את אנשי המקצוע העוסקים בענף הגרונטולוגיה.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית דו שנתית, אשר משותפת לפקולטה למדעי החיים ולחוג המשולב למדעי החברה. היא משלבת קורסים משני תחומי הידע וכוללת קורסים עיוניים ומקצועיים. בשנה השנייה בתכנית הסטודנטים מבצעים פרקטיקום מעשי.


באפשרות הסטודנטים ללמוד במסלול עם דגש מדעי החיים או במסלול עם דגש מדעי החברה. בשני המסלולים ניתן לבחור בין מסלול מחקרי עם תזה למסלול ללא תזה.


הסטודנטים נדרשים גם ללמוד בקורסי השלמה בהתאם ללימודיהם הקודמים. בוגרי לימודי מדעי החיים נדרשים להשלים קורסי מבוא למדעי החברה. בוגרי לימודי מדעי החברה נדרשים ללמוד בקורסי מבוא למדעי החיים.


נושאי הלימוד

 

  • אימונולוגיה
  • מחלות תלויות גיל
  • פסיכולוגיה של המבוגר   
  • ועוד


סגל הוראה


ראש בתכנית והאחראי על ההכשרה במדעי החיים הוא פרופסור שעוסק בחקר הבסיס המולקולרי של תהליך ההזדקנות. האחראי על ההכשרה בתחום מדעי החברה הוא חוקר בעל תואר פרופסור שמתמקד במחקריו בטראומה בזיקנה ובהעברה בין דורית של טראומת השואה. האחראי על מסלול התזה במדעי החברה הוא פרופסור שחוקר נושאים כגון חקר הזיקנה, פסיכופתולוגיה ואובדנות.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי תואר ראשון ממוסדות מוכרים בתחומים כגון לימודי מדעי החיים, לימודי רפואה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי עבודה סוציאלית, לימודי חינוך, לימודי קרימינולוגיה וכן לימודים במקצועות הבריאות כגון לימודי סיעוד, לימודי ריפוי בעיסוק, לימודי מנהל ציבורי ולימודי פיזיותרפיה. מתקבלים גם בעלי תואר שני בטיפול באמנויות. יש צורך בציון משוקלל של לפחות 80 בתואר הראשון. בוגרי לימודים דו חוגיים נדרשים לממוצע של הציון הסופי בשני החוגים.


המעוניינים להתקבל למסלול המחקרי עם תזה נדרשים לציון של לפחות 85 בקורס שנתי בסטטיסטיקה ובקורס השנתי בשיטות מחקר. כמו כן, הם נדרשים לציון 85 ומעלה בקורס אנגלית או בפטור בשפה האנגלית במסגרת התואר הראשון. על המועמדים לעבור ראיון קבלה שבו נבחנות המיומנויות המחקריות.

 


תעודה


סוג התואר המוענק לסטודנטים בסיום לימודיהם תלוי במסלול אותו הם משלימים. המשלימים בהצלחה את מסלול מדעי החיים מקבלים תואר שני M.Sc. Master of Gerontology science of aging. סטודנטים המשלימים את מסלול מדעי החברה מקבלים תואר שני MA Master of Gerontology Science of Aging. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישורו של המל"ג.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

 
המסלולים המבוקשים
תואר שני בביוטכנולוגיה
תוכנית לימודים - לימודי וטרינריה
הכשרות למנהלים - הכשרות לבכירים
הסבת אקדמאים להוראה
תואר שני בסטטיסטיקה
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שני
המרכז האקדמי רופין - תואר שני
תואר שני - המסלול האקדמי
הקריה האקדמית אונו
הטכניון - לימודי חוץ והמשך
המרכז ללימודים אקדמיים - תואר שני
עוד מוסדות לימוד
 סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
בחירת מוסד לימודים (לפני 13 שעות, 48 דקות)
לימודי קלינאות תקשורת לדתיים וחרדים (לפני 14 שעות, 0 דקות)
מה התנאי המקדים לתואר שני במלונאות? (לפני 18 שעות, 12 דקות)
מעוניינת לשמע פרטים על לימודי הום סטיילינג (לפני 1 ימים, 14 שעות, 36 דקות)
קורס הכשרת יועצי זוגיות לדתיים (לפני 1 ימים, 16 שעות, 20 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD