תואר שני במדעי המדינה בהתמחות מחשבה מדינית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני במחשבה מדינית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי המדינה בהתמחות מחשבה מדינית באוניברסיטת בר אילן


אדם פוגש שלטון


מהי צורת המשטר שאידיאלית ביותר לאדם היום? איך אפשר להשתית ערכים של צדק חברתי וכלכלי במדינה? כיצד אופיו של האדם משפיע על החלטות שהוא מקבל במערכת השלטונית? עם שאלות אלה ועוד רבו אחרות מתמודדים חוקרים בתחום המחשבה המדינית. זהו ענף שדן בקשר שבין האדם, המדינה והחברה כפי שהם מתקיימים יחד. התחום נידון זה שנים רבות ואזכורים לו אפשר למצוא כבר בתנ"ך ובכתבים של הוגים כגון אריסטו והרמב"ם. כל אלה תהו על האופן שבו השלטון יכול להיטיב את חייו של האדם ולהביא לחברה הרמונית וצודקת יותר.


מי שמתעניינים בסוגיות פוליטיות, חברתיות ואתיות ומעוניינים לחקור אותן לעומק יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני במדעי המדינה בהתמחות מחשבה מדינית שנלמדת באוניברסיטת בר אילן. זוהי אחת מן ההתמחויות שמציעים בתכנית התואר השני במדעי המדינה, והיא מאפשרת לערוך דיון ומחקר מעמיקים בעל הנוגע ליחסי הגומלין שבין אדם למדינה בה הוא חי.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול התואר השני דנים במגוון סוגיות שנוגעו למחשבה המדינית. הם עוסקים בתהליכים מדיניים, בסוגי משטר שונים, בהגדרתם של משטרים אידיאליים וביחסים בין מוסדות המדינה. כמו כן, הם מתוודעים לגישות מחקריות ולשיטות מחקר כמותניות ואיכותניות בעזרתן הם יכולים להעמיק את המחקר בתחום המחשבה המדינית.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית לתואר שני הוא שנתיים. הסטודנטים במגמה זו יכולים ללמוד במסלול מחקרי בלבד, בו כותבים עבודת תזה. את הצעת המחקר מגישים עד תום השנה הראשונה ובשנה השנייה ממשיכים בכתיבתה של התזה בליווי של המנחה. כמו כן, הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בקורסי בחירה מגוונים וכן בסמינרים שונים בתחום המחשבה המדינית.


על מוסד הלימוד


תכנית התואר השני במדעי המדינה מאפשרת ללמוד במסלולי התמחות נוספים, כגון תואר שני בהתמחות צבא, מודיעין וביטחון, תואר שני בהתמחות יחסים בינלאומיים, תואר שני בממשל ומדיניות ציבורית ותואר שני בהתמחות פוליטיקה והשוואתית וישראלית. כמו כן, ישנה תכנית לתואר שני ללא תזה במדעי המדינה. בוגרי המסלול המחקרי יכולים להמשיך גם לתואר שלישי במדעי המדינה בבר אילן.


בפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה, ניתן ללמוד בעוד מסלולים לתואר שני, כגון תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני בקרימינולוגיה, תואר שני בכלכלה, תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בחינוך ותואר שני בתקשורת.


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר שני במדעי המדינה, על המועמדים להיות בוגרי לימודי מדעי המדינה ממוסד אקדמי מוכר ולהציג ממוצע ציונים של לפחות 86 בתואר הראשון. כמו כן, יכולים להתקבל מועמדים שאינם בוגרי לימודי מדעי המדינה, הם מחויבים בקורסי השלמה אותם הם צריכים לסיים בממוצע של 72 ומעלה.

 


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם במסלול זה מקבלים תואר שני MA במדעי המדינה שניתן מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור