לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - פסיכולוגיה וקרימינולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן - מסלול דו ראשי


חוק, סדר ונפש


ממעשי אלימות וגניבה ועד לשחיתות בסדר גודל ארצי, עולם הפשיעה הוא בעל השלכות ניכרות על חיינו כאזרחים במדינה. מוסדות ממשלה, חוקרים ומטפלים פועלים כדי לצמצם את תופעות הפשע ועוסקים בענישה, בשיקום ובאכיפת החוק. עם זאת, היום רבים מכירים בכך שכדי להעניק מענה מקיף ומעמיק לפשיעה יש צורך להבין את המניעים הפסיכולוגיים והרגשיים שיוצרים אותה. כך למשל דפוסים של התנהגות עבריינית מושפעים לעיתים מקשיים נפשיים ואף מהפרעות קשב וריכוז. כמו כן, כדי לפקח על היעילות של מנגנוני הענישה והתיקון יש צורך להבין את ההתנהגות העבריינית ואת התהליכים שמובילים לשיקום.


המחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית דו ראשית ללימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה, אשר מעניקה ידע בסיסי בשני הענפים במטרה להרחיב את הידע בנושא ההתנהגות האנושית והתהליכים החברתיים והנפשיים שיכולים להסביר עבריינות ולמנוע אותה. התכנית מקנה מגוון של כלים עיוניים וניסויים וחושפת למחקרים עכשוויים. יש לציין כי המסלול אינו מכשיר מטפלים ופסיכולוגים, לשם כך יש להשלים תואר שני ולעמוד בדרישות נוספות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לומדים לעומק על תחום הפסיכולוגיה והקרימינולוגיה ודנים בקשרים שנוצרים ביניהם, תוך שהם מכירים גישות התערבות ותיאוריות משני עולמות הידע. דרך הקשר הזה, הם דנים במנגנונים התנהגותיים וחברתיים שקשורים לעבריינות ולומדים להבין את הבסיס ההתנהגותי של תהליכי למידה, של תופעות כגון התמכרות ופשיעה ועל מצבים פסיכולוגיים כדוגמת דיכאון.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני כשלוש שנים. המסלול הדו ראשי כולל שיעורים עיוניים וסמינריונים של החוג לפסיכולוגיה ושל החוג לקרימינולוגיה. במהלך לימודי פסיכולוגיה עורכים גם פרקטיקום מחקרי ומשתתפים בהתנסות קלינית שמאפשרת להכיר מקרוב ובאופן מעשי את הכלים שנלמדים.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסגרת התכנית כוללים בין היתר:

 

 • תיאוריות באישיות
 • פשיעת סייבר
 • סייגים לאחריות פלילית
 • עבריינות נוער
 • פסיכולוגיה אב נורמלית
 • שיקום אסירים
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • תורת הענישה
 • סטטיסטיקה רב משתנית
 • סטייה חברתית    
 • זמן, פסיכולוגיה ואימפולסיביות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המחלקה לפסיכולוגיה עורכת מספר מסלולים דו ראשיים נוספים, בהם לימודי פסיכולוגיה ומדעי החיים, לימודי פסיכולוגיה סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ולימודי פסיכולוגיה וכלכלה. בפקולטה למדעי החברה פועלות תכניות רבות כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי המדינה, לימודי גיאוגרפיה וסביבה ותואר ראשון בתקשורת. חלק מן התכניות ניתנות לשילוב במסגרת תכניות דו חוגיות.


תנאי קבלה


אוניברסיטת בר אילן מקבלת לתכנית על סמך ממוצע הציונים בפסיכומטרי ובבגרויות, מתקבלים בעלי הציונים בעשירונים העליונים ביותר מבין המועמדים. כדי לקבל את הפרטים המדויקים ביותר לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.


תעודה


לבוגרים שעומדים בכל החובות במסלול ניתן תואר ראשון BA בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה מטעם אוניברסיטת בר אילן. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה ותואר שני בקרימינולוגיה בלי צורך בביצוע השלמות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור