רוצה פרטים על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה דו חוגי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה


מה עומד מאחורי מעשי פשיעה ועבריינות? מהם הגורמים המעצבים ומשפיעים על דפוסים כגון רצח, אלימות במשפחה, הלבנת הון, סחיטה או פשיעה מאורגנת? אילו דגשים יש לשים בתכניות לשיקום עבריינים כדי להחזירם לחיק החברה? כדי להשיב על השאלות הללו יש צורך בכלים וידע הן בתחום נפש האדם והן בתורת הקרימינולוגיה.


המעוניינים לשלב בין שני התחומים יכולים ללמוד בתכניות ללימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה. מדובר במסלולי לימוד דו חוגיים שבהם רוכשים ידע בשני הענפים. לימודים במסלול משולב לקרימינולוגיה ופסיכולוגיה מאפשרים להעמיק הן בסוגיות בפשיעה והתמודדות עמה והן בגורמים פסיכולוגיים שיכולים להשפיע על התנהגותנו, מה שמסייע לקבל כלים להבנת הפן הנפשי שמאחורי תופעות העבריינות והפשע.


תכניות לימודים אלה פותחות בפני הסטודנטים מגוון אפשרויות להשתלבות במערכת אכיפת החוק והתיקון וכן במסגרות חינוכיות ומחקריות. מסלולים אלה גם מאפשרים המשך ללימודים מתקדמים בשני התחומים, מסלול המתאים למי שברצונם להתקדם לתפקידים טיפוליים או קליניים בהמשך הדרך.

 

פסיכולוגיה וקרימינולוגיה דו חוגי


הסטודנטים במסלול דו חוגי זה משלבים בין לימודי פסיכולוגיה לבין לימודי קרימינולוגיה כאשר הם לומדים קורסים משני התחומים. בתחום הפסיכולוגיה הם מתוודעים לזרמים וגישות כגון פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכולוגיה חברתית או פסיכולוגיה פיזיולוגית וגם בוחנים שיטות אבחון. בתחום הקרימינולוגיה, הלימודים סוקרים שלל היבטים של עולם הפשיעה. הסטודנטים סוקרים דפוסים של עבריינות מבוגרים ונוער, התמכרויות ואלימות ומתוודעים גם לפן המשפטי של העולם הקרימינולוגי דרך סוגיות בדיני העונשין ובתורת הענישה והתיקון. במסגרת סמינרים וקורסים מתקדמים הם יכולים לדון גם בנקודות ההשקה שבין שני התחומים.


חלק מן התכניות מאפשרות לסטודנטים לקבל כלים בסיסיים בענפים כגון פרופילאות, הערכת מסוכנות של עבריינים, מדע פורנזי ועוד. כמו כן, הלימודים כוללים התמקדות בין היתר גם בדפוסי פשיעה ייחודיים בישראל ותהליכי התמודדות והתערבות שיכולים לסייע לקורבנות הפשיעה ולמבצעי העבירות בארץ, בשלל אוכלוסיות, קבוצות ושכבות גיל.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים במסלול הדו חוגי הוא בדרך כלל כשלוש שנים. סטודנטים לומדים קורסים עיוניים ומעשיים משני חוגי הלימוד ומשתתפים בכמה סמינריונים. במקרים מסוימים לימודי הפסיכולוגיה משלבים גם קורסים מעשיים במעבדות שבהן מכירים יסודות בשיטות אבחון והערכה.


בחלק מן המוסדות הלימודים כוללים גם פרקטיקום יישומי בשטח. הפרקטיקום מאפשר להכיר הלכה למעשה תהליכי עבודה המשלבים בין הפסיכולוגיה לקרימינולוגיה והוא כולל עבודה עם אוכלוסיות שונות במסגרות שיקומיות, במוסדות תיקון ובתחום החינוך.


פסיכולוגיה קרימינולוגיה תנאי קבלה


מסלולי לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה יכולים להתאים למגוון רחב של אוכלוסיות. יכולים ללמוד בתכניות אלה סטודנטים שמעוניינים לפתח קריירה המשלבת בין תחום נפש האדם ואכיפת החוק, גם ללא רקע קודם באחד או יותר מן התחומים הללו. כמו כן, התכניות יכולות להתאים גם לעובדים במערכת אכיפת החוק, כגון במשטרה, בשירות בתי הסוהר או במסגרות לשיקום אשר מעוניינים להרחיב ולהעמיק את הידע שברשותם.


תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות. ברוב המקרים הקבלה נעשית בהתאם לשקלול ממוצע הציונים בבגרויות ובפסיכומטרי. הסף הנדרש שונה ממוסד למוסד. בחלק מן המקרים יכולים מועמדים שלהם ממוצע ציונים גבוה במיוחד בבגרויות, לרוב מעל 95, להתקבל במסלול ללא פסיכומטרי. לעיתים נערכים גם ראיונות אישיים עם מועמדים שעומדים בתנאי הקבלה לבחינת התאמתם לתכנית. עבור מועמדים שאינם עומדים בסף הקבלה מתקיימים לעיתים קורסי השלמה או מכינות ייעודיות שבהן יכולים הסטודנטים לשפר את סיכויי קבלתם ללימודים.


חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה משתנים מעת לעת.

 


תעודה


עם סיום הלימודים ועמידה בכל החובות הנדרשים הסטודנטים מקבלים תואר ראשון BA בפסיכולוגיה וקרימינולוגיה מטעם מוסד הלימוד. יש להדגיש כי לא מדובר בתואר כפול (שבו מקבלים שני תארים נפרדים) אלא בתואר יחיד בלבד במסלול דו חוגי. כדי לקבל את התואר על הסטודנטים לעבור בהצלחה את כל הקורסים והמבחנים, להשלים את פרויקט הגמר וההתנסויות המעשיות במידה וקיימות ולהשלים את כל הדרישות הנוספות שמציעים מוסדות הלימוד.


פסיכולוגיה וקרימינולוגיה עבודה


חשוב להדגיש כי לימודי פסיכולוגיה אינם מכשירים את הסטודנטים לטיפול בפועל, בוגרי לימודי פסיכולוגיה אינם יכולים להירשם בפנקס הפסיכולוגים כפסיכולוגים קליניים, לשם כך עליהם להשלים תואר שני בפסיכולוגיה ולעמוד בדרישות נוספות. עם זאת, בוגרי לימודי פסיכולוגיה יכולים להשתלב במגוון של מסלולים להדרכה או חקר שנוגעים להתנהגות ונפש האדם, כגון במוסדות שיקומיים ובמסגרות חינוכיות.


לאחר תום לימודי קרימינולוגיה יכולים הבוגרים להשתלב במסגרות שיקום וסיוע לאוכלוסיות שונות, כגון הדרכה לנוער בסיכון או קידום נוער, במוסדות תיקון, במסגרות לשיקום נפשי כהוסטלים ומרכזי סיוע ועוד. באפשרותם גם לפנות לקריירה במערכת אכיפת

החוק כגון במשטרה או בשירות בתי הסוהר בתפקידים שבהם נדרש שילוב ידע בתחומי הקרימינולוגיה והפסיכולוגיה.


בוגרים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולהעמיק את הידע שברשותם יכולים גם להמשיך לתארים מתקדמים. תואר שני בפסיכולוגיה יכול לפתוח בפניהם שלל ערוצי תעסוקה כמטפלים במבחר אוכלוסיות והוא נלמד בהתמחויות כגון תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, תואר שני בפסיכולוגיה שיקומית, תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית ועוד. כמו כן, תואר שני בקרימינולוגיה קלינית יכול לאפשר השתלבות כקרימינולוגים קליניים בתפקידי אבחון והערכה בשירותי בריאות הנפש ובמערכת אכיפת החוק. התואר השני הוא הכרחי לתפקידים אלה.

 

מכללות פסיכולוגיה וקרימינולוגיה


בין המוסדות שבהם ניתן ללמוד בתכניות ללימודי קרימינולוגיה ופסיכולוגיה נכללים:


פסיכולוגיה קרימינולוגיה אריאל


באוניברסיטת אריאל שבשומרון סטודנטים יכולים ללמוד פסיכולוגיה וקרימינולוגיה במסלול דו חוגי, במסגרת המחלקה הדו חוגית באוניברסיטה. הלימודים משלבים קורסים משני המקצועות ונמשכים כשלוש שנים. שילובים דו חוגיים נוספים האפשריים באוניברסיטה כוללים לימודי קרימינולוגיה וסוציולוגיה, לימודי קרימינולוגיה וחינוך, לימודי סוציולוגיה ופסיכולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וכלכלה ועוד שלל תכניות.


פסיכולוגיה קרימינולוגיה בר אילן


המחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן שברמת גן מאפשרת ללמוד פסיכולוגיה במסלול דו ראשי או במסלול מורחב חד חוגי. בין האפשרויות ללימודי דו ראשי נכללים לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה, לצד מסלולים נוספים כגון לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה או לימודי פסיכולוגיה ומדעי המוח. כמו כן, בחוג המשולב למדעי החברה פועלת תכנית ללימודי פסיכולוגיה, קרימינולוגיה וסוציולוגיה.


פסיכולוגיה קרימינולוגיה האוניברסיטה העברית


באוניברסיטה העברית מאפשרים שילובים דו חוגיים שונים במכון לקרימינולוגיה, בהם גם לימודי קרימינולוגיה ופסיכולוגיה. היקף הלימודים שלוש שנים. הם חושפים את הסטודנטים לידע במערכת אכיפת החוק ובנפש האדם כאחד. באוניברסיטה העברית פועלים מסלולי לימוד רבים נוספים, כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי מדעי המדינה, לימודי כלכלה, תואר ראשון בתקשורת ועוד רבים.


פסיכולוגיה וקרימינולוגיה המכללה האקדמית אשקלון


לימודי קרימינולוגיה של המכללה האקדמית אשקלון מתקיימים גם במסלול דו חוגי, ניתן ללמוד במסלול קרימינולוגיה ופסיכולוגיה או בתכניות כגון לימודי קרימינולוגיה וסוציולוגיה או לימודי קרימינולוגיה ופוליטיקה וממשל. הלימודים משלבים גם התנסות מעשית שבה מכירים מקרוב מסגרות סיוע והדרכה המשלבות בין תחום הפסיכולוגיה לקרימינולוגיה.

 

פסיכולוגיה וקרימינולוגיה תל אביב


נכון להיום לא נלמדים מסלולי לימוד דו חוגיים בקרימינולוגיה ופסיכולוגיה בעיר תל אביב. עם זאת, ניתן למצוא מסלולים אלה בערים נוספות באזור המרכז, בין היתר באוניברסיטת בר אילן הממוקמת בסמוך לרמת גן שבה מתקיימת תכנית לימודים דו ראשית (דו חוגית) ללימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה. כמו כן, מתקיימות תכניות אלה באזורים אחרים ברחבי הארץ, כגון באזור ירושלים או בדרום.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה?

רוצה לדעת יותר על לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי פסיכולוגיה וקרימינולוגיה

התאמה לתפקיד פסיכולוגי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: פסיכולוגיה

התקבלו 312 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא פסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
ד"ר תמי אמיר
הקרימינולוגיה עוסקת בתורת הענישה, בניתוח התנהגות חריגה תוך היכרות עם תופעת העבריינות הן מהבחינה הפסיכולוגית, הסוציולוגית, המשפטית והן מבחינה פיזיולוגית מוחית. הבנת ההתנהגות מתייחסת להרבה מאד סוגיות אפשריות כגון סמים, אלימות, עבריינות מין ועוד.
בכדי ללמוד קרימינולוגיה רצוי שתהיה בעל יכולת מילולית טובה ועניין בתחומים חברתיים ערכיים. באישיותך, רצוי שתהיה אדם השואף לחברה מתוקנת, אכפתי ונהנה להשפיע.
מגוון אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי קרימינולוגיה הנו רחב ומאפשר לכ"א לתת מענה לתחומי העניין שלו/ה בתוך התחום עצמו, לדוגמה – לאחר סיום המגמה השיקומית ניתן לעבוד עם נוער בסיכון, חינוך פורמלי ו/או בלתי פורמלי, ניתן גם לעבוד באופן פרטי. לאחר סיום הלימודים במגמה הקלינית ניתן לעבוד בפסיכותרפיה בבתי חולים ובשירות בתי הסוהר וכד'.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

Whatsapp Whatsapp