רוצה פרטים על לימודי קרימינולוגיה לזרועות הביטחון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי קרימינולוגיה בתכנית זרועות הביטחון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי קרימינולוגיה לזרועות הביטחון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קרימינולוגיה בתכנית לכוחות הביטחון - תכנית לימודים לזרועות הביטחון


ידע בשירות הביטחון


על כתפיהם של אנשי כוחות הביטחון מוטלת אחריות רבה בשמירה על שלום תושבי המדינה. המציאות הבטחונית בישראל היא מורכבת וטעונה במיוחד ומציבה אתגרים לא פשוטים בפני שוטרים, קצינים ואנשי שב"ס. רבים מהמשרתים בזרועות הביטחון חשים צורך להעשיר את ארגז הכלים שעומד לרשותם, אך לא תמיד סדר היום העמוס שלהם מותיר להם זמן ללימודים אקדמיים בתחום הידע שלהם.


במיוחד עבור אנשים שעובדים בכוחות הביטחון, גובשו תכניות לימוד ייעודיות שבאות לאפשר להם לשלב את הקריירה עם לימודים בתחום שלהם. חלק מן התכניות מתקיימות כמסלולים בתוך לימודים רב תחומיים בתחום מדעי החברה, המאפשרים לבחור כמה תחומי התמחות. תכניות אחרות מוצעות כמסלול מובנה לעובדים בכוחות הביטחון ומתמקדים בלימודי קרימינולוגיה בלבד.


הבוגרים יכולים להתקדם בתפקידיהם בזרועות הביטחון ובמוסדות נוספים שעוסקים בעבריינות ובביטחון. נוסף על כך, מי שמעוניינים בכך יכולים להמשיך את דרכם באקדמיה לתארים מתקדמים וכך להעמיק את הבנתם בענפי הפשיעה.


למי מיועדים הלימודים


תכנית הלימודים מתאימה לאנשים המשרתים בכוחות הביטחון כגון בשב"ס, במשטרה, בשירותי מבחן ובגופי אבטחה. כמו כן היא יכולה להתאים גם למי שמעוניינים להשתלב בגופים ביטחוניים ובארגונים שעוסקים בתחומי הפשיעה. המסלולים מיועדים בין היתר למי שמגלים עניין בתופעות אקטואליות, מדיניות וביטחוניות שמתרחשות במדינה ובעולם ומעוניינים להוביל שינויים בתהליכי האכיפה, הענישה והשיקום.

 


תכנית הלימודים


במהלך תכניות הלימוד, הסטודנטים לומדים בהרחבה על שלל היבטים שנוגעים להתנהגות עבריינית. הם עוסקים בסוגיות באכיפת החוק, בזיהוי פלילי, בטיפול בהתמכרויות ובשיקום של עבריינים ואוכלוסיות בסיכון. כמו כן הם דנים בשיטות פעולה במוסדות השונים כגון בתי סוהר, בתי משפט והמשטרה ובוחנים את כוחם בשיפור תהליכי האכיפה והענישה היום.


חלק מתכניות הלימוד מאפשרות להעמיק גם בתהליכים היסטוריים, אקטואליים ותרבותיים בארץ ושמות דגש על תמורות ביטחוניות באזור המזרח התיכון. ישנן גם תכניות ששמות דגש על תחום הפוליטיקה ומדעי המדינה וכך הסטודנטים דנים בזיקה שבין תופעות בקרימינולוגיה לבין תהליכים מדיניים, אסטרטגיים ופוליטיים בישראל ובעולם בתחום הביטחון.


מתכונת הלימוד


משך התכניות נע בין שנתיים לשלוש שנים וחצי, בכפוף למוסדות המלמדים. לרוב מתקיימים גם לימודים בסמסטרים בקיץ. בחלקן כאמור מדובר בלימודי קרימינולוגיה חד חוגיים ובאחרים משלבים לימודים מכמה תחומים במסלולים מובנים.


כדי להתאים לצורכים של אנשים המשרתים בכוחות הביטחון השיעורים מרוכזים בדרך כלל ביום או יומיים במהלך השבוע בשעות הערב ולפעמים גם בימי שישי. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה וסמינריונים בהם הם יכולים להכיר מקרוב תחומים שונים בתורת הפשיעה.

 


נושאי הלימוד

 

 • טיפול בנוער בסיכון
 • עבריינות נוער
 • פשיעה במדינת ישראל
 • תורת הענישה
 • סייגים לאחריות פלילית
 • סטייה חברתית
 • תיאוריות בקרימינולוגיה
 • תורת הקורבנות    
 • בתי סוהר ומערכות תיקון    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בין המסלולים, ברובם נדרשים המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה, הממוצע הדרוש נע בין 80 - 82 ולרוב אין צורך בפסיכומטרי. לעיתים שמים דגש גם על הציון בבגרות באנגלית. בחלק מן התכנית אפשר להתקבל גם על סמך ציון התאמה (ממוצע פסיכומטרי ובגרויות) של 422 לפחות.


מועמדים מעל גיל 30 שלא עומדים בסף הנדרש יכולים להתקבל על סמך הציון במכינת 30+. במרבית התכניות יש צורך להציג גם ציון במבחני סיווג בשפה האנגלית (כגון מבחן אמי"ר). בחלק מהמקרים מתבצעים גם מבחני מיון פנימיים.

 


תעודה


סוג התואר הניתן תלוי בתכנית הנלמדת, בחלק מהמסלולים ניתן תואר ראשון BA בקרימינולוגיה ואילו בתכניות אחרות תואר ראשון BA רב תחומי במדעי החברה.

 


מוסדות

 

 • המכללה האקדמית אשקלון: במסגרת החוג לקרימינולוגיה במכללה מוצע גם מסלול מיוחד חד חוגי לכוחות הביטחון. תכנית זו זהה בתכניה לתכנית הרגילה והיא מרוכזת בשישה סמסטרים רצופים וביומיים בשבוע. במכללה מתקיימים מגוון של מסלולים נוספים כגון לימודי עבודה סוציאלית, לימודי כלכלה וניהול, לימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ולימודי פוליטיקה וממשל.

 

 • אוניברסיטת בר אילן (רמת גן): האוניברסיטה מציעה כמה תכניות שמיועדות לכוחות הביטחון ומציעות לימודים רב תחומיים במדעי החברה בדגשים שונים. ביניהן נמצאת תכנית "מורשה" שמתמקדת בקרימינולוגיה, ביטחון ומדעי המדינה ושמה דגש על תהליכים מדיניים וביטחוניים. תכנית נוספת שעוסקת בקרימינולוגיה היא תכנית "ניצבים" שמתמקדת גם היא בביטחון ובקרימינולוגיה. שתי התכניות כוללות לימודים יומיים בשבוע ובימי שישי בבוקר. קיימת גם תכנית "משאבי אנוש" שנוגעת לביטחון ולמדעי המדינה ומתמקדת בניהול המשאב האנושי בארגונים.

 

 • המכללה האקדמית ספיר (מ.א. שער הנגב): המחלקה ללימודי רב תחומיים מציעה תכנית ייעודית לכוחות הביטחון שאורכה כשלוש שנים וחצי. השיעורים מתקיימים ביום אחד בשבוע ובימי שישי. היא כוללת חטיבות מובנות בקרימינולוגיה, לימודי היסטוריה, לימודי מזרח תיכון ולימודי מדעי המדינה. מסלול זה שם דגש על סוגיות אקטואליות ותרבותיות ועל אתגרים ביטחוניים עכשוויים באזור המזרח התיכון.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי קרימינולוגיה לזרועות הביטחון?

רוצה לדעת יותר על לימודי קרימינולוגיה לזרועות הביטחון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור