לימודי חינוך עם התמחות בייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - לימודי ייעוץ חינוכי.


איפה ללמוד חינוך? לחצו כאן למוסדות המובילים 

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי BA באוניברסיטת בר אילן

 

ייעוץ להצלחה

 

החינוך הוא ענף מחקרי נרחב אשר חולש על תחומים רבים, החל מהתפתחות הילד ורכישת מיומנויות שונות כמו אוריינות או השתלבות חברתית, וכלה בארגון מוסדות החינוך, ניהולם והתאמתם לצרכים הבירוקרטיים מצד אחד ולצרכים החינוכיים, האישיים והמשפחתיים של כל תלמיד ושל כל מורה הנמצאים במערכת החינוך.

 

בטווח של קצוות אלה נמצא הייעוץ החינוכי. תפקידו של היועץ החינוכי הוא לדאוג לצרכיהם של התלמידים ולספק להם את כר הפעילות למימוש ולמיצוי הפוטנציאל של כל אחד מהם. ליועץ החינוכי יש את הכלים לאבחן בעיות שונות, לרבות בעיות למידה, בעיות משמעת ובעיות הסתגלות, לתת להם אוזן קשבת ולמצוא להם פתרונות מערכתיים לצמיחה ולשגשוג לימודי וחברתי כאחד.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן מעניקים לסטודנטים ידע נרחב במחקר ובתיאוריה של החינוך ובמדעי ההתנהגות בדגש על המתודולוגיה והיישומיות של הייעוץ החינוכי. הסטודנטים לתואר ראשון בייעוץ חינוכי לומדים על תפקידו של היועץ החינוכי במסגרת החינוך, על בעיות נפוצות ונדירות בקרב תלמידים ועל שיטות להתמודדות איתן.

 

תכנית הלימודים מחולקת לארבע חטיבות עיקריות – חינוך ופדגוגיה, פסיכולוגיה, ייעוץ חינוכי ומחקר. ארבע חטיבות אלה כמכלול מקנות לסטודנטים את הכלים לחקירה ולבחינה של הדיסציפלינה, לבניית תכניות ייעוץ המתאימות לשכבות האוכלוסייה השונות, לגילים השונים, לבעיות למידה ולבעיות חברתיות.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר, קורסי העשרה ביהדות וסיורים לימודיים.


נושאי לימוד

 

 • ייעוץ מערכתי בבית הספר
 • שפה ומוח
 • יסודות בסוציולוגיה חינוכית
 • אלימות בבית הספר
 • פסיכולוגיה חברתית
 • תפקידו של היועץ בקידום למידה
 • פילוסופיה של החינוך
 • התפתחות ולקויות תקשורת ושפה
 • מיומנויות הריאיון הייעוצי    
 • התפתחות רגשית, חברתית וקוגניטיבית    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד אקדמי להשכלה גבוהה אשר מעודדת מצוינות אקדמית על בסיס ערכי הציונות והיהדות. האוניברסיטה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שלה, ובהן הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למשפטים והקמפוס החרדי. בבית הספר לחינוך של האוניברסיטה אפשר ללמוד לימודי חינוך בהתמחות חינוך מיוחד ולימודי חינוך בהתמחות מנהיגות וניהול מערכות חינוך.

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי חינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי נעשית על סמך שקלול הציון המתקבל בפסיכומטרי עם ממוצע ציוני תעודת הבגרות. מועמדים בעלי ממוצע בגרויות 10.3 יכולים להתקבל ללא ציון בבחינת הפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר בוגר B.A בחינוך במגמת ייעוץ חינוכי מטעם אוניברסיטת בר אילן. יש לשים לב כי רישיון עבודה בייעוץ ניתן רק לבוגרי תואר שני בייעוץ חינוכי.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים לתארים מתקדמים. כמו כן, הם משתלבים במכוני המחקר העוסקים בתחום החינוך והם משתבצים בתפקידים שונים במסגרות החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי ובמשרד החינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור