תואר שני בחינוך בהתמחות מדעי ההוראה והלמידה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני מדעי הוראה ולמידה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחינוך עם התמחות במדעי ההוראה והלמידה באוניברסיטת בר אילן


מצוינות בעולם החינוך


מה הופך למידה למשמעותית? איך אפשר לבנות תכנית לימודים איכותית ומרתקת? חוקרים בתחום מדעי ההוראה והלמידה שואפים לנתח את האופן בו תלמידים חושבים ומעבדים מידע, את הדרכים בהן מממשים פוטנציאל בכיתה וכן טכניקות בהן המורים יכולים להעריך את ההישגים של התלמידים שלהם ולדחוף אותם קדימה לעבר הצטיינות.


באוניברסיטת בר אילן מציעים מסלול לתואר שני בחינוך בהתמחות מדעי ההוראה והלמידה. זהו אחד ממסלולי ההתמחות בתואר השני בחינוך, אשר מטרתו להכשיר אנשי הוראה לפיתוח תכניות לימוד חדשות ולשיפור של העשייה החינוכית בתחומים שונים. הוא מספק כלים הן למורים במערכת החינוך הפורמלית והן לעובדים במערכת ההוראה הבלתי פורמלית ושם דגש על שיפור רמת ההוראה ברמת הכיתה, בית הספר והמערכת באופן כללי, וכן מסייע למעוניינים להגיע בהמשך דרכם לתפקידי מדריכים פדגוגיים.


תכנית הלימודים


תכנית התואר השני מתבססת על תפישת רכישת ידע מעשי ועיוני באופן אינטגרטיבי בכל הנוגע להוראה ולמידה. הסטודנטים עוסקים בסביבות לימודים חדשניות ובטכניקות להוראה פרופסיונלית ולתכנון לימודים בתחומי דעת מגוונים. כמו כן, הם בוחנים את כל ההיבטים שנוגעים לגיבוש תכנית לימוד, לרבות הערכת הישגים, תרבות בית ספרית וכיתתית ותיאוריות בחינוך. כמו כן, הם דנים בגישות לפיתוח השתלמויות למורים ולבנייה של טכניקות הערכה לשיפור ההישגים במערכת החינוך.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית הוא כשנה וחצי, הם כוללים סמסטרים בחודשי הקיץ. תכנית זו מותאמת לשילוב של עבודה עם לימודים, או לשילוב עם שנת השבתון. היא מאפשרת נוכחות פיזית בקמפוס ביום שבועי אחד בלבד בשנה הראשונה, בה נערך יום מרוכז משעות הבוקר ועד הערב. בשנה השנייה מתקיימים קורסים במתכונת מתוקשבת בלבד. באפשרות הסטודנטים לבחור בין תכנית ללא תזה לבין מסלול עם תזה שמאפשר גם להמשיך לדוקטורט בחינוך.

 


נושאי הלימוד

 

 • תהליכי חשיבה ולמידה
 • קשיבות בחינוך
 • מטה קוגניציה של התלמידים
 • חדשנות בהוראה
 • תכניות לימוד ומציאות מדומה
 • קשיים רצויים בלמידה
 • תהליכי הערכה מתקדמים בחינוך
 • הכוונה עצמית ללמידה    
 • טיפוח פוטנציאל בקהילות לומדות    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש התכנית עומדת חוקרת בעלת תואר דוקטור שמתמקדת במחקריה באוריינות מדעית ובפיתוח יכולות מדעיות בקרב תלמידים ומורים במערכת החינוך. כמו כן, היא בעלת ניסיון בהכשרתם של מורים ואנשי הוראה.


על מוסד הלימוד


בית הספר לחינוך של אוניברסיטת בר אילן מציע תכניות נוספות לתואר שני, אלה כוללות תואר שני בחינוך בהתמחות הוראת מדעים, תואר שני בחינוך בהתמחות לקויות למידה, תואר שני בחינוך מיוחד בהתמחות חינוך מיוחד, תואר שני בחינוך בהתמחות ייעוץ חינוכי ותואר שני בחינוך בהתמחות התפתחות הילד.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי חינוך או מקצועות קרובים שלהם התנסות חינוכית. ממוצע הציונים הנדרש הוא לפחות 82. המסלול מתאים לאנשי הוראה והדרכה, כגון למדריכים פדגוגיים, לרכזי הערכה ומדידה, למפקחים בחינוך, לרכזי השתלמויות בית ספריים ולרכזי תכניות לימודים ברשויות מקומיות. כחלק מתנאי הקבלה לתואר שני בחינוך, עליהם להגיש שתי המלצות מגורמים אקדמיים וממעסיקים.


תעודה


לבוגרים בתכנית זו מוענק תואר שני MA בחינוך מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

התלבטות בין תעודת הוראה בחינוך מיוחד או יסודי
אופירה
ללא תגובה
מסלול חינוך ללקויי שמיעה
זינב
1 תגובות
יעוץ ארגוני חינוכי ללא ניסיון חינוכי קודם
צפי
1 תגובות
תעודת הוראה וקריירה בייעוץ חינוכי
תסנים
1 תגובות
הסבה מסיעוד לחינוך מיוחד או הוראת מתמטיקה
רונה
1 תגובות
קורס הרחבת הסמכה למורים בתרבות ישראל
נועה
1 תגובות
יש הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה בשעותה הערב?
אנה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים945 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp